Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Klimatyzacja a spadek mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105764)

chasm 26-07-2010 08:37

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Osłabienie silnika poniżej 2000 rpm z klimą może bardziej odczuwają posiadacze turbiny ze stałą geometrią (jak ja), a nasi koledzy ze zmienną geometrią twierdzą, że jest ok.
Może jakieś małe referendum ? kto odczuwa zamulenie i jaka turbina?

Pomijam poszarpywanie (pewnie jest tego jakiś inny powód).

lipas70 26-07-2010 11:08

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Witam. Podłączę się do tematu. U mnie jest wyczuwalny spadek mocy na klimie. Żona natomiast jeździ Focusem II 1.8 tdci i nie ma różnicy czy z klimą czy bez, śmiga aż miło.
Ale to co zauważyłem ostatnio to hałasowanie sprężarki klimy (najbardziej na zimnym silniku) i lekkie bicie kała pasowego. Auto jest z 1997 roku i może się kończy sprężarka lub jej łożysko albo sprzęgiełko. Może opory w starych urządzeniach są na tyle duże, że zabierają tyle mocy silnika.
Czy właściwym rozwiązaniem jest regeneracja sprężarki w jaki kolwiek sposób, czy założenie używki lub nowej (straszne koszta)

Snajper_881 26-07-2010 11:09

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Odczuwalny znaczny spadek mocy poniżej 2000rpm, powyżej bez różnicy, turbina ze stałą geometrią, silniczek po chipie, żadnego szarpania nie odczuwam, macie chyba coś skopane.

Gregor90 26-07-2010 21:19

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
z tym szarpaniem to prawdopodbnie wtyczka rezystora, o ktorym znalazłem jakiś temat na forum. Jeśli wentylator od klimy wyje jak szalony to na 99% problemem szarpania jest ta wtyczka. Jak bede miał dłuższą chwilę wolnego to sprawdzę, czy diagnoza słuszna;)

Suchar27 26-07-2010 21:58

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Cytat:

Napisał sagittario (Post 1478823)
ja mogę tylko powiedzieć, że mam to samo. Muł że hoho. czy to normalne dla niego? hmm porównując inne samochody jakimi jeździłem (podobna moc) takiego spadku czy włączonej klimatyzacji na pewno nie miałem. Pozdrawiam

Ja mam taki sam silnik jak ty z tym że mam klime ręcznnie sterowaną i praktycznie nie wyczuwam spadku mocy na klimie a chłodzi dobrze. także nie nie rozumiem o o chodzi

Tom3ek 26-07-2010 22:40

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
w każdym aucie czuć spadek mocy, w jednym mniejszy w innym większy, ja odczywam w swoim Mondku i to dość spory (większe wyprzedzanie, klima wyłączona)

Grzegorz0 27-07-2010 09:17

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Spadek mocy do mometu zgasniecia przy jeździe na jalowym biegu . Kable czy świece czy Cos innego mk 3

Luk@s 28-07-2010 09:28

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
To poszarpywanie to napewno jest objaw uszkodzonego rezystora dmuchawy o którym kolega już wyżej wspomniał. Dotyczy to mundków z przed liftu. Puźniej był już inny patent. Naprawa wtyczki rezystora jest opisana na forum łącznie ze zdjęciami. Przerabiałem ten temat. W momencie włanczania wentylatorów to nawet światła mi przygasały i czuć było szarpnięcie. Spowodowane to jest dużym obciążeniem jakie daje w momencie altek.

tomas1111 28-07-2010 12:41

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
ciekawe zachowanie diselków po włączeniu klimy. U mnie przy 110 koników (benzynka) minimalnie odczuwalne włączenie klimy. Natomiast kiedy jeździłem audi a4 1,6 (benzynka 1997), to faktycznie po włączeniu klimy, moc uciekała z silnika. Może przebieg ma wpływ na działanie klimy ??? Trzeba by było rozłożyć na atomy budowę spreżarki !

chasm 28-07-2010 13:06

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Nie wiem na ile to miarodajne, ale na zgaszonym silniku :) kręciłem palcami kółkiem klimatyzacji (tym z 3 śrubami) i raczej leciutko szło- może kwestia wytworzenia odpowiedniego ciśnienia.. Muszę to zrobić zaraz po zgaszeniu silnika, kiedy klimatyzacja działała. Jeśli dalej będzie łatwo to raczej problemy ze sprężarką odpadają.
Przyglądałem się jeszcze wykresom ze ScanXL w czasie pracy klimy i zmulenia na II biegu w czasie przyspieszania z 10km/h - nie wiem czy prawidłowo jest sterowany EGR - w pewnym momencie mimo wciśniętego pedału przyspieszenia EGR się otwierał... Muszę to powtórzyć...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.