Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Wymiana rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80312)

wujek75 10-10-2009 06:23

Odp: Wymiana rozrządu
 
Cytat:

Napisał Regss (Post 1261043)
SKF też cieszy się dobrą opinią, a pasek continentala też chyba nie jest zły?

...łożyska INA i SKF jak najbardziej TAK, co do paska jak go nazwałeś "continental" a jak myślę chodziło o Contitech to również NIE polecam (wybrałbym Gates'a)...

Andrzej K. 10-10-2009 22:41

Odp: Wymiana rozrządu
 
Paski f-my Dayco idą na pierwszy montaż,więc też nie są złe,a pęknąć to może każdy,wystarczy go nieumiejętnie założyć i klops gotowy. I żeby była jasność:zdarza się to nie tylko mechanikom garażowym,ale i oficjalnym warsztatom....O zle ustawionych rozrządach w czasie montażu nie wspomnę.

Emmm 11-10-2009 09:02

Odp: Wymiana rozrządu
 
Cytat:

Napisał Andrzej K. (Post 1262151)
Paski f-my Dayco idą na pierwszy montaż,więc też nie są złe,a pęknąć to może każdy,wystarczy go nieumiejętnie założyć i klops gotowy. I żeby była jasność:zdarza się to nie tylko mechanikom garażowym,ale i oficjalnym warsztatom....O zle ustawionych rozrządach w czasie montażu nie wspomnę.

Pewnie masz rację z tym pękaniem i jego przyczynami, ale czas jakiś temu paski Contitech nagminnie pękały w oplach, właśnie przy przebiegu około 20tys. km. Z pewnością jakaś wadliwa partia, ale niesmak pozostaje. No i te moje paski - to widziałem na własne oczy: pasek postrzępiony, pełno włókien na dnie osłony. Mógł wytrzymać jeszcze 100km, może 10 a może przy następnym uruchomieniu silnika trzasnąłby jak mydlana bańka? Do tej marki nikt mnie już nie namówi.
Pozdrawiam

Mrkrys38 11-10-2009 09:20

Odp: Wymiana rozrządu
 
Jedź do dobrego warsztatu,zleć wymianę z zakupem części weź fakturę i w razie cuś reklamujesz w warsztacie.

norekxxx 12-10-2009 08:24

Odp: Wymiana rozrządu
 
Ja właśnie założyłem taki zestaw skf+contitech po raz drugi i nie było żadnych problemów na pierwszym zrobiłem 63000 km a teraz po drugiej wymianie dopiero ok.2500km.Pierwsza wymiana u koleg -mechanika a druga w warsztacie!

paul11 12-10-2009 08:53

Odp: Wymiana rozrządu
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1262258)
Pewnie masz rację z tym pękaniem i jego przyczynami, ale czas jakiś temu paski Contitech nagminnie pękały w oplach, właśnie przy przebiegu około 20tys. km. Z pewnością jakaś wadliwa partia, ale niesmak pozostaje. No i te moje paski - to widziałem na własne oczy: pasek postrzępiony, pełno włókien na dnie osłony. Mógł wytrzymać jeszcze 100km, może 10 a może przy następnym uruchomieniu silnika trzasnąłby jak mydlana bańka? Do tej marki nikt mnie już nie namówi.
Pozdrawiam


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

GrzegorzD 12-10-2009 18:17

Odp: Wymiana rozrządu
 
u mnie Contitech popękał po ok 15 tys km..... na szczęście musiałem wcześniej wymienić i zauważyłem..

corneliusab 12-10-2009 18:36

Odp: Wymiana rozrządu
 
Ja bym proponowal zestaw oryginalnego rozrzadu i wcale nie jest on duzo drozszy jak zamiennik, jesli chodzi o zamienniki to zakladalem tez paski gates´a lub contitecha i nigdy nie mialem z nimi zadnych problemow.

Pozdrawiam

konik_80 13-10-2009 20:50

Odp: Wymiana rozrządu
 
miałem klinowego Continentala czy jak piszecie Contitecha i to był jedyny klinowy jaki mi strzelił także nie polecam

Regss 21-10-2009 17:14

Odp: Wymiana rozrządu
 
A ile rolek wchodzi w zestaw rozrządu bo wszędzie sprzedają 2 rolki i jeden napinacz, a kolega mi sprawdzał w inter carsie i mówił że 2 rolki i dwa napinacze.
Ten komplet będzie dobry?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Oczywiście dodatkowo pompa wody


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.