Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57983)

BolFrank 18-02-2009 23:12

Re: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
krzysuu_mondeo, Co do zapowietrzenia wtryskiwaczy ... zapodam cytat kolegi motorek26, z tego tematu:
[Mk3] kombi Olej nad wtryskiwaczem MKIII ? - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(Cyt) nie zapowietrzysz układu tdci bo jak nie wiesz to każdy ma pomke paliwa w zbiorniku lub koło niego wiec ciśnienie jest dobite do listwy a z listwy dojdzie do wtrysków wiec nie ma takiego problemu jak w tddi i układ jest cały czas zasilony w paliwo aż do samych wtrysków.
pozdrO :fcp26

krzysuu_mondeo 19-02-2009 00:25

Re: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
ok to w takim razie co moze byc przyczyna? dlaczego niechce odpalic? krecic go dalej i probowac co sugerujesz/cie?

motorek26 19-02-2009 00:48

Re: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
najlepiej podepnij przed filtrem jakąś reczną pompke którą bedziesz mógł stwożyć że paliwo dojdzie ci przez filtr aż do listwy wtryskowej potem włącz zapłon i dopompuj jeszcze tą reczną pompką przez to swoje krecenie wylałeś całe paliwo z pompy i z listwy wtryskowej wiec teraz musisz zalać cały układ od nowa nie luzuj przewodów na wtryskach tylko stwórz wstepne ciśnienie aż do listwy wtryskowej czyli tak żeby pompa była zalana ropą jak tak już zrobisz dopiero próbuj odpalić
jeżeli po takiej próbie nie odpali czeka cie wizyta w dobrym warsztacie od diesla lub ASO

19-02-2009 07:41

Re: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
Kręć po 5 sek, gaś i kręć 5 sek.

Jak w minute nie odpalisz to demontujesz filtr i go zalewasz (sprawdzasz połączenie przewodów i czy u dołu jest dobrze zakręcony :fcp4 )

tlopuc 19-02-2009 09:01

Re: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
Ja tam jak miałem wymieniać filtr paliwa to pojechałem z kanisterkiem na stację kupiłem sobie napędu, zalałem strzykawką nowy filtr do pełna aż paliwo pojawi się w pozostałych otworach. UWAGA!!! lejemy tylko w ten otwór którym dostaje się paliwo do filtra ze zbiornika, żeby do wtrysków dostało się paliwo już przefiltrowane. W filtr mieści się ok 450ml. paliwa.
Przed wymianą najlepiej zasłonić alternator(co by sobie portfela nie odchudzić :fcp2 ) Zdejmujemy stary filtr zakładamy nowy zalany do pełna i gotowe. Samochód zapala i chodzi bez żadnego problemu.
Każda inna metoda może spowodować nieprzewidziane kłopoty.

lukas.dlg 25-02-2009 10:46

Odp: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
Czejsc!
Ja to robie tak:
Wkladam nowy filtr, podlanczam przewody oprocz tego co idzie do pompy paliwa, zamiast przewodu podlanczam wezyk przezroczysty i zaczynam ciagnac tak jak bym chcial sie napic, jak widze ze paliwo wchodzi do wezyka to plaodlanczam przewod i juz.

barteziontko 29-11-2009 16:15

Odp: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
ja wyciagam stary filtr i wkladam nowy.krece troche dluzej i zapala i jest ok.

damian0016 29-11-2009 16:34

Odp: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
ja nie zalewałem nowego filtra włożyłem go i od razu zapaliłem żadnych problemów nie miałem.

Luk@s 01-12-2009 11:49

Odp: [Mk3] Odpowietrzanie filtra paliwa w TDCI
 
barteziontko nie wiem jaki ty masz silnik (uzupełnij profil) ale damian0016 to napewno diesla nie ma (TD było chyba 8V). A w tym temacie jest mowa właśnie o silniku TDCI


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.