Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Olej silnikowy - jaki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266837)

ar2r 27-04-2009 16:46

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1148612)
Fordowski Formula 5W30 to też półsyntetyk

Jeśli miałeś na myśli Formula E 5W30 to masz rację...to półsyntetyk.Ale Ford niedawno wprowadził do sprzedaży Formula F 5W30 a to już jest pełny syntetyk.
Pzdr.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dinar 27-04-2009 16:58

Odp: Jaki olej?
 
Tak,teraz dla forda olej produkuje ''Castrol'' na pewno zmienili literę na F a olej może ten sam,jak wiadomo silniki forda TDDI i TDCI to silniki starej generacji [20lat Yamaha] i ford specjalnie dla nich robi[dodatkowa kasa bo sprzedaż bardzo duża] a nowe silniki 1,6 i 2,0 tzw. francuskie potrzebują innych olei.

Góral 2009 28-04-2009 06:14

Odp: Jaki olej?
 
Mam pytanko moja foczka ma 119 tys przebiegu kupiłem ja niedawno poprzedni właściciel lał ten olej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
przy tym przebiegu lac go dalej czy może jakiegoś pół syntetyka?

gprono 15-05-2009 21:49

Odp: Jaki olej?
 
Witam wszystkich, jak mam Focusa 1.6 benz.z 2000 r.Przebieg 150.000 km.Jesli chodzi o olej to uzywam Shell Helix 10w40, robie czesto dalekie trasy z duzymi predkosciami(oczywiscie poza granicami naszego kraju:)) i nie mam zadnych porblemow, mam wrazenie ze moj silnik jest naprawde pod dobra ochrona.Moge dodac ze po przejechaniu 3000 km po zalaniu, olej jest czysty i przezroczysty jak w dniu zalania.Polecam wszystkim.Pozdrowienia!

Sławek72 17-05-2009 19:47

Odp: Jaki olej?
 
Kolego mozesz nalać połsyntetyk to jest najlepsze wyjście jak nie wiesz co było wcześniej. Osobiście ja wlałem 10W40 MOBIL i jestem zadowolony. Robie teraz trzecią wymianę i nic się nie dzieje. Pozdrawiam

barteks2 12-07-2011 21:42

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał jarekosw (Post 1148014)
Stara zasada mówi że zmiana na olej o lepszych parametrach jest możliwa a na gorsze parametry zmienić to już trzeba się postarać . Jeśli wchodzisz na syntetyk to nie ma się czym martwić . Gorzej gdybyś chciał zastosować mineralny , to byłby problem .

Jeśli był stosowany mineralny, a zostanie zalany syntetyk, to może rozszczelnić silnik, bo olej wypłucze wszystkie zabrudzenia.

profil11 13-07-2011 07:07

Odp: Jaki olej?
 
Witam, nie będę zakładał nowego tematu, chodzi mi o to ile wchodzi do waszych foczek oleju z silnikiem 1.6 tdci? Ja już trzy razy wymieniałem i zawsze wlewam 3.5l a na bagnecie jest max. Instrukcja podaje 3.8.
Pozdrawiam.

barteks2 01-08-2011 18:44

Odp: Jaki olej?
 
Jak to jest z tymi olejami? Byłem dzisiaj u pewnego mechanika pytać o wymianę oleju po zakupie auta i powiedział, że jeśli Focus był ściągnięty z zachodu, to na pewno jeździł cały czas na syntetyku i tak olej powinienem kupić bez względu na to, że przebieg jest już sporo powyżej 200 tysięcy. Stwierdził, że najgorszy syntetyk jest podobno lepszy niż najlepszy półsyntetyk. Co o tym sądzicie?

Dinar 01-08-2011 19:51

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał barteks2 (Post 1690552)
Stwierdził, że najgorszy syntetyk jest podobno lepszy niż najlepszy półsyntetyk. Co o tym sądzicie?

W półsyntetyku jest 30% syntetyku,ford do TDDI zaleca olej 10W40 poprawia to smarowanie łańcucha rozrządu,zawory są regulowane podkładkami,ponieważ brak hydraulicznych popychaczy to stosowanie syntetyku nie jest konieczne,jedynie turbina wymaga dobrego oleju a 10W widocznie wystarcza.Najlepiej i najtaniej lać Formule F nie szukać i płacić niepotrzebnie syntetyków.Przejechałem Focusem TDDI 300tyś na Castrol 10W40 i turbina miała się dobrze.Komponenty do produkcji olejów robi jedna firma tylko oleje inaczej się nazywają,a na specyfikacje,litery cyfry radzę nie zwracać uwagi.

barteks2 01-08-2011 21:53

Odp: Jaki olej?
 
No właśnie, bo ja kupiłem Castrol Magnatec Diesel 10W40 półsyntetyk i zastanawiałem się czy wlać go do mojego TDDI czy wykosztować się na syntetyka. Nie wiem jaki olej jest teraz zalany, bo nigdzie nie ma żadnej informacji, a auto przyjechało z zachodu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.