Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233060)

loniu74 27-06-2017 12:23

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Cytat:

Napisał jurekmi (Post 2822266)
Akcja serwisowa Forda
Otrzymałem list infomujący mnie o konieczności wymiany w moim pojezdzie poduszek powietrznych .
-

Nie wiecie czy to dotyczy także aut z 2017?

Bump: Zadzwoniłem do serwisu, wygląda na to że mnie to nie dotyczy

jurekmi 27-06-2017 20:27

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
[Cytat:

Niestety, nie tylko ty:(. Listy wysłali , ale kurtyn do Polski nie dostarczyli. Ja jestem umówiony na wymianę dopiero 19.06. Swoją drogą , niezła wtopa w autach za taką cenę...[/QUOTE]

Nie tylko do Polski nie dostarczyli. Mnie powiedzieli "nicht lieferbar " i że zadzwonią jak części przyjdą.

maciekq 04-07-2017 20:54

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Cytat:

Napisał loniu74 (Post 2820255)
Bardzo denerwuje mnie dźwięk jakiejś części wpadającej w rezonans - nie mogę zlokalizować co to.

Sprawdz, czy to nie tablica rejestracyjna z tylu, mozesz pod ramke podkleic jakas pianke, zeby nie bylo luzu na niej.

Wspominalem o konstrukcji drzwi w odniesieniu do blotnikow i brudzenia sie ich od spodu, uslyszalem, ze to bylo celowe dzialanie Forda, tak zeby progi z kolei byly czyste i nie brudzily przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Za mna 5600km, spalanie w miescie rowne 9.0. Listu o poduszkach nie dostalem, przynajmniej na razie.

plebansk8 07-07-2017 16:36

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Cytat:

Napisał loniu74 (Post 2822446)
Nie wiecie czy to dotyczy także aut z 2017?

Bump: Zadzwoniłem do serwisu, wygląda na to że mnie to nie dotyczy

2017 nie dotyczy, ja dziś dzwoniłem do serwisu u siebie i za kilka godzin będę miał wymieniane te poduszki ;)

loniu74 16-07-2017 19:58

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Właśnie wróciłem z mojej pierwszej dalszej podróży Edziem. Dystans 3700 KM, średnie spalanie z całej podróży .... 7.8l/100. Jest wspaniale! Trasa pokonywana na raz 1460 KM - fotele super wygodnie, wykorzystanie inteligentnego tempomatu nie do przecenienia. No i ta cisza w kabinie - świetne!!! To jest najlepsze auto jakie miałem.

Jeżeli chodzi o mankamenty to jedyny problem jaki zaobserwowałem to klima nie wyrabiała się w korku przy 38 stopniach na zewnątrz. Wyłączyłem start / stop i pomimo że silnik chodził to robiło się ciepło. Muszę sprawdzić czy poziom gazu jest wystarczający. Mam nadzieję, że to nie jest kwestia konstrukcyjna.

Podsumowując Edziu to świetne auto w trasy.

Yakac 16-07-2017 21:27

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
A szybko śmigałeś, że takie spalanie wykręciłeś? Może trenowałeś "mistrza jazdy o kropelce" :)
Weryfikowałeś spalanie pod dystrybutorem czy piszesz o spalaniu z komputera? Bo te wartości potrafią się znacznie różnić, chociaż przy dalekich trasach nie są to duże różnice.

loniu74 18-07-2017 09:52

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Spalanie według komputera, nie chciałoby mi się liczyć tankowań :-).
Faktem jest, że jechaliśmy w kolumnie 4 aut i jechaliśmy delikatnie to znaczy 130 / 140 ale za to z pełnym obciążeniem 4 osoby (dzieciaki już duże - nastolatki) + bagaże.

Jestem zaskoczony ile można załadować pod podłogą w bagażniku. Mieliśmy dodatkowo trochę ciuchów i gratów na jacht, więc bagaży było sporo. Spakowaliśmy się bez problemów.

Swoją drogą to widzę, że cała Chorwacja płonie w tej chwili, jak sobie pomyślę że zostawiałem Edzia w różnych dziwnych zalesionych miejscach....

maciekq 28-08-2017 19:41

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Za mna tez wakacyjny wyjazd do Wloch, 4000 km przejechane bez zadnych problemow, w moim przypadku nie zauwazylem klopotow z klima, byc moze dlatego, ze z reguly ustawione bylo na 20,5 stopni, a to jeszcze jeszcze nie jest tak nisko. Jedyne co dodatkowo zauwazylem, to przy predkosci powyzej 150 km/h slysze jednak jakis halas - cos jak nieszczelnosc porownywalna z lekko uchylona szyba, slysze to tak jakby z dolu drzwi.

Jeszcze jedno pytanie - jaki macie patent na dokladne umycie tylnej szyby? Chodzi o jej gorna czesc, ktora jest zaslonieta :)

loniu74 21-09-2017 19:19

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Hej użytkownicy, co ile wymieniacie olej? Zbliżam się do 15K i chyba zrobię wymianę. Po doświadczeniach w poprzednim aucie z wymianami według wskazań serwisowych co 30K chyba nie będę ryzykował...

pkomi 21-09-2017 19:23

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Pierwszą zmianę zrobiłem po 6 kkm. Drugą zrobię jak będę miał 15 kkm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.