Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Brak ABS-u (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113698)

pucek-84 29-11-2010 12:05

Odp: Brak ABS-u
 
Witam ponownie.
Jeszcze nie byłem u elektryka, ale dzisiaj moja foczka mnie zaskoczyła. Mianowicie spadł pierwszy śnieg i przy hamowaniu zadziałał ABS :) nie dowierzając hamowałem na śniegu jeszcze pare set razy i ABS działa :) ale kontrola od ABS-u ani razu nie zaświeciła się. Jak znajdę chwilkę czasu to i tak podjadę do elektryka aby mi wszystko sprawdził. Jeżeli będę znał więcej szczegółów dam znać. Pozdrawiam

kemizo67 29-11-2010 13:32

Odp: Brak ABS-u
 
idą święta i zaczął się czas cudów :)

Bux 01-12-2010 16:55

Odp: Brak ABS-u
 
Jeżeli dobrze zrozumiałem to uważasz, że w przypadku zadziałania ABS-u powinna palic sie kontrolka. Powiem szczerze, że mi nigdy sie nie zapaliła, a skąd wiem że działa - pedał hamulca "wali" po nodze, może mylisz ją z kontolą trakcji, której to kontrolka zapala sie w przypadku jej działania. Co do zapalania się kontrolki podczas uruchamiania to powina się palić bo to oznacza test działania systemu a zgaśnięcie jej "ok", a jak nadal się pali to problem. Czasami pomaga czyszczenie, ale wszystkich czujników, a czasami konieczna jest wymiana.

pkuzniarz 07-12-2010 18:58

Odp: Brak ABS-u
 
mi kontrolka od esp i abs-u zapalała się na jakies 2sekundy po zapaleniu silnika od jakiegoś czasu po resecie kompa u mechanika.
dziś zapaliła się na stałe od abs-u i esp. Abs i esp siadł. hamowałem na sniegu - abs nie działał.
zgasiłem silnik, wcisnąłem guzik w gałce od kierunkowskazów i przekręciłem kluczyk aby włączyć stacyjkę, przeszedłem przez wszystkie testy i juz było ok. kontrolka od abs-u i esp zapala sie dalej jak przedtem na 2sekundy po zapaleniu silnika ale abs i esp działa ponownie.

pytanie:
o czym to swiadczy i czego to zapowiedz???

dzieki i pozdrawiam.

Bourne 08-12-2010 08:15

Odp: Brak ABS-u
 
Cytat:

Napisał pucek-84 (Post 1548845)
ale kontrola od ABS-u ani razu nie zaświeciła się.

Bo nigdy się ne zaświeca podczas hamowania

Cytat:

Napisał pkuzniarz (Post 1554256)
abs-u zapalała się na jakies 2sekundy po zapaleniu silnika

W FFI zapala się tylko podczas rozruchu i później gaśnie

Mietek Debest 08-12-2010 10:51

Odp: Brak ABS-u
 
Do pkuzniarz, mi tak się dzieje zawsze latem, jak foczka stoi długo na słońcu, to po uruchomieniu jej nie gasną kontrolki trakcji i abs . Dopiero po dłuższym czasie, lub noclegu w garażu wszystko wraca do normy. I podobny efekt jest po resecie kompa, ale po jakimś czasie samo wraca do normy.:wink:

popiz 11-12-2010 14:02

Odp: Brak ABS-u
 
A ja już od parę lat nie mam abs-u mechanicy porozkładali ręce i tyle. Raz na jakiś czas (od święta) abs zadziała- często jak jade mruga mi kontrolka od ręcznego i abs na przemian. Niby elektryk patrzył wszystkie przewody itd, są niby ok. Komputer pokazuje błąd lewego tylego koła, po wymianie czujnika dalej to samo. Jak to niektórzy mawiają, był czas przywyknąć, więc przywykłem :lol:

Rafał A.(antek) 05-02-2011 11:04

Odp: Brak ABS-u
 
czas zmienic mechanika :) naprawia sie do skutku ! :)

redsky 16-03-2011 20:16

Odp: Brak ABS-u
 
a ja wyczytałem ze jak zapala sie kontrolka ręcznego i abs-u to treba przeczyścić mase te co są na nadkolu

Rafał A.(antek) 17-03-2011 23:25

Odp: Brak ABS-u
 
mozna, ale nie koniecznie musi pomoc. Bywaja rozne usterki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.