Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] komunikat "przeciążenie filtra silnika" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187728)

chase1 28-08-2013 19:04

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał wojte (Post 2067057)
Jeżeli jazda jest niemożliwa to natychmiast trzeba zgasić silnik bo ON dostaje się do silnika - nie ma na to siły. Albo gasić albo jechać nawet na 2 ale jechać. ...

Pierwszy raz słyszę żeby gasić silnik w trakcie wypalania !! :shock:

nosek1 28-08-2013 20:10

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
witam panowie ile ludzi tyle teori.

Pracuje w servisie VOLVO w norwegi jest ich tam bardzo duzo i jest co robic hehe ale wrucmy do DPF-a silniki oraz zawieszenie w fordach i volvo sa takie same i np.w volvo sa montowane czesci FOMOCO-ford motor kampany.Wypalanie DPF-a odbywa sie gdzy auto stoi nie jest w ruchu i jest podlaczone do VIDA program komputerowy Volvo tak jak VAG w Audi.Program sam sobie podnosi obroty do okolo 1500obr.i tak chodzi o kolo 30-40min.po wypaleniu sam schodzi z obrotow i cala operacja z DPF-m jest zakonczona.

wojte 28-08-2013 22:05

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Chase1, tak mi powiedzieli w serwisie. Na jałowym biegu nie dopala tylko podtrzymuje proces i czeka na jazdę - a jak obroty ma 900 i spalanie 2l/h to gdzie ten olej ma się podziać? - spłynie do miski. Silnik musi być obciążony. Nie napisałem, że zgadzam się z tym. Prawdę mówiąc trochę się zdziwiłem i sam nie wiem co myśleć. Same tajemnice i różne teorie w tym temacie. Jak mi dopalał filtr po dojeździe na parking - kilka razy tak było - to czekałem na jałowych, aż skończy. A teraz nastraszyli mnie, że szybko przyjadę na dopalanie serwisowe i wymianę oleju. Jedni mówią na jałowym inni, że podczas jazdy - to trochę rozbieżne jest. Jedno jest pewne - wysoka temperatura.

MaXyM 28-08-2013 22:18

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Chase1, tak mi powiedzieli w serwisie. Na jałowym biegu nie dopala tylko podtrzymuje proces i czeka na jazdę - a jak obroty ma 900 i spalanie 2l/h to gdzie ten olej ma się podziać?
Nie jestem expertem a wlasciwie to sie nie znam, ale imo to jakas bzdura. IMO przy najgorszym to by splynelo do wydechu.

wojte 29-08-2013 12:15

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
OK, niech będzie. Trochę do wydechu, trochę do miski. Wcześniej czy później olej w misce się "rozmnoży".
p.s. Co to jest IMO?

kordyl 29-08-2013 12:21

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Macie się z tymi Dpf'ami :(

Cytat:

Napisał wojte (Post 2067597)
p.s. Co to jest IMO?

In My Opinion :)

wojte 29-08-2013 12:55

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Thx :) że się nie połapałem :oops:

Macie i nie macie - ja odpukać nie mam - ale po prostu chcę wiedzieć jak to działa, albo inaczej: jak nasze komputerki obsługują to pudełko z dziurami, ale to jest, jak już wcześniej pisałem "know how" i producenci wszystkiego raczej nie zdradzą. To element marketingu. Czytając wypowiedzi to niektóre są rozbieżne o 180 stopni.

eclipse 03-09-2013 10:09

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Czytam te wasze posty i może uda mi się trochę naprowadzić
dlaczego silniki TDCI z filtrami DPF powinno lub nie powinno się stosować dopalania na biegu jałowym (na postoju ).
Penie każdy z was jechał w zimie swoim tdci ..? w ruchu miejskim a jeszcze lepiej to obrazuje w korku , przy temp.powietrza ok. minus 10 / minus 15 st .C.
Okazuje się że te silniki zaczynają tracić temperaturę w takich warunkach (spada temp. silnika wskażnik opada ) .
I teraz inna sytuacja , jeśli odpalimy samochód po nocy (kiedy jest zimny silnik) to żeby nawet stał dobre 5 min. to nie osiągnie tak szybko temp.roboczej jak to jest podczas jazdy (czyli pod obciążeniem )
Przekładając to na dopalanie DPFa to również potrzebna jest odpowiednia temperatura w celu dopalenia spalin .
Wiec uważam że błędne jest myślenie ze na postoju można go dopalić .

