Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88803)

slawek-kali 21-10-2016 18:20

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał XDX (Post 2679200)
Pojazd nie był składakiem w żadnym calu, pewne źródło zakupu od znajomego który miał auto jako służbowe w firmie.

Ale na poczatku w DE jezdzilo..

XDX 21-10-2016 18:25

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2679210)
Ale na poczatku w DE jezdzilo..

Tak ale tam też jeździł w firmie i został zakupiony od tej firmy na fakturę.

hamertbu 22-10-2016 07:50

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2678760)
no i teraz zaczynamy debatę co było grzebane ?

kurcze mam podobnie. mk4 a tu forscan pokazuje że smax. do tej pory myślałem że jakis błąd w forscanie jest a to i u mnie to pewnie po tym jak wywaliłem dpf i wgrali mi pewnie soft dedykowany dla smaxa. czy to ma jakieś znaczenie dla użytkowania auta? dodam że auto zachowuje sie normalnie nie zuważyłem żadnych niepokojących zmian.

XDX 25-10-2016 22:05

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał XDX (Post 2673434)
Dobra to i ja wstąpię do "klubu" mi doktorek komputerek wskazał:
===ABS DTC C0037:31-48===
Kod: C0037 - Czujnik prędkości lewego tylnego koła
===ABS DTC C003A:31-48===
Kod: C003A - Czujnik prędkości prawego tylnego koła

Wiem po lekturze wcześniejszych postów, że przyczyna głownie leży gdzieś w kablach.
I tu pojawia się moje pytanie. Jakie miejsce jest najbardziej winne tego stanu rzeczy ?
Chodzi o to abym uderzył w źródło bólu :-)

Dodam, że w związku z chorobą padł mi tempomat, tzn niby działa ale nie działa. Innych objawów nie stwierdzono.

Koledzy zwracam się z ponowną prośbą o pomoc w uzdrowieniu tempomatu.
Jak pisałem w cytacie nie ma innych objawów. ABS i ESP działają bo to sprawdziłem fizycznie.
Tempomat po naciśnięciu przechodzi w stan STADBY a po naciśnięciu przycisków set + lub set - pojawia się napis AKTYWNY, i tu kończy się już przyjemność. Tempomat nie trzyma zadanej prędkości.
Czujniki przy pedałach niby dobre, komputer nie wykazał błędów.
Aha ogranicznik prędkości działa prawidłowo !!
Kontrolki ABS i ESP gasną po załączeniu silnika.

Gdzie leży przyczyna ? Gdzie diagnozować, jakie złączki i gdzie leżą ?
Co może być przyczyną ?

Czy rozmiar opon może mieć wpływ ?

Po skasowaniu w/w błędów powróciły, jednak nie ma to znaczenia na ABS i ESP bo działają.

Może znacie ogniska zapalne które mają wpływ na mój problem ?
:roll::roll::roll:

ciewo 30-10-2016 14:47

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
witam wszystkich dzisiaj jadąc autostradą, zapaliły się ABS i ESP gdy sie zatrzymałem i ruszyłem ponownie skrzynia nie zmieniała biegów, ręczna zmiana biegów też nie działała. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu, skrzynia działa bez problemów, kontrolki nie zgasły. czy ten kabelek może być przyczyną awarii?

mirek1711 12-11-2016 19:59

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Witam. Ostatnio zaświeci mi się Abs esp podłączył go pod forscana i wyskoczyło mi błąd lewego przedniego koło. To nic ściągnąłem koło i obejrzałem wiązkę i rzeczywiście była przetarta wiązka więc wzięłem i polutowalem te kable.Oczywiście po usunąłem błędy. Ale to nic nie pomogło bo dalej mi się świeci Abs i esp podłączyłem go pod forscana i dalej pokazuje że lewe przednie koło. Co i jaka może być przyczyna?

mm32 15-11-2016 21:34

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2678760)
PCM to BG91-14C204-BF

No a z fabryki wyjechał z AG91-14C204-LF,ewidentnie źle soft dobrany po usunięciu DPF'a.Od tego bym zaczął.

leszcz 15-11-2016 21:37

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2694282)
ewidentnie źle soft dobrany po usunięciu DPF'a.

To już koledze sugerowaliśmy ... miał podjechać do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mm32 15-11-2016 21:39

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2694283)
miał podjechać do @TuneFORCE

Zacząłbym od złożenia reklamacji w warsztacie ,gdzie było to robione...

_suzuk_ 14-12-2016 22:26

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Witajcie forumowicze mam problem z absem w mondeo po przekladce a mianowicie kontrolki mi sie nie swieca ale podczas mocnego hamowania blokuje mi lewe przednie kolo do momentu az auto sie zatrzyma i wtedy dopiero odpuszcza podpinalem kompa i zadnych bledow nie ma moze byc to wina tasmy w kierownicy ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.