Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217698)

Pitol321 10-01-2015 11:57

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Ehhh czy jest sens w ogóle polemizować?
Tysiące posiadaczy aut w automacie mylą się i stale razem z co-roczną wymianą oleju montują nową skrzynię...
BTW Ja w automat nie pójdę, ponieważ lubię jazdę manualem.

Trochę prawdy w tych ostrzeżeniach oczywiście jest. Automat jak już padnie to koszta są spore. Ale dobrze utrzymane auto sporo pojeździ, kwestia oględzin i wyboru odpowiedniego egzemplarza.
Ryzyko jest zawsze, czy automat, czy diesel, czy nie, zawsze kupno używanego pojazdu to jakieś ryzyko.

O automatach na forum jest sporo, w tym dziale też jest kilka tematów o zakupie i obawach odnośnie aut z tymi skrzyniami. Polecam lekturę.

boruch13 10-01-2015 13:02

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Jeżdżę automatem od niedawna, po prostu bajka - skrzynia powershift.
Co do VAT-u, to jest tak jak mówił Ci księgowy, 50% bez spowiadania się w U.S. odliczysz (nie dotyczy paliwa).

grapkulec 10-01-2015 13:42

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
VAT od paliwa to może od lipca będzie można odliczać, ale to zależy od kondycji budżetu. Nie powiem było by to dość miłe, ale nie ma się co napalać na dobrotliwość fiskusa. Zresztą tu dadzą ulgę czy odpis a tam coś podwyższą i summa summarum na jedno wyjdzie. Poczekamy, zobaczymy.

Co do czytania forum to czytam pilnie. A im więcej czytam tym spokojniejszy się robie co do moich ewentualnych wyborów. Jak kto dba ten tak ma, inaczej tego nie widzę. Ale wiadomo, trzeba przede wszystkim uprawiać zawsze czarnowidztwo bo inaczej to by nie było po polskiemu :)

Wojtek O. 10-01-2015 15:01

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Kolego ja już rozglądam sie ponad 3 miesiące za Mondkiem dla siebie. Z jazdą po mieście dieslem jest tak że jeśli ma DPF to faktycznie ludzie mają problemy w wielu autach. Ale głównie wtedy gdy ciągle po tym mieście jeżdżą. Ja miałem 261 tyś w 170KM Fiacie Stilo i ani dwumasu nie musiałem wymieniać ani jakichś większych problemów z osprzętem nie miałem. Dużo zależy od wiedzy jak żyć z dieslem(nie piłować na zimnym, odpalać i gasić na wciśniętym sprzęgle nie szarpać i nie trrzymać na za niskich obrotach by nie wykończyć dwumasu) i nie oszczędzaniu na olejach filtrach... no i opałowy oraz olej z pod frytek odpada. Choć wielu uważa że czasem warto dodać oleju do dwusuwów.
Jeśli chodzi o niski przebieg to da sie kupić tylko ciężko jest znaleźć auto za 30 tyś. Raczej pojawiają sie takie w okolicach 35 tyś.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zerkaj jeszcze tu.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To co było niewiele powyżej 30 tyś. już poszło, ale napewno coś sie pojawi.
Kwestia automatu wygląda ponoć tak iż ten starszy to do 200 tyś nie sprawia problemów z powershiftem bywa gorzej, tak mi na serwisie powiedzieli.

grapkulec 10-01-2015 15:24

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Wojtek, dzieki za wypowiedź.

Jutro kolega jest umówiony na oglądanie tego czarnego z Wieliczki, a w poniedziałek kolega mechanik podjedzie do Kraka na oględziny srebrnego w automacie. A jak będę miał relacje obu to zdecyduję czy jeszcze szukać czy może jeden z nich będzie wystarczająco dobry. Teraz widzę że 30tys. to nie bardzo realne w tej klasie/roczniku ale to był taki pierwszy pułap budżetowy.

