Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Huczenie przy prędkości około 40km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155988)

1olek 15-04-2012 20:48

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
skor szum znika jak wyrzucisz na luz to raczej jakies lozysko w ukladzie napedowym

tomek22 15-04-2012 21:10

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1815551)
ząbkowanie pojawia się przy zużytych amortyzatorach

Kolego z całym szacunkiem ale piszesz bzdury
W mondeo MK3 dużo zależy od samych opon (symetryczne lub asymetryczne)
Wyząbkowanie opon nie musi oznaczać kończących się amorów
Nie muszę chyba pisać że powinny byc asymwtryczne w przeciwnym wypadku masz 99% szans że ci wyząbkują pomimo idealnego stanu amortyzatorów
Szczególnie w sytuacji gdy większość kilometrów pokonujesz pustym autem bez obciążonego tyłu
pozd

1olek 15-04-2012 22:53

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
to dziwne, bo jezdze pustym autem i mi nie zabkuje opon z tylu. Z tym zabkowaniem to sa problemy chyba tylko w PL bo na zadnym anglojezycznym forum sie nie spotkalem z tym problemem. Moze dlatego ze w PL jakosc drog jest niska i amory szybciej siadaja.

kub3k 16-04-2012 20:44

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
dodam też, że szum znika po naciśnięciu sprzęgła, czy może być to łożysko oporowe?

horm 19-04-2012 04:16

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
Kolego. Padła ci piasta tylnego koła. Podnies na lewarek gdy sobie piasty ostygną a wczesniej poluzuj srubunek. Po podniesieniu zdejmij koła. Jesli będzie ci z trudem i oporem się kręcić ( lub nie dasz rady wcale ) możesz wymieniać. Miałem identycznie jak ty i mało tego mechanik upierał się że wszystko OK. Po odkręceniu i wymianie piast zaczą palić 1,5l a wycie zniknęło.
Jak cos to pisz na PRV to ci powiem co i jak i za ile ;-)

Maddragon 19-04-2012 11:39

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
Cytat:

Napisał kub3k (Post 1816082)
dodam też, że szum znika po naciśnięciu sprzęgła, czy może być to łożysko oporowe?

Kolego prawdopodobnie szumi Ci skrzynia. Nie masz żadnych wycieków, bądź nie miałeś? Wcześniej pisałeś, że raz szumi raz nie, może ma to związek z przyspieszeniami, bądź zakrętami. Skontroluj poziom oleju w skrzyni. W układzie jezdnym wszystkie elementy szumią raczej jednostajnie bez przerywań (opony, łożyska kół, półosi itp).

kub3k 19-04-2012 14:20

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
olej w skrzyni jest, wydaje mi się, że kolega horm ma rację, jechało ze mną 2óch pasażerów ostatnio i też stawiają na łożysko z tyłu... no cóż kolejny wydatek, raczej wymienię oba od razu...

kidlerr 19-04-2012 21:53

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
To jeszcze pytanko odnośnie szumu opon. U mnie szumi lewa przednia przy skręcie w lewy łuk (prędkość obojętna...). Na prostej i w prawym łuku - cisza.
Jakieś sugestie ?

kidlerr 20-04-2012 11:07

Odp: Huczenie przy prędkości około 40km/h
 
Myslę żeby zamienić miejscami koła przednie aby wyeliminować przyczynę opon. Jeżeli dalej będzie szumieć, to może to łożysko?
Ktoś coś zasugeruje?

A może zbiezność - sam nie wiem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.