Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Problem z klimatyzacją (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=41068)

arturek 31-03-2008 15:22

Re: Problem z klimatyzacją
 
Witam
Ja kupiem auto w komisie dealerskim.
Naprawili mi to bezlpatnie w ramach rekojmi wiec nie znam ceny. Podobno tez sie tam cos reguluje (przerwe, odstep).
Sprawdz opis naprawy w linku na stronie w moim profilu.
Sorry za brak polskich liter

bakus 31-03-2008 21:20

Re: Problem z klimatyzacją
 
witam
ja mam rowniez problem z klima - bardzo slabo chlodzi wiec pytanie - gdzie sie udac we wrocku zeby to dobrze zrobic ??? bo germaza mam dosyc !!!

marcin0000 31-03-2008 21:34

Re: Problem z klimatyzacją
 
ja u tego gościa na Opolskiej robiłem przegub wewnętrzny z prawej strony i zrobił to solidnie a co do klimy to po jakim czasie od nabicia włączyłeś klimę bo nieszczelność mogła być bardzo mała i na urządzeniu automatyczny to nie wyjdzie tylko trzeba podać kontrast aby taką małą nieszczelność zdiagnozować . do moje fachmana od klimy mam numer tel.071-398-23-25

Jankon 01-04-2008 08:41

Re: Problem z klimatyzacją
 
bakus, Z czystym sumieniem polecam gościa na Szwedzkiej. Numeru nie znam, ale to domki w pobliżu skrzyżowania z Estońską. Jestem z niego b. zadowolony.

Pozdrawiam

bakus 01-04-2008 20:30

Re: Problem z klimatyzacją
 
a czy może pamiętasz nazwę tego zakladu ?
dziś tam przejeżdżałem ale niestety nie zauważyłem tego zakładu ;(


pozdr

pawel200 02-04-2008 10:58

Re: Problem z klimatyzacją
 
Cytat:

Napisał bakus
witam
ja mam rowniez problem z klima - bardzo slabo chlodzi wiec pytanie - gdzie sie udac we wrocku zeby to dobrze zrobic ? bo germaza mam dosyc !

Ja pojechalem do Siechnic- jest tam stacja benzynowa za wiaduktem (jadac od strony wroclawia) i 10 metrow dalej warsztat z klimatyzacjami. Polecam. Gosc bardzo konkretny.

Cytat:

Napisał marcin0000
po jakim czasie od nabicia włączyłeś klimę bo nieszczelność mogła być bardzo mała i na urządzeniu automatyczny to nie wyjdzie tylko trzeba podać kontrast aby taką małą nieszczelność zdiagnozować .

I oto wlasnie chodzi ze nieszczelnosc byla taka ze nie dalo sie zaladowac klimy wogole! Ja sie tam na tych wskaznikach nie znam i na nie nie patrzylem, ale teraz juz wiem ze wyjechalem od niego z pusta klimatyzacja- tak jak i przyjechalem

RedHat 02-04-2008 11:55

Re: Problem z klimatyzacją
 
Dołączam się i również polecam gościa na Szwedzkiej, byłem u niego z kilkoma rzeczami od klimy i wszystko sprawnie i niedrogo. Pzdr!

bakus 02-04-2008 12:48

Re: Problem z klimatyzacją
 
witam ponownie

znalazłem namiary na gościa, ma zakład na szwedzkiej 8 naprzeciwko banku PKO (kolorowe bloki)
tel 508 071 848
po wizycie dam znać czy jest solidny tak jak piszecie

pozdr

MMchlodnice.pl 20-04-2008 10:18

Re: Problem z klimatyzacją
 
Cytat:

Napisał pawel200
No wlasnie dlatego pytam o dobry warsztat.. bo w tym napelnil, skasowal i podziekowal... Twierdzil ze wszystko jest ok. To moje pierwsze auto z klima, wiec odjechalem szczesliwy ze wszystko jest dobrze. A tu zrobilo sie cieplej sprawdzam a klimy nie ma jednak. Byl to serwis na ul. Opolskiej we Wroclawiu- w tym momecie osobiscie odradzam.