Zapewne to autosugestia .
To że silnik natychmiast nie rozłączył procesu dopalania , wcześniej zapoczątkowanego nie oznacza że za chwilę go nie przerwie (bo w takich warunkach bez obciążenia temperatura silnika się obniży i cały proces zostanie przerwany z tego powodu za chwilę ).
Być może niektórym będzie się wydawało że właśnie na parkingu dokończył dopalanie DPF. co jest raczej błędnym myśleniem ,
bo nie mamy pewności że właśnie z powodu obniżenia temp. silnika proces został przerwany .

tedi_k 03-09-2013 21:16

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 2069929)
... nie mamy pewności że właśnie z powodu obniżenia temp. silnika proces został przerwany .

Dopalanie DPF nie zależy tylko (a nawet nie najbardziej...) od temperatury silnika a zależy głównie od temperatury spalin. Te dwa parametry nie są skorelowane całkiem bezpośrednio - da się uzyskać wyższą temperaturę spalin stosując wtryski dodatkowych dawek paliwa w stosownych momentach pracy silnika. I wtedy nie wpływa to bezpośrednio na temperaturę silnika, bo spalanie tych dodatkowych dawek odbywa się praktycznie w układzie wydechowym - czyli poza układem chłodzonym.
Na tym zresztą właśnie polega dopalanie DPF... Czyli nie jest to wszytko takie proste i potrzebny jest całkiem złożony układ sterowania z wieloma różnymi czujnikami, aby stwierdzić czy da się kontynuować proces dopalkania (czy spaliny mają właściwą temperaturę) czy nie...

wojte 05-09-2013 11:36

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Wnioskując z postów eclipse i tedi_K w serwisie powiedzieli prawdę. Na biegu jałowym tylko jakiś czas komputer PODTRZYMUJE dopalanie - ale niestety z powodu małych obrotów duża część oleju "skapuje" do miski. Dlatego przytoczono mi serwisie przypadek częstych wizyt w serwisie osoby, która sporo jeździ w trasie - ale często podczas odpoczynku nie wyłącza silnika na 10 -15 minut. Sam zauważyłem, że po szybkiej jeździe autostradowej, po zjechaniu na parking DPF się dopalał. Więc albo jechać dalej, albo gasić silnik. Komputer czeka na dalszą jazdę z obciążeniem inaczej przerwie proces. I chyba to tu jest ten moment przerywania dopalania i związane z tym rozrzedzanie oleju - jałowe obroty. Żeby "wdmuchać" dodatkowy, niespalony olej do DPF'a potrzebna jest energia którą daje tylko przepływ spalin przy wyższych obrotach. Na razie trzymam się tej teorii.

danielr 05-09-2013 11:51

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Olej nie skapuje do DPF'a chyba, że ktoś już naprawdę kończy silnik ;)
Olej się rozrzedza bo w trakcie wypalania podawana jest większa dawka paliwa. Sztucznie wieksza po to, żeby podnieść temperaturę spalania a tym samym temperaturę spalin. Dzieje się to po to , żeby wypalić sadzę czyli te słynne cząstki stałe w DPF.
Dlatego mają być obroty a wypalanie serwisowe grozi pożarem serwisu ;)

PAFFCIO 06-09-2013 08:18

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 2070994)
Olej nie skapuje do DPF'a chyba, że ktoś już naprawdę kończy silnik ;)
Olej się rozrzedza bo w trakcie wypalania podawana jest większa dawka paliwa. ..

Myślę, że pisząc "olej skapuje do DPF'a" chodziło mu o ON nie olej z silnika ;-p
tak to jest jak olej, olejowi nie równy ;-p.
Bo przy dopalaniu, podawana jest większa dawka ON, właśnie po to by dopaliła się w DPF'ie. A jak proces jest zaburzony to ON zarówno rozrzedza olej silnikowy jak i dostaje się do DPF, gdzie się nie spala, czyż nie? Poprawcie mnie jeżeli się mylę :-)

danielr 06-09-2013 08:28

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Do DPF moim zdaniem nic nie spływa: ani olej , ani paliwo (chyba, że ktoś ma mondeo WRC i dopala za tłumikiem końcowym :) ) Gdzieś czytałem, że rozrzedzenie oleju silnikowego wynika z tego , że olej napędowy nie spalony (a faktycznie podawany w większej dawce w trakcie wypalania DPF) spływa po ściankach cylindrów. I stąd się bierze zjawisko podniesienia poziomu oleju silnikowego. Inżynierowie o tym wiedzieli, bo właśnie stąd bierze się komunikat "wymiana oleju". Po kilku nieudanych próbach wypalenia zakładają, że paliwo tak rozrzedza olej silnikowy, że trzeba go wymienić, bo stracił część swoich właściwości. Z tego też powodu niezależnie od wszystkich komunikatów warto wymieniać olej częściej niż zaleca instrukcja.

