Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=213647)

crk81 03-03-2011 11:03

Odp: nie odpala na mrozie
 
Moje doświadczenia z odpalaniem na mrozie są narazie pozytywne, pomimo dużych obaw - akumulator z 2004r org. motorcraft. Akyualnie fuzje urzytkuję mało intensywnie (2 do 3 razy w tygodniu, a czasami i 2 tygodnie stoi niepalona). Garażuje w blaszaku... i pali od razu po zakończeniu jednokrotnego grzania świec, niezależnie od temeratury. Stracha miałem kilkanaście dni temu ...przymusowy postój pod chmurką przez 5 mroźnych dni i nocy (w nocy do -22). Wróciłem do auta, przekręciłem zapłon i po jednokrotnym ok. 25-30s! grzaniu świec O D P A L I Ł. Mam wręcz wrażenie że zabardzo "rwie" przy rozruchu z podgrzewaniem. Po tym wymrożeniu dopiero po ok 150km przejechanej trasy zaczął normalnie reagować na gaz... ale dla jasności nie krztusił sie i przyśpieszał tyle że "ociężale". Filtr paliwa wymienię ...jesienią, a aku jak padnie...

jrfs 13-08-2011 20:26

Nie pali na zimnym silniku
 
Nie chce mi odpalić na zimnym silniku (1,4 benzyna). Rano dramat, trzeba kręcić kilka razy żeby zapalił. Jak przejedzie nawet kilkaset metrów to jest ok! Pali później od kopa. Akumulator nowy, ma 6 m-cy. Świece wymienione w ubiegłym roku, przejechane na nich jakieś 8 tys. km. Sprawdzałem na komputerze w warsztacie - nie wykazał żadnych błędów. Wycieków paliwa nie widać. Co może być przyczyną tej usterki?

kacper69 15-08-2011 18:34

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
Może pompa paliwa "nie trzyma " , paliwo się cofa do zbiornika i dlatego trzeba tak długo kręcić.

jrfs 16-08-2011 19:25

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
Mechanik mówi że pompa jest chyba ok. Coś zaczął mówić o zaworze/regulatorze ciśnienia paliwa, ale nie jest pewien. Podobno trzeba zmierzyć ciśnienie paliwa w układzie, ale mechanik u którego byłem nie ma takiego urządzenia. Może ktoś wie kto to ma w Krakowie, oprócz firmowych serwisów.

1maciej 30-08-2011 10:22

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
Witam,
Miałem podobny problem, tylko że u mnie jest 1.4 TDCI.
Odwiedziłem kilku mechaników i każdy z nich wymyślał coś innego, począwszy od akumulatora, rozrusznika, świec żarowych, wtrysków, EGR, czujników temperatury itp. itd. Po podłączeniu do komputera nie odczytywano żadnych błędów, dlatego wstrzymywałem się z naprawą ww. elementów. Ostatecznie pomogła aktualizacja softu w serwisie Forda i potwierdziła się opinia "mistrza" serwisu, że ww. czynność w 90% przypadków jest antidotum na wszelkie trudne do zlokalizowania dolegliwości autka. Autko pali od "pierwszego" bez względu na temperaturę oraz czas postoju autka.

jrfs 06-09-2011 14:25

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
Odłączyłem akumulator na jakiś czas, po ponownym podłączeniu akumulatora, auto pali "od kopa". Zobaczę jak będzie po zrobieniu dłuższej trasy. Na razie jeżdżę krótkie odcinki i jest ok. Problem pojawiał się zawsze kiedy dzień wcześniej przejechałem kilkadziesiąt kilometrów.

jrfs 25-07-2012 17:20

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
Odnawiam wątek. Przejechałem kilkaset kilometrów i problem wrócił. Na drugi dzień samochód nie chce zapalić. Przy próbie odpalenia "żezi". Dopiero jak kilka razy przekręce kluczyk bez odpalania a następnie spróbuje zapalić jest ok! Przed wyjazdem sprawdzałem samochód na komputerze wszystko było dobrze. Czy ktoś miał podobny problem?

kacper69 25-07-2012 21:12

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
zmień sobie rurkę paliwową, na przeźroczystą, taką igielitową, będziesz widział, czy masz paliwo w przewodzie, czy się samo nie cofa do zbiornika.

jrfs 26-07-2012 19:15

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
Rozumiem że jeżeli paliwo się cofa to należy wymienić zawór - tylko nie wiem jak się nazywa? i jaki jest jego koszt

jrfs 02-08-2012 20:51

Odp: Nie pali na zimnym silniku
 
Wreszcie usterka wykryta, podejrzenia były że to regulator ciśnienia paliwa, albo pompa paliwowa, a okazało się że to ..... rozrusznik!!! Na razie jest ok!:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.