Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI dodatek do paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249775)

luckyboy 12-02-2020 09:16

Odp: 2.0 TDCI dolewanie 2T do paliwa
 
Cytat:

Napisał P405 (Post 3223136)
Przed Archiolem też coś lałeś ?

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka

Nie, nic i przez 6000-7000km po zakupie auta z przebiegiem 270.000km miałem szarpania silnika przy minimalnym wciśnięciu pedału gazu oraz głośne granie wtryskiwaczy na pełnym gazie powyżej 3000obr/min.
Teraz jeszcze zauważyłem, że zniknął jeszcze jeden objaw, mianowicie czasami podczas rozruchu silnika było takie bujnięcie/stuk silnika, jakby nie palił na jeden cylinder z którego akurat startował, a teraz zawsze odpala gładko jak benzyna.

Brzmi to niewiarygodnie, ale takie są fakty. Wcześniej jak sam szukałem opinii, to chyba na elektrodzie znalazłem podobną opinię użytkownika Toyoty 1.4d, że po zastosowaniu Archoil minął problem z zaworem SCV, który miał do wymiany.

Ostatnio nawet ojcu zamówiłem butelkę, bo nakręcił się widząc moje rezultaty chociaż nie ma żadnych problemów z silnikiem [emoji38] Jedyne co zauważyliśmy to też działanie "cetane boostera" tak samo jak u mnie zaraz po pierwszym użyciu.

Wcześniej jak zatankowałem raz Verve to nie było takich różnic w pracy silnika, nie było żadnych. Stosowanie dodatku podnosi koszt litra paliwa o 16gr czyli wychodzi taniej jak diesel premium.

bartecki92 12-02-2020 09:23

Odp: 2.0 TDCI dolewanie 2T do paliwa
 
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3223188)
Nie, nic i przez 6000-7000km po zakupie auta z przebiegiem 270.000km miałem szarpania silnika przy minimalnym wciśnięciu pedału gazu oraz głośne granie wtryskiwaczy na pełnym gazie powyżej 3000obr/min.
Teraz jeszcze zauważyłem, że zniknął jeszcze jeden objaw, mianowicie czasami podczas rozruchu silnika było takie bujnięcie/stuk silnika, jakby nie palił na jeden cylinder z którego akurat startował, a teraz zawsze odpala gładko jak benzyna.

Brzmi to niewiarygodnie, ale takie są fakty. Wcześniej jak sam szukałem opinii, to chyba na elektrodzie znalazłem podobną opinię użytkownika Toyoty 1.4d, że po zastosowaniu Archoil minął problem z zaworem SCV, który miał do wymiany.

Ostatnio nawet ojcu zamówiłem butelkę, bo nakręcił się widząc moje rezultaty chociaż nie ma żadnych problemów z silnikiem [emoji38] Jedyne co zauważyliśmy to też działanie "cetane boostera" tak samo jak u mnie zaraz po pierwszym użyciu.

Wcześniej jak zatankowałem raz Verve to nie było takich różnic w pracy silnika, nie było żadnych. Stosowanie dodatku podnosi koszt litra paliwa o 16gr czyli wychodzi taniej jak diesel premium.

Ile tego lejesz na bak?

hamertbu 12-02-2020 09:26

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
70ml na bak 70 litrów to chyba 1:1000

Tomas_zg 12-02-2020 12:08

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Panowie czyli konkretyzujac, bo widze tutaj rozne dawki. Jakis "miksol" 2t okolo szklanki na bak i zadnych negatywnych skutkow to nie przyniesie, a pozytywne moze?

bartecki92 12-02-2020 12:14

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Chodzą słuchy, że niektóre oleje 2T mają zły skład i mogą bardziej zapychać DPF. Gdzieś tam po przerobieniu parudziesięciu stron tematu wyszło na to, że najlepiej kupować oleje 2T półsyntetyczne, to chyba dotyczyło zawartości popiołów w oleju.
Jedni leją po kieliszku na bak inni po szklance ale nic bardzo złego jeszcze się nie stało po tych zabiegach, więc do stosowania zapobiegawczego wydaje się, że małe ilości można dawać.

Tomas_zg 12-02-2020 12:19

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Czyli wychodzi, ze najlepiej gdzies w polowie, czyli kolo 125ml
Ok dziekuje za podpowiedz, sprobuje:)

Co do samych paliw premium kiedys slyszalem opinie, ze nie jest to super sprawa w przypadku starszych jednostek - jak np moja. Cos tam bylo o wypalaniu sie uszczelek, wyzszej temperaturze, ale to bylo dobrych 10 lat temu, gdzie cala moja kariera przed Mondeo opierala sie na benzynach, wiec jakos nie przywiazywalem uwagi do tamtych opinii. Co do Vpower we wtorki...dzieki za informacje o promo. Nie mialem pojecia ze cos takiego na Shellu sie dzieje:)

patryk9527 12-02-2020 12:36

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Jeżeli chodzi o 2t to najlepiej półsyntetyczne, z zawartością popiołów do max 1% zawartości i z temperaturą zapłonu zbliżoną do ON czyli ok.60 stopni..
Dawkowanie polecane to 1:250/1:200 i przy takim stosowaniu nie ma opcji że coś złego się wydarzy

Fiesta Mk8 ST Line 12-02-2020 13:03

Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa
 
Ciekawy artykuł dotyczący stosowania oleju 2T w przypadku silników z DPF, obala kilka mitów...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

P405 12-02-2020 13:07

Odp: 2.0 TDCI dolewanie 2T do paliwa
 
Polecane oleje to elf scooter 2t, Ravenol scooter 2t, LM, 1052. Tylko półsyntetyczny, pełen syntetyk szkodzi, zbyt wysoka temperatura spalania. Generalnie dawka 1:200

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka

luckyboy 12-02-2020 13:09

Odp: 2.0 TDCI dolewanie 2T do paliwa
 
Olej dolewa się do paliwa w dwusuwach. Olej w dieslu koksuje wtryskiwacze. Ale Janusz wie najlepiej co dolać do paliwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.