Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   do czego się przesiąść po Fucusie moim (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340315)

krzysztofSJZ 16-04-2024 20:06

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3490720)
Wydaje się, że problem mokrego paska został rozwiązany

jak zobaczyłem pasek z Transita 2,0 ecoblue po 160 tyś przebiegu, zaraz pomyślałem o foce, w wielkim pośpiechu szukałem fachmana by w moim wymienił z Transita rocznik 2017 pasek był poszarpany i miejscami złuszczony, ale w mojej foce byłem zaskoczony pasek wyglądał jakby nigdy w oleju nie chodził (139 tyś) jedyny ból to że rolka napinająca miała luz i z tego co mi powiedziano był naciągnięty i z tego co wywnioskowałem to był na granicy naciągu powiedzmy mozna było przejechać 20-30 tyś, mogłem jeszcze poczekać ale chyba lepiej dmuchać na zimne
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 3490721)
większość populacji tych silników jeździ bez problemów

z różnych zródeł to najwięcej problemów mają ,,Francuzy,,

Bump:
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 3490521)
Budżet na nowy samochód 100-110 tys zł.

jak nie masz potrzeby by auto było duże może Colt?? byle nie silnik 3 cylindrowy, miałek okazję pojezdzić 3 cylindry chyba 1300 cmm pralka Frania ma na noc, tarabani jak wariat

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: osobiście mam pozytywne doświadczenia z marką ale starsze modele colt, i Galant, ale to lata świetlne wstecz 1999, 2000-2003, auta naprawdę niezawodne zwłaszcza galant, niestety produkcja zakończona

kumpel Fordzika 16-04-2024 22:56

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 3490722)
...jak nie masz potrzeby by auto było duże może Colt?? byle nie silnik 3 cylindrowy, miałek okazję pojezdzić 3 cylindry chyba 1300 cmm pralka Frania ma na noc, tarabani jak wariat

Już zmieniłem Focusa na KIA Xceed. ale dzięki.

..... No jest różnica :)

M.A.G. 17-04-2024 11:18

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 3490743)
Już zmieniłem Focusa na KIA Xceed

Gratki :one:

Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 3490743)
No jest różnica

Na "+" czy "-" :?::wink:

Pozdro :)

N7h4k4lr 17-04-2024 12:00

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
W samochodzie zamiast 1.2 R3 wolę jednak 2.0 R4. Zwłaszcza jeśli auto swoje waży.

kumpel Fordzika 17-04-2024 17:15

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Cytat:

Napisał N7h4k4lr (Post 3490786)
W samochodzie zamiast 1.2 R3 wolę jednak 2.0 R4. Zwłaszcza jeśli auto swoje waży.

Też miałem takie podejście do czasu zanim nie pojeździłem na jazdach testowych autami z tymi małym silnikami bączkami typu 0,9 -1,2 W renówce dałem się nabrać , że to większy silnik niż 1.0 :D Captura fajnie odpycha. Pamiętam pierwsze wrażenie z jazdy EcoSportem 1.0 EB mocy 125 KM o jak to zapierdzielało fajnie po mieście. Od tego modelu Forda objeżdżałem kila autek z małymi uturbionymi silnikami. Mi po 1.8 TDCi klekotliwym jak prawdziwy wojownik nie przeszkadza praca w rytmie 3 cylindrów. Nawet się na świeżo wiedzą zaciągnąłem, bo w szkole było, ale się zapomniało, że układ R3 jest wydajniejszy niż R4 , łatwiej w takich konstrukcjach rozplanować krzywą oddawania momentu obrotowego. Jedyna wada to większe wibrację pierwotne silnika, ale jak się ma punkt odniesienia starego diesla to dla mnie taki Pure Tech 1,2 od PSA to bajka silnik 130 albo 150 KM i dużo momentu w każdym zakresie obrotów.

...Wspomniałem swojego poczciwego Focusa TDCi 1,8 był to mój jedyny w życiu samochód który kupiłem jako używany kilkuletni, pojeździłem ponad 7 lat i nic dosłownie nic mnie nie kosztował w temacie napraw czy awarii. Zero problemów poza wymianą rozrządu za prawie 3000 zł :D .... zawsze dobry olej, zawsze najlepsze paliwo i filtry, wszystko wymieniane ciut przed interwałem jaki wskazywała instrukcja, a podobno to najgorszy diesel świata :) Ja Polak płakał ja sprzedawał i zupełnie serio, bo Europę nim zjeździłem wzdłuż i w szerz.
Świetne auto w trasy, mocno mniej świetne do miasta.

kumpel Fordzika 05-05-2024 19:54

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 3490780)
Na "+" czy "-" :?::wink:
Pozdro :)

Jeśli miałbym do wyboru to za układ jezdny łącznie z silnikiem wybrał bym Focusa MK3 1,5 EB nowego, ale wyboru nie ma, Xceed jednak pod względem wykonania, spasowania i materiałów wygrywa porównanie na parkingu :), acz w jeździe też jest fajnie. Wielowahacz z tylu też miły dodatek. Generalnie autko bardziej komfortowe od Focusa kolegi.

M.A.G. 07-05-2024 17:00

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 3492155)
układ jezdny łącznie z silnikiem

Fakt, do tej pory uważam, że Ford ma bardzo "przyjemny" układ jezdny (miałem okazję przejechać się Focusem i Pumą) - pod tym względem wypada świetnie :)

Najważniejsze, żeby problemów z "nówką" nie było - przyjemnego użytkowania życzę :D

kumpel Fordzika 08-05-2024 22:58

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 3492324)
Najważniejsze, żeby problemów z "nówką" nie było - przyjemnego użytkowania życzę :D

Dziękuje :)
Na ten czas jeździ to fajnie. Jest trochę nowoczesności w zwykłym samochodzie dla Kowalskich. Taki fajny prosty i cichutki silniczek z łańcuchem rozrządu. Pierwsze dni człowiek zadowolony. Pierwsze 100 km przebiegu i zużycie 5,6 l/100 km

kumpel Fordzika 22-05-2024 12:35

Odp: do czego się przesiąść po Fucusie moim
 
Fajnie się jeździ. Trochę ospały silnik, jakiś reset pedału gazu podobno trzeba zrobić :D bo w fabryce ustawiają pod emerytów :D ale jak się zakręci powyżej 3000 obr to z dwoma osobami na pokładzie ładnie jedzie. Bardzo fajne zawieszenie. Mimo opon niskiego profilu 45 :D komfortowe autko. Oczywiście wszystko w relacji do samochodu za cyrka 100 tys zł czyli takiego dla Jana Kowalskiego. Podoba się architektura pod maską. Wygląda to jak samochód sprzed 30 lat :D wszystko takie proste, wszędzie dostęp, że chciało by się samemu śrubkami pokręcić. Aż zadziwia, że tak mało tych rurek, czujników, dzikich węży jak w innych dzisiejszych samochodach, że palca niema jak wetknąć pod maskę.
Dziś z ranka dzwonił pan z serwisu, że fajnie by było jak bym przyjechał i olej po 2- 3 tys km wymienił. Robocizna za darmo, tylko za materiały trzeba zapłacić. Chwali się takie podejście.
.
co czas jakiś skrobnę tu parę subiektywnych i obiektywnych wrażeń z eksploatacji Focusa made in KIA


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.