EDIT:

znalazłem tego linka może się komuś przyda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojte 06-09-2013 12:06

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
napisałem "skapuje" w cudzysłowie i do miski olejowej a nie DPF'a i oczywiście chodzi mi o ON, a nie o silnikowy do smarowania. To są moje skróty myślowe - jak się drąży na forum przez kilka stron jeden temat, to po co pisać jak w wypracowaniu, wszystko od początku. Mimo to przepraszam jeżeli Koledzy mnie nie zrozumieli. Dzięki za wsparcie Paffico.

eclipse 06-09-2013 17:48

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
danielr w tym linku jest też coś czego i ja nie wiedziałem :shock:
test oleju na bibule jakże prosty i ciekawy sposób .

PAFFCIO 09-09-2013 08:03

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 2071382)
Do DPF moim zdaniem nic nie spływa: ani olej , ani paliwo

Hmmm, no nie będę się upierał....ale ;-)
Jeżeli proces dopalania dpf'a polega na dostarczeniu większej ilości paliwa, które ma się "dopalić" właśnie w dpf'ie (a tak mi się wydaje, że przebiega "wypalanie") to coś się musi z tym paliwem dziać w dpf'ie jeżeli ze względu na temp się nie dopala...więc czy spływa, czy wlatuje w postaci mieszanki to sprawa drugorzędna, fakt pozostaje faktem, że paliwo dostaje się do dpf'a :-)
Chętnie poczytam jeżeli ktoś opisze (w oparciu o jakieś fakty) jak faktycznie przebiega ten proces i na czym polega, bo człowiek uczy się całe życie :-)

danielr 09-09-2013 09:27

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
:) PAFFCIO dawka paliwa jest zwiększana jedynie po to, żeby zwiększyć temperaturę spalin. Działa to tak: w DPF osadza się sadza. Jakiś ekolog to wymyślił i zamulił nasze piękne autka, żeby sadza nie leciała w powietrze za samochodem. Jak usunąć sadzę ? Wypalić. Podobnie jak się oczyszcza szyba w kominku w domu - jak porządnie napalisz to się niby oczyści. Sadza się wypali wtedy gdy temperatura spalin ma odpowiednio wysoką temperaturę. Do DPFa lecą tylko i wyłącznie spaliny. Spaliny mogą być trochę ciepłe albo mega ciepłe :) Jak sę mega ciepłe to się sadza z DPF zacznie wypalać. Jak podwyższyć temperaturę spalania ? Podając większą dawkę paliwa. Więcej paliwa, a więc goręcej a więc spaliny cieplejsze. Tylko największy problem jest wtedy gdy zgasisz silnik w trakcie tego procesu. Bo to paliwo nie spali się do końca (ale w komorze spalania !). Wtedy takie paliwo zaczyna ściekać po ściankach i dostaje się jakimś magicznym sposobem do oleju silnikowego. No i dalej to już wszyscy wiedzą co i jak z tym olejem ;)

PAFFCIO 09-09-2013 09:43

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
no...i teraz wiem, jasno i na temat, dzięki :-)

MaXyM 09-09-2013 22:59

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
danielr, a czemu paliwo ma sie nie spalic do konca?
silnik pracuje dopoki podajesz paliwo. sam stwierdziles ze przy normalnej pracy paliwo nigdzie nie scieka (i masz racje). ale po wylaczeniu silnika, czyli odcieciu piwa, wypali sie reszta paliwa, ktora jest juz podana na listwe i po tym silnik sie zatrzyma.
Skad wiec teoria o jakims sciekaniu?

