Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230472)

Fulara 14-09-2015 11:11

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
zacisk za 2500 zł ? szkoda że nie za 250 000 zł...

weuek 14-09-2015 11:38

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
Fulara, a nie wziąłbyś ze względu na to, że to oryginalny i homologowany? Wszak z innym w razie wypadku nie wypłaciłbyś się do końca życia, czyż nie?

Fulara 14-09-2015 11:48

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
tak, oryginalny i homologowany zregeneruje sobie w garażu za 50 zł.

oczywiście że oryginalny i homologowany. przecież nie chiński.

daniellson 14-09-2015 14:16

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
Na początku przeczytałem ,240 kilka zł i myślę ,że jeszcze nie tak źle i nwet prze moment się zastanawiałem nad wydaniem tych 500zł za 2 ,jednak po chwili doczytałem do końca kwotę i nie mam już złudzeń ,że aso zwyczajnie łupi jak pirat swoich klientów
Rozmawiałem ,dziś z gościem od układów hamulcowych Brembo .Powiedział mi ,że za 5000 zł to można kupić naprawdę profesjonalny układ hamulcowy .

daniellson 16-09-2015 14:16

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 2453929)
Też używałem tego zestawu. U mnie uszczelnienia pasowały, ale osłonę przeciwpyłową (harmonijka) musiałem wziąć starą. Ta z zestawu nie wchodziła odpowiednio w kanalik. Była od niego minimalnie szersza.

Jak u Ciebie wyglądała sprawa z samym wciśnięciem tłoczka w nowe uszczelnienie .Czy był opór ,czy płynnie np.jednym palcem wszedł .Czy byłeś w stanie ,wysunąć go trochę ręcznie
Pytam ,gdyż dziś zamontowałem całe zestawy z nowymi tłoczkami frenkit ,i powiem ,że jest lepiej ,ale szału nie było z tą płynnością .Już sam nie wiem czy tak ma być ,czy odlew zacisku jakichś felerny

Fulara 16-09-2015 14:28

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
ja jak robiłem na zestawie corteco to palcami wciskałem i wysuwałem tłoczek

nasmarowałes go pastą ?

daniellson 16-09-2015 19:14

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2456343)
ja jak robiłem na zestawie corteco to palcami wciskałem i wysuwałem tłoczek

nasmarowałes go pastą ?

Czyli coś musi być nie tak u mnie ,zamontowałem drugi komplet i także ciężko tłok wchodził ,musiałem go powoli wciskać ruchem skrętnym
Po rozruszaniu jakoś to chodziło ,jednak po chwili jak tłok nie był ruszany ,znowu nie można było go płynnie przesuwać
Tak być nie powinno ,po tak dokładnym czyszczeniu i nasmarowaniu ,powinien tłoczek chodzić w górę i w dół bardzo płynnie
Konsekwencją jest w dalszym ciągu ocieranie klocków o tarczę .Koła się nie blokują ,ale luz na tarczy powinien być zdecydowanie większy .
Ocieranie kloców generuje hałas ,i auto także prowadzi się fatalnie ,jest jakby zamulone
MOże coś robię źle ,już sam nie wiem

Jester 16-09-2015 20:41

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Cytat:

Napisał daniellson (Post 2456339)
Jak u Ciebie wyglądała sprawa z samym wciśnięciem tłoczka w nowe uszczelnienie .Czy był opór ,czy płynnie np.jednym palcem wszedł .Czy byłeś w stanie ,wysunąć go trochę ręcznie
Pytam ,gdyż dziś zamontowałem całe zestawy z nowymi tłoczkami frenkit ,i powiem ,że jest lepiej ,ale szału nie było z tą płynnością .Już sam nie wiem czy tak ma być ,czy odlew zacisku jakichś felerny

Tłoczek dało się wcisnąć ręką i bez problemu wychodził i cofał się po naciśnięciu hamulca.

daniellson 16-09-2015 20:56

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
No to już nie wiem co robić ,czy ten odlew zacisku jakiś z wadą ,ale dwa by były takie ?
Ewidentnie za ciasno to chodzi
Uszczelke podciąć się nie da równo ,frezować cylinder ,nie mam czym ,czyli tzw dupa

Fulara 17-09-2015 06:35

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
kup za 20 zł używkę i sobie zregeneruj


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.