Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Płyn wspomagania jaki kolor/. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174082)

miras500 26-06-2013 19:51

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tutaj w opisie firma zaleca wymiane z zielonego na czerwony ciekawe dlaczego !!

gucioj 26-06-2013 21:34

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
mk4 powinien być zielony kolor.

robert LC 27-06-2013 08:22

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
Cytat:

Napisał pwiecek7 (Post 1949863)
Sam już nie wiem kto ma rację. Zbadałem sprawe u siebie dokładnie i okazało się że z zewnątrz płyn wygląda na jasno zielony ale po zanurzeniu białej kartki widać że to jednak czerwony. Sprawdziłem w ksiązce samochodu i ma być według zaleceń lany płyn o parametrach WSS-M2C204-A2, więc jedyny jaki znalazlem to własnie fordowski ale jest on zielony własnie. Więc się zastanawiam skąd by były takie róznice że jeden ma zalany takim a drugi takim, czy są może rożne rodzaje płynow o tym samym ł. Nie wiem jak u mnie czy było coś robione przy pompie wspomagania i nie wiem jaki orginalnie był zalany.

Może rocznikowo to robili. Ja mam z 09.2008 i miałem zalany zielony. Niedawno sam zmieniłem na nowy bo stary już robił się szarawy i kupiłem w spacyfikacji jak kolega pisał zielony niemieckiej firmy ale nazwy nie pamiętam. jak by ktoś potrzebował to sprawdze

medyk88 27-06-2013 08:43

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
u mnie był taki brązowawy (chyba z czerwonego tyle zostało koloru) - miałem go za malo - dolałem zielony i nie ma żadnych problemów

siero3 02-03-2015 18:29

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
Przeszukałem forum, i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Chciałbym wymienić płyn do wspomagania w moim Mondeo jednak jest wiele opinii odnośnie rodzaju tzn koloru płynu.

Zgodnie z instrukcja jak i również sklepami online z częściami do Forda powinien to być płyn ZIELONY Specyfikacja: WSS-M2C204-A2. Jednak po przeczytaniu wielu wątków na forum mam wątpliwości ponieważ jest spore grono użytkowników którzy zalecają inny płyn koloru CZERWONEGO.
Czy ktoś jest w stanie konkretnie powiedzieć jaki kolor płynu pasuje do mojego modelu?
Mondeo mk4 2.0 Tdci 2007r

leszcz 02-03-2015 18:33

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
Cytat:

Napisał siero3 (Post 2362466)
Mondeo mk4 2.0 Tdci 2007

Ja mam 2007 i nam czerwony .
Sprawdzę jaki kolor jest w roczniku 2012

bartek2504 02-03-2015 18:36

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
Ma byc zielony zgodny ze spec FORDa a co wlejesz to Twoja sprawa. Kilka dni temu zmienilem na Motul-a i smialo moge go polecic.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Basra 02-03-2015 18:43

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
Witam

Czerwony do pomp mechanicznych.Zielony do elektrycznych i mechanicznych.

pozdrawiam

siero3 02-03-2015 19:30

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
Rozumiem, czyli dalej są różne praktyki, zielony lub czerwony. To może inaczej jaką pompa jest w mondeo mk4? Mechaniczna czy elektryczna? Mechanikiem nie jestem ale przypuszczam że mechaniczna, więc tak na prawdę obydwa oleje będą pasowały?

bartek2504 02-03-2015 20:35

Odp: Płyn wspomagania jaki kolor/.
 
mechaniczna, kup taki ktory spelnia normy Forda i bedzie dobrze.

https://www.dropbox.com/s/wkuqkvq6ct...83459.jpg?dl=0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.