danielr 10-09-2013 08:06

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
MaXyM to za duże uprosczenie, że silnik pracuje dopóki podajesz paliwo. Jest jeszcze np. ustawienie zapłonu. Możesz tak ustawić zapłon, żeby mieć super osiągi albo tak, żeby mieć bardzo oszczędny silnik, albo tak,żeby mieć bardzo trwały itd.
Wtryski w naszych silnikach mają spore możliwości, żeby tu wysterować ten proces odpowiednio. W normalnych warunkach wtrysk działa wieloetapowo - wtryskuje mgiełkę mieszanki paliwa, dochodzi do wstępnego jego zapłonu, potem wtrysk "poprawia" dawkę i dochodzi do kolejnej fazy zapłonu. Szczerze mówiąc nie wiem dokładnie ile jest tych faz i jakie. Moim zdaniem właśnie z tego powodu paliwo się nie spala do końca ponieważ w trakcie wypalania DPF wtryskiwacze podają go znacznie więcej niż potrzeba przy normalnej pracy i jednocześnie zmienia się sposób jego dawkowania (taki chwilowy tuning bo masz aktywną inną mapę). Niektórzy producenci (np. honda) , żeby dostarczyć odpowiednią dawkę paliwa stosują w silnikach dodatkowy wtryskiwacz, który jest używany tylko wtedy gdy chodzi o wypalenie filtra cząstek stałych.
Kiedyś tu na forum pisałem o jeszcze jednym spostrzeżeniu. Otóż jadąc autostradą zauważyłem po zachowaniu swojego silnika, że rozpoczął się proces wypalania DPF. Z ciekawości sprawdziłem wtedy prędkość max wg nawigacji i wyszło 217 km/h. W normalnych warunkach na tej samej autostradzie i z tą samą nawigacją ledwo dobijam do 205 km/h.
Na koniec zerknij na samochody sportowe, dopalają paliwo za tłumikiem końcowym, bo tak mają ustawiony zapłon. Czyli paliwo nie zawsze spala się całe. Oczywiście dzieje się to kosztem trwałości takiego silnika i spalania ale w tym przypadku oczywiste :)

MaXyM 10-09-2013 08:22

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
no tak, ale w sportowych samochodach z silnikiem diesla sie paliwo w wydechu nie spala.
W dieslu nie ma tez czegos takiego jak ustawienie zaplonu. tym rozumiem ustawianie momentu kiedy sie paliwo zapali. a przynajmniej nie w tym samym rozumieniu co w benzynowych. ON sie zapala samoczynnie od cisnienia i temp. wystarczy go wstrzyknac do komory gdzie nastanie sprezenie a on zie zapali. dlatego trudno mi uwierzyc ze sie czesc paliwa nie spali. No chyba ze mu nie podasz tlenu.
Oczywiscie, jestem w stanie wyobrazic sobie ze ON jest podawane do komory w fazie rozprezania, przez co zamiast sie sprezyc to wycieknie do wydechu. ale po co Ford by tak robil? bo na pewno sie tam ON nie spali (brak cisnienia).
juz nie mowie o samym fakcie, ze przeciez gdyby faktycznie do czegos takiego dochodzilo, to nie byloby problemem zmienic mape na normalna w momencie wylaczenia silnika.

tak sobie teoretyzuje oczywiscie.

danielr 10-09-2013 08:40

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Teoria teorią, ale ten olej jednak się rozrzedza i ludziom podnosi się jego poziom :)
Ja szczerze mówiąc nie znam się na tym aż tak, szczególnie, że kilku kolegów tu na forum trudni się zawodowo profesjonalnym chiptuningiem więc pewnie mogliby się obszerniej wypowiedzieć na temat faz wtrysków itd.
Jeżeli jednak przyjąć, że paliwo nie jest podawane jednorazowo tylko wieloetapowo to można sobie wyobrazić taką sytuację, że gasisz silnik i niewielka ilość się nie spaliła, bo nie zdążyła. Dla mnie jest to na tyle logiczne i tłumaczy szereg zjawisk jakie się dzieją z naszymi DPFami i w dodatku potwierdza się w praktyce, że bardziej tego nie zgłębiałem szczerze mówiąc. Chodziło mi głównie o to, żeby sobie nie zapchać dpf'a przez niewłaściwe jego używanie więc co mi tam szkodzi - raz na tankowanie przeganiam fure na wyższych obrotach i w ten sposób mam spokój od nowości przez 200 tys. km.

heko 28-09-2013 18:55

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Cytat:

