Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42118)

stanisz 06-06-2008 10:00

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Cytat:

Napisał borysewicz
Witam kolegow

Czy ktorys z Was posiada moze wersje kombi ??
Niedawno zakupilem Mondeo i probuje go zarejestrowac za granica ale... brakuje mi etykietki na slupku drzwi pasazera gdzie zamieszczone sa wagi i naciski na osie :553:
Jezeli moglibyscie zamiescic jakas fotke bylbym wdzieczny.

Etykiety ze słupka nie mam bo mam wersję sedan ale może to Ci trochę pomoże.

http://members.chello.pl/piotr.staniszewski/waga.jpg

filip19 07-06-2008 08:27

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam

Jeżeli chodzi o te nieszczęsne kreseczki na wyświetlaczu i brak prędkościomierza.

Objaw pojawiał sięprawie zawsze. Byłem w ASO z inną sprawą i na kompie pojawił się błąd czujnika wałka. Wymienili czujnik położenia wałka
i problem z kreseczkami zniknął prawie do 0. Teraz pojawiają się raz na tydzień a nie jak wtedy prawie zawsze.
Ciężko powiedzieć co tak naprawdę się stało że sięnie pojawiają ale na pewno nie jest to do końca zasługa wymiany czujnika.

Pozdrawiam

filip19 07-06-2008 08:32

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam ponownie

Mam małe pytanko odnoścnie naszej ukochanej automatycznejskrzyni biegów.

U mnie jadąc na 5 (w trybie automatycznym) chce wyprzedzić i mocno przyspieszyć. Skrzynia robi to co powinna i redukuje bieg na 4.
Jest tylko jeden problem: przez chwile (kilka sekund) obroty rosną (tak jak to powinno wyglądać) ale auto tylko głośno wyje i nie czuć przyspieszenia
dopiero po tych kilku (2-4s) tak jakby załpuje bieg i pięknie przyspiesza. Tego objawu (wycia) nie ma jak redukuje begi samenu w trybie ręcznym.

Czu u Was jest podobne zachowanie skrzyni czy tylko u mnie coś siędzieje złego

Pozdrawiam

Dugi P-ń 07-06-2008 09:33

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
witam!
jesli chodzi o to przyspieszenie to mam tak samo ;) a z tego co zauwazylem to po redukcji na 4 bieg ma takie obroty ze juz na nich nie ciagnie i tylko czarny dymek z rury idzie (powyzej 3500) , wskakuje na 5(jakies 2000) i zalacza sie "rakietu" ;)

pozdrawiam

marcinsr 09-06-2008 11:59

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam.
Wejście na obroty w przedziale 3,5-4 tys. spowodowane jest przez podwójny kickdown, czyli macie na krótko 3-ci bieg.
Szarpanie przy zmianie biegów zdarza się i u mnie, ale podchodzę do tego z dystansem - nawet elektroniczne sterowanie też miewa momenty zawahania.
Pozdrowionka.

BuryKuper 11-06-2008 14:25

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
witam, ja mam zaupelnie inny problem .. po zatrzymaniu sie i przelaczeniu skrzyni w pozycje "P" mam dziwne drzenie i brzeczenie w galce zmiany biegow .. jak puszcze hamulec wszystko wraca do normy .. przy wcisnietym pedale hamulca jak pogmeram tym przyciskiem na drazku zmiany biegow to sie uspokaja :/ .. co to moze byc ?

gladi1313 11-06-2008 16:34

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
witam BaruKuper
wydaje mi się że powinieneś robić tak
Zapalasz auto (ręczny zapyszczony) wbijasz N z P i dopiero teraz wciskasz hamulec, potem spuszczasz ręczny a dalej wbijasz D i jedziesz
jak zatrzymujesz auto na pakingu to trzymasz hamulec nożny z D przełączasz na N, zapuszczasz ręczny, puszczasz hamulec i wbijasz P
Ja tak robie i wszystko jest ok. Miałem automata MKII i tam hamulec trzymało się non stop przy starcie i postoju
pozdro

Cobretti 12-06-2008 16:56

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Cytat:

Napisał gladi1313
witam BaruKuper
wydaje mi się że powinieneś robić tak
Zapalasz auto (ręczny zapyszczony) wbijasz N z P i dopiero teraz wciskasz hamulec, potem spuszczasz ręczny a dalej wbijasz D i jedziesz
jak zatrzymujesz auto na pakingu to trzymasz hamulec nożny z D przełączasz na N, zapuszczasz ręczny, puszczasz hamulec i wbijasz P
Ja tak robie i wszystko jest ok. Miałem automata MKII i tam hamulec trzymało się non stop przy starcie i postoju
pozdro

a czemu to ma słuzyć ?? bo metoda lekko dziwaczna :fcp13

ja jestem po przegladzie wg rozpiski na 180.000km (mam 190.000km) - i nic złego :D
a z auta jestem mega zadowolony

stanisz 12-06-2008 19:30

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Ja też nie bardzo wiem czemu ma służyć procedura przedstawiona przez BaruKuper`a, to nie jest normalne procedura posługiwania się tą skrzynią :)

A skoro już mowa o skrzyni, jak Panowie u Was one pracują ?
Poruszałem już ten temat wcześniej ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi od nikogo.
Ostatnio kiedy zwalniam, mam już odpuszczony gaz i zaczynam delikatnie hamować (czyli noga już nie na gazie) obroty schodzą już na 1000 i nagle na sekundę potrafi podrzucić na jakieś 1800. Trochę to może wyglądać jak hamowanie silnikiem ale wcześniej tego nie było. Wiecie o co chodzi ?
Ponadto wydaje mi się że czasami zbyt długo przy ruszaniu zwleka z przyrzuceniem na 2, bo obroty dochodzą do 2500-3000 i dopiero przekłada. Z 2 na 3 jest troszkę podobnie, a z kolei z 4 na 5 jak dla mnie zdecydowanie za wcześnie. Czy to może być wina skrzyni czy może jakiś czujnik obrotów ?
Jak u Was wygląda praca skrzyni ?

Cobretti 12-06-2008 21:29

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
ja decyduje noga o zmianie biegów... najszybciej zmienia mi przy ok 2200 .. wtedy 5 bieg mam przy ok. 80kmh....
a normalnie to do ok. 3000 i zmiana biegu :)
jak za długo zwleka to popuszczam gaz .. wtedy wrzuca wyzszy i znowu w gaz :) ... o ile musze :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.