Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy to łożysko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75377)

mack11 29-07-2009 15:35

Odp: Czy to łożysko?
 
witam.Czytam te Wasze opisy.Sprawa wygląda tak,łożysko amortyzatora hałasuje podczas kręcenia w lewo lub prawo i bardziej słychać na postoju prędkość jazdy niema wpływu.Jeśli jest tak jak opisuje kolega że się nasila podczas jazdy to obstawiam łożysko koła przód lecz musi to być buczenie a nie skrzypienie ewentualnie obejrzał bym opony czy nie są po ząbkowane apropo łożysk tył to kręcenie kierownicą nie ma wpływu na nasilenie się hałasu

s3c1k 30-07-2009 08:31

Odp: Czy to łożysko?
 
Dzieki za wypowiedzi, z braku czasu dopiero dzisiaj zasiadlem do komputera i przeczytalem co napisaliscie, w chwili wolnej zabiore sie za podmiane kol, zaloze zimowki i sprawdze moze faktycznie to cos z oponami...

s3c1k 04-08-2009 13:44

Odp: Czy to łożysko?
 
Przy wymianie łożyska okazało się że skrzypienie było spowodowane zużytą piastą.
Wymienione.
łożysko 150 zl
piasta 250zl
robocizna 60zl

Pozdrawiam

ethernal 29-01-2010 13:19

Odp: Czy to łożysko?
 
Mnie też czeka wymiana łożysk kół przednich - buczenie zwiększające się wraz ze wzrostem prędkosci i w momencie (w czasie jazdy) skręcania kierownicą, nieważne czy w prawo czy lewo. I pytanie jaka firma łożyska? Mechanik polecił 1. FAG; 2. SKF - co wy na to? jest jakaś inna godna polecenia?

15Pawel 17-04-2010 19:22

Odp: Czy to łożysko?
 
Witam. Przy ok 65 tys km pojawił się szum łożysk tylnych. Przejechałem jeszcze ok 7 tyś zanim zdecydowałem się na wymianę. Hałas doskwierał najbardziej przy jeździe na łukach , rondach. Kupiłem całe piasty SKF. Po wymianie jak ręką odjął. Cisza spokój.

luckmar 17-04-2010 20:58

Odp: Czy to łożysko?
 
Cytat:

Napisał s3c1k (Post 1218573)
Przy wymianie łożyska okazało się że skrzypienie było spowodowane zużytą piastą.
Wymienione.
łożysko 150 zl
piasta 250zl
robocizna 60zl

Pozdrawiam

No !!! Czyli u Ciebie nie było skrzypienie związane z łożyskiem tylko z hamulcami, przynajmniej ja totak widzę .....
W sumie to łożysko to może nie było potrzebne ???

pawel2910 17-04-2010 21:12

Odp: Czy to łożysko?
 
Przyłączając się do tematu, mam konkretny luz na tylnym lewym kole, nie wiedziałem co stuka na wybojach w tylnym zwieszeniu, okazało się że prawdopodobnie łożysko do wymiany. Wszyscy mówią, że wymieniać tylko na SKF, jest to koszt około 400 zł, i mam takie pytanko może ktoś wymieniał piastę z łożyskiem tylnego koła innej firmy niż SKF ? Jeżeli tak to jak się sprawuje ?

sztacha 18-04-2010 07:25

Odp: Czy to łożysko?
 
U mnie łożysko prawe przednie???? wyje tak że aż mi łzy lecą jak to słyszę, co dziwne przy skręcie kierownicą lekko w prawo wycie ustępuje całkowicie. Można jeszcze trochę pojeździć czy już pilna potrzeba wymiany??? Co się może wydarzyć niespodziewanego ???

Luk@s 18-04-2010 10:48

Odp: Czy to łożysko?
 
Wydarzyć to się nic nie wydarzy. Ewentualnie skontroluj czy nie ma luzów na kole. Przypuszczam, że i tak niedługo hałas zmusi Cię do wymiany.

jendrekmak 18-04-2010 11:54

Odp: Czy to łożysko?
 
ja bym wymieniał


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.