Przedłużanie zakupów mnie irytuje. Albo kupuję i mam, albo tak sobie uprawiam window shopping hobbystycznie. Jak już mam ślęczeć przy necie non stop to wolę sobie oglądać koty na youtjubie a nie badać kazdy pixel na otomoto czy aby na pewno nie wałek. Poza tym potrzebuję samochodu teraz a nie na następny rok. Nie znaczy żeby się rzucać na pierwsze co się nawinie, ale też nie zamierzam cudować za bardzo.

Wojtek O. 10-01-2015 15:53

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Prawda jest taka że niewiele osób otwarcie mówi co dolega autu. Bo jak to powie to wszyscy uciekają albo chcą by za połowe ceny sprzedać. Jak to było w którymś tygodniku motoryzacyjnym napisane: niestety chcemy byc oszukiwani.
Wiekszość woli kupić samochód z przebiegiem do 150 tyś. za grosze mając 80% szans że to wałek niż z przebiegiem 250 tyś. ale właściwie pewne.
Jak bym miał szanse mieć 37 tyś. to bym do Wieliczki pobiegł i próbował cos urwać. A tak hmm.. chyba przed lift. Bo Pan ze śląska milczy odkąd górnicy protestują.

c-matix 10-01-2015 16:01

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Cytat:

Napisał grapkulec (Post 2330411)
Jak kto dba ten tak ma, inaczej tego nie widzę.

Raczej tak na 99% jest. Jak kupiłem Forda C-maxa też mi powiadali że aut na F i A sie nie kupuje, a ja jeżdze 6 rok i dokładki 500zł ( alternator i plecionka). Ja tam ludziom od wieśmaków, 4-rech kółek i gwiazdozbiorów odpowiadam " Ford gó...o wort ale jeżdze jak Lord ".

A dzwoniłeś do tego ze Ślązka czy pisałeś bo czasem niektórzy nie odpisują na e-maile. Dużo ludzi zwłaszcza starszych woli telefon, dzwoń do Świerklańca bo jak nie to ja zadzwonie i za 32 go kupie.

Wojtek O. 10-01-2015 16:34

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Tak dzwoniłem kilka dni temu, rozmawiałem pół godziny. Jedyne zastrzeżenia to skrzynia 5 i silnik 100KM przy czym chyba ta skrzynia mi najbardziej bruździ. A wczoraj próbowałem ponownie sie skontaktować i niestety brak odzewu.
Dziś byłem obejżeć i po jeździć tym, bo mam pod nosem a po lift sie podoba bardziej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
No i wydaje sie fajny poza przebiegiem 157 tyś., dziurą po papierosie na tylniej kanapie i tym ze ostatni serwis był ponad rok temu przy 120 tyś. Zastanawiam sie czy umówić sie na serwis żeby go prześwietlili. Czy jednak szukać gdzie indziej.
A no i jest z końca 2010 nie z 2011

c-matix 10-01-2015 18:23

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2330503)
Tak dzwoniłem kilka dni temu, rozmawiałem pół godziny. Jedyne zastrzeżenia to skrzynia 5 i silnik 100KM przy czym chyba ta skrzynia mi najbardziej bruździ.

A jak to jest w silniku 1.8 tdci 100KM to ten sam osprzęt co w 1.8 tdci 125KM, może wystarczy zmienić programowo jak w 2.0 tdci.
Ja jak bym kupował auto w 80% miasto i jakiś czasem wypad czy wakacje nie przeszkadzała by mi ta skrzynia bo mniej wachlowania.
Pan Roman odpisał mi e-mail w ciągu około 1-2h.
A jaką mu proponowałeś cene ???

Wojtek O. 10-01-2015 19:21

Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?
 
Nie rozmawiałem na temat ubijania ceny. To robię dopiero po oględzinach. Chyba że ogólnie cena jak na model i przebieg jest wysoka. Tu i tak proponował bym może tysiąc mniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.