Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44329)

pj1812 22-05-2008 10:10

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
Cytat:

Napisał Piccolo
Jest jeszcze jedno podejrzenie: poduszka zawieszenia silnika do wymiany.

sprawdziłem i faktycznie mam zerwaną poduchę silnika, tą ostatnią za skrzynią biegów więc wygląda na to że to jej wina, nie pozostaje nic innego jak tylko ją wymienić :fcp5

mat488 22-05-2008 16:21

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
przy gwałtowniejszym ruszaniu tak samo mój mondi mi buksuje. jak wymienisz poduszke silnika daj znać, czy pomogło.
pozdrawiam.

Luk@s 22-05-2008 19:58

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
U mnie to zjawisko występuje bardziej na suchej nawierzchni. O TCS nie ma mowy bo też mam okrojoną wersje (chociaż sprzedawca napisał w ogłoszeniu że jest). Poduszki silnika są w porządku więc będę musiał sprawdzić poduche pod skrzynią :fcp5

pj1812 08-09-2008 12:37

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
jestem po wymianie poduszki silnika, lecz niestety auto dalej pokskakuje przy zerwaniu przyczepnosci (głównie na mokrej nawierzchni, lub na trawie), nie wiem co to moze byc, trzeba z tym jezdzić :fcp5

mat488 14-09-2008 12:18

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
Cytat:

Napisał jagrall
Cytat:

Ja bym obstawial amortyzatory



ja też, wg mnie najbardziej prawdopodobne

nie wiem, co to dokladnie moze być.
w moim aucie zjawisko 'buksowania' występuje nie tylko przy gwałtownym zerwaniu przyczepności ale również przy delikatniejszym ruszaniu przód auta dziwnie podskakuje ... szarpie.
z tego względu wydaje mi sie ze amortyzatory (bynajmniej w moim przypadku) mozna wykluczyć.

Emmm 14-09-2008 12:57

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
Panowie, w pierwszej kolejności zawieszenie zespołu napędowego (wszystkie poduchy!), a dalej przeguby.
Pozdrawiam

Marix 14-09-2008 13:05

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
Hmmm u mnie jest podobnie.

Kiedyś w czasie ulewy pojechałem poszaleć po wielkim placu (poślizgi gaz w podłoge i szalejemy) tylko że przy każdych obrotach auta i utracie przyczepności kół tez było nieprzyjemne poskakiwanie, dziwne odgłosy i walenie.

Uznałem ze to po prostu taki objaw tracenia i odzyskiwania przyczepności...

Amortyzatory wszystkie 4 mam nowe, chociaż wtedy jak tak szalałem to te z przodu miałem jeszcze stare, teraz mam nowe, ale takich prób już nie powtarzalem..

Jest za to pewne ze mam luz na przednich łożyskach.


edit: u mnie w ogóle jest taka historia że zawieszenie pracuje bardzo niekomfortowo, nawet na niewielkich dziurach wali i cała buda sie trzęsie...

Niby z zawieszeniem wszystko okey ale nie jestem co do tego przekonany...

dyda6joe 15-09-2008 22:30

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
Witam serdecznie. W moim aucie obserwuję podobne zachowanie. Jak koła boksują telepie pulpitem, ale także jak dam za mało gazu(tu to w każdym szarpie ale w mondeo bardziej). Po wymianie poduszki skrzyni, amortyzatorów,poduszek amortyzatorów i ich łożysk oporowych, łączników stabilizatora, przegubów zewnętrznych, tulei wahaczy bez zmian. Poddałem się, dużo gazu ale nie na tyle aby boksować i wtedy jest ok. pozdrawiam

Marix 16-09-2008 08:09

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
No ja wczoraj w deszczu na skrzyżowaniu zwijałem asfalt skręcając w prawo. Auto podskakuje, trzepie, troche wali....

Rafał A.(antek) 18-09-2008 09:04

Re: [mk1] Podskakiwanie i wibracje przy zerwaniu przyczepności
 
no i bedzie, co sie czepiacie tak ma byc i bedzie w kazdej przednionapedówce, czasem slabiej czasem mocnej, czasem wogole jak kola wpadna w idealny poslizg ale bedzie, taki urok :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.