Napisał agassii (Post 2065728)
Przecież w serwisie wypalanie zachodzi na biegu jałowym...
Najważniejszym podczas wypalania jest to, aby nie gasić silnika.
__________________

w zależności od wersji oprogramowania, komputer ustawia obr. na 2500 do 3000 obr. na ok 30 min.
co do dostawania się paliwa do oleju:
przy każdej regeneracji dostaje się paliwo do oleju, spływa tam niespalone, po ściankach cylindrów i tylko w trakcie pracy silnika.
układ wtryskowy nie tyle co zwiększa dawkę paliwa, bo natychmiast spowodowałoby to wzrost obrotów itd...a zmienia sposób wtryskiwania, dotrysk "post injekction" to część pracy ukł. wtryskowego, służąca zmniejszeniu toksyczności spalin, oraz w przypadku DPF wydłużenie go do momentu otwierania się zaworów wydechowych, co powoduje przedostanie sie do układu wydechowego niespalonego paliwa w postaci par paliwa i dopiero ta mieszanka, odpowiednio przygotowana w katalizatorze spala się w DPF podnosząc jego temp. do ponad 600st C, bo tyle jest potrzebne do spalenia sadzy ( w "suchych" filtrach DPF) tak jak mówiłem wcześniej, przy każdej regeneracji DPF, cześć paliwa dostaje się do oleju, teraz jego ilość zależna jest od:
-częstotliwości uruchamiającej się regeneracji, czyli sposobu jazdy, długości odcinków itd.
-stanu technicznego podzespołów silnika (egr, wtryski itd)
jeśli regeneracja odbywa się co 400-700km niema problema, ilość paliwa jest niewielka
jeśli zbyt często przerywamy próbę regeneracji gasząc silnik, będzie się ona uruchamiała za każdym razem po osiągnięciu odpowiedniej temperatury
jeśli naliczone zapełnienie filtra nie jest wystarczające, jazda z większymi obrotami nie jest w stanie wywołać regeneracji, za to ostre przegonienie auta, powoduje samoistny wzrost temp. spalin i bez aktywnego dopalania, następuje czyszczenie się filtra
reasumując, najgorsze dla DPF będą:
-krótkie odcinki jazdy
-brak systematycznego "przedmuchania rury"
-pozostawianie silnika ma wolnych obr. gdy już rozpoczął się proces regeneracji

wojte 19-11-2013 18:16

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
1) krótkie odcinki jazdy
2) brak systematycznego "przedmuchania rury"
3) pozostawianie silnika ma wolnych obr. gdy już rozpoczął się proces regeneracji

1) jasne
2) możesz sprecyzować? Czy nie jazdę na niższym biegu masz na myśli?
3) czyli jednak lepiej zgasić jak nie można jechać dalej. A może podnieść obroty na 2500-3000 i poczekać aż skończy? - bez obciążenia chyba nie ma sensu. Ja uważam, że lepiej zgasić silnik i w miarę możliwości wyjechać po następnym odpaleniu na szybką trasę (40km/ co najmniej 3000obr/min) lub "przedmuchać rurę".

mrk26 21-11-2013 10:44

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
To ja mam jeszcze pytanko do zawodowca Heko ;)
Po podłączeniu odpowiedniego kompa można sprawdzić różnicę ciśnień na czujnikach od DPF-a, jakie wartości są w normie? nie pamiętam jednostek ale jak sprawdzałem to jest coś koło 0.6 - 0.8 i nie pamiętam czy było w bar czy kPa, bo generalnie nie mam problemu z DPF-em tylko zastanawiam się czy te rurki, które idą do czujników z czasem nie zaczną się przytykać, a jak zaczną się przytykać to i odczyt będzie oszukany, co będzie skutkować częstszym wypalaniem filtra mimo że nie będzie takiej potrzeby :( ewentualnie jakaś opcja udrożnienia tych rurek.

heko 21-11-2013 10:56

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
odczyty robi sie na biegu jałowym i pod pełnym obciążeniem, jak Ty robiłeś?
rurki żadko się zapychaja. szybciej się rozszczelnią

mrk26 21-11-2013 11:07

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Na biegu jałowym ale na wolnych obrotach ;) to teraz już wszystko jasne :P , może są jakieś wskazane wartości? Jakie powinny być?

heko 21-11-2013 14:22

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
raczej bliskie 0

blainne 18-08-2015 12:15

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Witam,

ostatnio stałem się prawie szczęśliwym posiadaczem S-Maxa 2.0 TDCI 140km.
Auto kupiłem z pomocą jednego z kolegów forumowiczów w Niemczech osobiście.

