Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak świateł cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238826)

kolonez 12-09-2012 12:50

Odp: nie działają światła cofania
 
To może oznaczać uszkodzony mikrowyłacznik w zamku (zatarty, zawieszony itp), który poprzez zwarcie do masy daje sygnał do GEMa o otwarciu/zamknięciu klapy.
Sprawdź czy jest przejście pomiędzy pinem 2 i 3 elektrozamka klapy i czy zmienia się po przekręceniu kluczyka.

Pozdrawiam

ralfbutton 19-06-2013 22:45

Nie działają światła cofania etc
 
Mam taki sam objaw jak opisywany tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy ktoś zna może rozwiązanie?
Wcześniej błędnie szukałem przyczyny i wymieniłem zamek bagażnika oraz włącznik z mikrostykiem do otwierania klapy.

wojtekn 20-06-2013 07:33

Odp: nie działają światła cofania
 
ralfbutton to na przyszłość dopisz się do istniejącego wątku i nie zakładaj nowego.

kansas1976 03-01-2014 17:54

Odp: nie działają światła cofania
 
Witam.
Mam pewien głupi problem. Ostatnio zauważyłem, że nie zapala się w moim mondeo mk4 lewe światło cofania, prawe działa dobrze. Żarówka jest dobra, bezpiecznik pod schowkiem w kabinie też. Sprawdzałem miernikiem na przewodzie przy lampie i nie ma w nim prądu. co może być grane? skoro prawa działa, to co się dzieje z lewą? Miał ktoś może taki przypadek?

fotkom 15-02-2016 19:47

Brak świateł cofania
 
Odebrałem auto od mechanika mk4 2.0 benzyna manual po wymianie uszczelnienia wału i nie działa światło cofania po wyrzuceniu wstecznego. Nie działa też asystent ruszania pod górę oraz nie załącza się czujnik parkowania po wyrzuceniu biegu wstecznego. Czy ktoś ma pomysł której wtyczki nie podłączył mechanik. Wyjmowali skrzynie żeby się dostać do uszczelnienia wału i pewnie coś nie podłączone. W środę się do niego wybiorę ale może ktoś wcześniej na coś wpadnie?

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka

fotkom 17-02-2016 13:58

Odp: Brak świateł cofania i inne.
 
Może ktoś wie co załącza zapalenie światła po wyrzuceniu wstecznego?

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka

gozdro 14-08-2016 11:13

Odp: nie działają światła cofania
 
odnośnie bezpieczników w MK 4, nie we wszystkich modelach jest opisany, sprawdziłem w swoim i w instrukcji , nie ma a właśnie mam taki sam problem ,ze światła cofania przestały działać, a wypadało by przeprowadzić diagnostykę według mnie : bezpiecznik, czujnik, jeżeli nie pomoże dalej szukac dopiero, tymczasem bezpiecznik nie jest opisany w moim modelu

Bakra 26-01-2017 08:39

Odp: nie działają światła cofania
 
Cytat:

Napisał kansas1976 (Post 2133000)
Witam.
Mam pewien głupi problem. Ostatnio zauważyłem, że nie zapala się w moim mondeo mk4 lewe światło cofania, prawe działa dobrze. Żarówka jest dobra, bezpiecznik pod schowkiem w kabinie też. Sprawdzałem miernikiem na przewodzie przy lampie i nie ma w nim prądu. co może być grane? skoro prawa działa, to co się dzieje z lewą? Miał ktoś może taki przypadek?

Trochę czasu minęło od postu kolegi ale może udało Ci się rozwiązać swój problem? Bo niestety mam identyczny, chociaż ja nie sprawdzałem miernikiem ale prąd musi być bo żarówka się minimalnie żarzy?!

aurerum 26-01-2017 10:54

Odp: nie działają światła cofania
 
sprawdź przewody

Acio75 29-11-2017 20:58

Nie działają światła cofania i czujniki parkowania
 
Witam, mam problem z Fordem Mondeo 2,0 tdci wersja kluczykowa brak świateł wstecznego biegu, nie załączają się też czujniki parkowania, czujnik na skrzyni biegów jest sprawny, jest masa na przewodzie czarno-żółtym, natomiast na niebieskim przewodzie nie ma żadnego napięcia, ani rezystancji.
Nie znalazłem też bezpiecznika w module komfortu pod schowkiem, druga wersja tego modułu w/g opisu ma bezpiecznik.
Nie chcę rozcinać izolacji wiązki, czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie idzie ten niebieski przewód ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.