Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Podświetlenie drzwi tylnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103299)

pkakakozi 24-06-2010 19:31

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Karlito a jak to wygląda nocą ? Ciekawy pomysł na tych SMD. Jaki koszt ?

Karlito 25-06-2010 00:38

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Juz wieczorem praktycznie nie widać ze sa diody cały pasek świeci ładnie, moc takich diodek tez niezła napewno wiecej widac niz na oryginałach w lusterkach tylko ze te maja przewage tym ze jak otwierasz samochod z kluczyka to juz widac czy nie ma błotka.
Koszty nikłe 2,7zł za moduł (3 diody) kupowane na "metry" przecinasz sam, dałem po 2 moduły na czerwono i po 4 na biało na każde drzwi czyli 65 zł + kabelki zeby to polaczyc.
Oryginalna instalacja spokojnie moze przyjąć nawet 3 razy tyle bo wiadomo ze dioda duzo pradu nie bierze.

RECONDO 25-06-2010 09:31

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Hmm, listwy są OK ale.... można inaczej. Można wstawić lampki w tapicerce drzwiach i wpiąć w instalację oświetlenia wewnętrznego. Niestety trudniej jest wykonać patent z oryginalną instalacją: otwarte prawe przednie drzwi = pali się lampka tylko w nich.

Krzys. 25-06-2010 09:48

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Trzeba by użyć stałego zasilania 12v z np: lampki sufitowej i minus podpiąć do czujnika otwartych drzwi załączającego masę :). Cała sprawa :)

pkakakozi 25-06-2010 19:18

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Tak już myślałem z tą lampką sufitową i jedyny problem to ciągnięcie przewodu podsufitką. Obawiam się, że bez zdejmowania raczej nie da rady a to już trochę więcej czasu wymaga.
Widziałem ostatnio reklamę nowego VW Tiguana chyba. Ładnie był podświetlony dookoła przez te kilka sekund po zamknięciu drzwi. Światło emitowanie pewnie przez diody spod progów.

Pozdrawiam

RECONDO 26-06-2010 00:23

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Czujnik w drzwiach nie zwiera a rozwiera, jest więc mała komplikacja.

bambelo 26-06-2010 06:08

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Cytat:

Napisał pkakakozi (Post 1463449)
Tak już myślałem z tą lampką sufitową i jedyny problem to ciągnięcie przewodu podsufitką. Obawiam się, że bez zdejmowania raczej nie da rady a to już trochę więcej czasu wymaga.
Widziałem ostatnio reklamę nowego VW Tiguana chyba. Ładnie był podświetlony dookoła przez te kilka sekund po zamknięciu drzwi. Światło emitowanie pewnie przez diody spod progów.

Pozdrawiam

jest to możliwe bez demontażu - ja zakładając czujniki cofania i panel lcd nad lusterkiem przeciągnąłem kabel podsufitką od lusterka aż do tylniej szyby

Pablo_X 26-06-2010 22:17

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1463609)
Czujnik w drzwiach nie zwiera a rozwiera, jest więc mała komplikacja.

Nie wydaje mi się. To jest czujnik NO - Normalnie Otwarty i dopiero po otwarciu drzwi zwiera do masy.

RECONDO 27-06-2010 19:00

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
OK, pytałem kogo trzeba i usłyszałem coś zupełnie innego.

Pablo_X 27-06-2010 20:48

Odp: Podświetlenie drzwi tylnych
 
Zobacz takie coś. Wydaje mi się, że tak to wygląda.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1464518)
OK, pytałem kogo trzeba i usłyszałem coś zupełnie innego.

Info od kogo trzeba (tylko jeden taki jest) :wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.