Niestety, zaraz po przyjeździe do Polski zaczęły się problemy z DPFem. Zdecydowałem się na wymianę filtra na jakiś włoski zamiennik (ok 1000zł za część). Potem okazało się, że dodatkowo padnięty był też czujnik różnicowy ciśnienia więc i to wymieniłem na fordowski oryginał.

Przejechałem tak ponad 2 tys. km w trasie (prawie nie jeżdzę w mieście, jeśli już to do pracy 20km autostradą) bez problemów.

Ostatnio zachciało mi się sprawdzić prędkość maksymalną i przy ok. 195 km/h komunikat "filtr silnika przeciążony". Zdjąłem nogę z gazu i problem zniknął tak szybko jak się pojawił. Samochód od tego czasu zrobił jeszcze jakieś 300km (znów zdecydowaną większość na trasie) i dziś żona dzwoni, że na autostradzie, przy ok 140km/h komunikat znowu się pojawił, tym razem także zapalona kontrolka (póki co nie wszedł chyba w tryb serwisowy, bo nie dałaby rady jechać 140).

Ktoś ma jakieś pomysły, rady, sugestie? Zaczynam się skłaniać ku usunięciu tego ****a raz na zawsze, ale może da się coś jeszcze zrobić?

heko 18-08-2015 12:22

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
zamienniki można sobie w buty wsadzić
poza tym, w tych silnikach jest więcej elementów które zabijają filtr, dlatego po jakimś tam przebiegu, po prostu nie radzą sobie z tym

blainne 18-08-2015 12:29

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
No, przebieg jest 205kkm w tej chwili, raczej wiarygodny. W chwili kupna miał 200kkm, a jest to egzemplarz z listopada 2008.

Pytanie, co robić? Wycinać od razu, czy szukać przyczyny problemu? Wiem, że do wymiany mam jeszcze zaworki Pierburg, może to coś pomoże?

heko 18-08-2015 12:51

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
ciężko podpowiedzieć
wystarczy że katalizator jest uszkodzony, wtedy dpf też nie da sobie rady, nie działa

jvc 18-08-2015 13:00

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Grzesiu pamiętasz u mnie czujnik ,który wymieniliśmy? Taka pierdoła za 80 zł a objaw był podobny bo wpadał w tryb awaryjny od 170km/h w górę.

heko 18-08-2015 13:03

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
niestety nie pamiętam, a jakie błedy były?

jvc 18-08-2015 13:22

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Nie było, podpiąłeś swój komputer i wyszło że któryś czujnik na wylocie czy wlocie pokazywał -15 stopni. :)
Pamiętam że pasował idealnie czujnik od fita chyba. ( byliśmy focusem po niego)

heko 18-08-2015 13:25

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
no i jak zawsze, podstawa to dobra diagnoza :P

jvc 18-08-2015 13:27

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
To był czujnik temperatury dolotu przypomniałem sobie ;)

Cytat:

Napisał heko (Post 2442984)
podstawa to dobra diagnoza

:one:

blainne 19-08-2015 09:49

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Skontaktowałem się z moim mechanikiem i stwierdził, że ten konkretny komunikat (czyli taki symbol książki z "i" oraz informacją ""filtr silnika przeciążony") może być tylko informacją, żeby spróbować wymusić wypalanie poprzez odpowiednią jazdę.

Z jednej strony może warto spróbować, bo silnik nie przeszedł w tryb awaryjny, z drugiej - choć co prawda zazwyczaj jeżdżę w okolicach 2000rpm, to jednak ostatnio regularnie jeździłem ok 10km odcinki na obrotach powyżej 2500.

blainne 24-08-2015 15:19

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
Dobra, może się to komuś przyda:

Samochód "przewietrzyłem" na autostradzie cały czas na obrotach pow. 2500 ok 50km. Komunikat zniknął.

Kontrolka silnika świeciła się z powodu błędu czujnika temperatury katalizatora (zbyt duża wartość wejściowa). Na razie błąd skasowany, zobaczymy co będzie dalej. W najbliższym czasie sprawię sobie osprzęt diagnostyczny więc w razie czego będę już mógł podać konkretny kody błędów.

Mam podejrzenie, że te dwa problemy są powiązane i będę się starał temat śledzić gdyby się jeszcze pojawiał, a mam wrażenie, że będzie.

mikoz1 01-01-2016 12:18

Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"
 
blainne i jak Twoje dochodzenie? U mnie dwa razy pokazał się ten komunikat. Po pierwszym razie przez kilkanaście minut paliła się kontrolka usterka silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.