Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180111)

wedeldax 24-12-2013 13:00

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Szeryf445, a co dokłądnie używałeś, bo póki co z moich informacji wygrywa właśnie ceramizer.pl i skłaniam się ku niemu. Dobrze usłyszeć kolejną pozytywną ocenę, coraz bardziej się przekonuje :]
iParts a dobre?

Szeryf455 24-12-2013 13:48

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Ja używałem tego:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kupowałem komplet, 3 opakowania: silnik+skrzynia+ukł.paliwa. Z tego co pamiętam, coś około 140 zł. za komplet.

rustin 31-12-2013 13:46

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Ja stosowałem xado c60 zauważyłem jedynie cichszą pracę , cieżko coś innego stwierdzić bo oleju nie bierze , olej do samej wymiany czysty bo co wymianę od 40 tys robię płukankę.
Teraz doleje dodatek archoil 9100

TomCat 31-12-2013 14:08

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
ja stosuję "Ceramizer" do silnika już w trzecim samochodzie - w zasadzie nie odczuwam specjalnego wzrostu mocy czy spadków spalania, ale ewidentnie samochód ma lżejszy rozruch na zimno, pracuje wtedy też ciszej. Dla mnie to dobry argument.

Co ciekawe, w mdo mk3 pb po zastosowaniu ceramizera zniknął problem z pojawiającym się od czasu do czasu przypadkiem "dłuższego kręcenia" przy odpalaniu , szczególnie jak motor ciepły ( znany i nie rozwiązany problem z mk3, dotyczący prawdopodobnie egr). Wcześniej to działo się kilka razy w tygodniu, obecnie od zalania ceramizera od 2 mies problem praktycznie zniknął ( wystąpił chyba 1 raz), chociaż nie wiem na dobrą sprawę co ma jedno z drugim wspólnego.

Generalnie polecam i tak.

wedeldax 15-01-2014 20:08

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Pora na podsumowanie mojej przygody z Ceramizerem.

Wlałem i zastosowałem się do instrukcji, na poczatku troche denerwujace byly ograniczenia obrotow ale, czego się nie robi dla silnika. :] Poprawę zauważyłem już po ok. tygodniu, przede wszystkim cichsza i jakby bardziej rowna praca silnika. Stopniowo oczywiście się to działo. Teraz jestem ok 1.5 tys km po wlaniu Ceramizera i dodatkowo zauważyłem że spalanie spadło. Nie o dużo, bo o 0.3l ale zawsze to oszczedność. Mam nadzieje, że gdy skonczy się zima to jeszcze ono spadnie.

wedeldax 30-01-2014 21:52

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Efekty nadal sa zadowolające, nie wiem czy to zasługa Ceramizera ale podczas ostatnich mrozów samochod niemial problemow z odpalanie a zdazalo sie tak w poprzednich latach, mysle nad innymi srodkami z rdziny ceramizera bo poki co zdaja egzamin, mam pile mechaniczna husqvarna, ktora nie jest pierwszej mlodosci... ciekawe czy pomoze, bo do 2t też maja.

szmelcmax 05-02-2014 15:51

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Cytat:

Napisał wedeldax (Post 2150148)
Efekty nadal sa zadowolające, nie wiem czy to zasługa Ceramizera ale podczas ostatnich mrozów samochod niemial problemow z odpalanie a zdazalo sie tak w poprzednich latach,

Z moich doświadczeń wynika to samo. Nawet jak słaby akumulator i ledwo zakręci to auto łatwo odpala. Silnik pracuje równiej i ciszej. Nawet przy mrozach.

wedeldax 10-02-2014 19:26

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
no to fajnie, ze nie tylko u mnie to działa :]

A macie jakieś doswiadczenie z środkiem do 2t bo już mam go w domu ale jeszcze nie użyłem.

Magik123 12-02-2014 20:46

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Wlej podwójna dawkę wtedy wycichnie całkiem a paliwo będzie oddawał, o mocy juz nie wspomnę, bo z 1.4 wygeneruje pewnie ze 180 koni, poważnie :619:

Alex84 13-02-2014 17:23

Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.
 
Takie trochę głupie pytanie ale gdzie można kupić ten dodatek ?
Jeszcze znalazłem taki produkt ponoć US ARMY go stosuje MILITEC-1 jest tańszy i można go lać w silnik skrzynie biegów itd. 58,50 zł za 250 ml


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.