Szanowny Panie Pawle (pawel200),
jest nam niezmiernie przykro, że jest Pan niezadowolony z naszych usług.
Jednakże pierwszą rzeczą, jaką powinien Pan zrobić to powiedzieć o tym nam (tzn. zgłosić reklamację). Oszczędziłby Pan kosztów związanych z wizytą w innym warsztacie i wykonywaniem usługi od nowa.

Cytat:

Napisał pawel200
I oto wlasnie chodzi ze nieszczelnosc byla taka ze nie dalo sie zaladowac klimy wogole! Ja sie tam na tych wskaznikach nie znam i na nie nie patrzylem, ale teraz juz wiem ze wyjechalem od niego z pusta klimatyzacja- tak jak i przyjechalem

Nie jest możliwe, aby wyjechał Pan od nas z pustą klimatyzacją, a nasz pracownik mówił, że wszystko działa. W dniu wizyty w naszym warsztacie zapewne udało się napełnić klimatyzację i była ona sprawna (skoro tak zapewnił nasz pracownik). Nieszczelność układu mogła być, ale tak niewielka, że ŻADNA maszyna tego nie wykaże. W celu wykrycia takiej usterki standardowo wprowadzany jest do układu "kontrast", który pozwala zlokalizować mikrouszkodzenia (jeśli dadzą o sobie znać po napełnieniu klimatyzacji). Uszkodzenie, nieszczelność mogła z czasem z przyczyn mechanicznych ulec takiemu powiększeniu, że już przy następnej wizycie w warsztacie również i maszyna pokazała, że coś jest nie tak.

Kończąc chciałbym skierować uwagę do wszystkich użytkowników:
Jeśli kupujecie auto i sprzedawca mówi, ze klima jest OK i tylko trzeba napełnić to na 99% mija się z prawdą... No bo skoro tylko napełnić, to czemu tego sam nie zrobił?

Pozdrawiam
MMchlodnice.pl

pawel200 20-04-2008 21:02

Re: Problem z klimatyzacją
 
Cytat:

Napisał MMchlodnice.pl
Jednakże pierwszą rzeczą, jaką powinien Pan zrobić to powiedzieć o tym nam (tzn. zgłosić reklamację). Oszczędziłby Pan kosztów związanych z wizytą w innym warsztacie i wykonywaniem usługi od nowa.

Tak tez zrobilem. Przyjechalem osobiscie i dowiedzialem sie ze mam dzwonic za tydzien i wtedy "bedziemy myslec nad terminem". Nie jestem z wroclawia i jedzic po 5 razy to tez sa koszty.

Cytat:

Napisał MMchlodnice.pl
W celu wykrycia takiej usterki standardowo wprowadzany jest do układu "kontrast", który pozwala zlokalizować mikrouszkodzenia.

Zgadza sie. Tak tez zrobiono w Siechnicy. Teraz juz wiem oco chodzi, wtedy nie wiedziałem ze tak sie robi wiec sie nie upominałem. Specjalna lampa przy pomocy ktorej prawdziwy fachowiec pokaz mi wyciek. W Panstwa firmie nikt nie sprawdzal szczelnosci przy uzyciu kontrastu. Nie było żadnego przeglądu, ani chłodnicy ani przewodów. Podczas napełniania byłem cały czas obecny.

Cytat:

Napisał MMchlodnice.pl
Jeśli kupujecie auto i sprzedawca mówi, ze klima jest OK i tylko trzeba napełnić to na 99% mija się z prawdą... No bo skoro tylko napełnić, to czemu tego sam nie zrobił?

Skoro Państwo o tym wiecie to dlaczego nie został zrobiony przegląd mojej klimy tylko od razu ją "nabiliscie"?
Powiedziałem, że auto jest sprowadzane i nie znam jego przeszłości. Widocznie pracownik uznał że jestem szczęsliwym posiadaczem 1 %.....
Kończąc. Była możliwość zarobienia. Przegląd klimy, likwidacja nieszczelności + dobra opinia (bezcenne). A tak dziekuje za Panstwa usługi i odradzam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.