Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pompa wody, wspomagania a może coś innego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81715)

miro. 30-10-2009 22:02

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
Ja kupiłem w sierpniu fokę 1,6 (90KM) przejechane miała 78 500, auto jest z maja 2007 roku. Od razu wymieniłem filtry i olej.
Jakieś 3 tygodnie później silnik zaczął dziwnie huczeć. Pojechałem do 3 mechaników, w tym do Autoryzowanego Servisu Forda. W ASO powiedzieli, że koło dwu-masowe, w dwóch zwykłych zakładach mało nie popękali ze śmiechu. Oba wskazywały na "jakieś łożysko z rozrządu", ale żaden nie chciał się wypowiedzieć na 100% dopóki nie rozbierze wszystkiego i nie popatrzy gołym okiem.

Sprawdziłem ceny rozrządów i pompy wody: oryginał w fordzie 630 rozrząd i 420 pompa wody (witki mi opadły), zamiennik Ruvile z paskiem Conti-techa 260 i 150 pompa.

Zostawiłem więc auto u zwykłego mechanika i czekałem na diagnozę.
I co się okazało: huczała pompa wody do tego przeciekała, pasek rozrządu i klinowy już nadawały się do wymiany tzn. były drobne pęknięcia, jedynie rolki rozrządu były bez zarzutu.

Przebiegu auta jestem pewny, kupiłem od pierwszego właściciela z pełną książką servisową i przeglądami po 20, 39 i 59 tyś. km.

Jak słyszę opinie pajaców z ASO, że ten pasek miałby wytrzymać 3 razy taki przebieg, to mną rzuca.

Zainwestowałem 700 zł w rozrząd, pasek klinowy i pompę (w zamiennikach) z robocizną i cieszę się że mam spokojną głowę na następne, powiedzmy 60 - 80 tyś. km.

Pozdrawiam.

ADRIANO LEITE! 30-10-2009 22:41

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
Miro. Ty przynajmniej miałeś jakiś sensowny przebieg, a ja 36.115 km? Śmiech!:shock::shock::shock: Serio dbam o auto, kupiłem jako nówkę w salonie, regularnie przeglądy co roku - zresztą jak widać w 2 lata i 5 m-cy nakręciłem tyle co porządny przedstawiciel w rok...:D i tutaj taka wpadka. Serio załamałem się i już nie wiem jakie auto kupić, żeby się nie psuło. W dodatku miałeś jakieś objawy, a ja poza wyciekiem nic. Auto chodzi jak nóweczka! Oj strasznie mnie to zabolało!

Poniżej są moje potencjalne koszty wymiany pompy wody z tym DUŻO PRZEDWCZESNYM rozrządem.
- pompa wody - firmy Bugatti za 149,00 netto (nie wiem co to za firma)
- napinacz SKF 132,00 netto lub INA 159,00 netto (te akurat znam i są bardzo dobre)
- pasek rozrządu Gates za 47,00 netto (też z tego co wiem dobra firma) lub Dyco za 37,00 netto.

Też wymienię to w przyszłym tygodniu i mam nadzieję mieć spokój na dłuższy czas...taką mam nadzieję!

Pozdrawiam!

gorgief 31-10-2009 08:35

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
Cytat:

Napisał ADRIANO LEITE! (Post 1276595)
No to mnie uspokoiłeś! g:okulary tylko połowicznie bo nie zmienia to faktu, że jestem wkuty, że w ogóle ta pompa nawaliła przy takim przebiegu!

A że tak spytam czy Ty jesteś zadowolony ze swojej foki? Miałeś może jakieś nieprzewidziane naorawy?

jak pisałem już w tym wątku przy przebiegu 47k pęknął mi przewód ciśnieniowy wspomagania kierownicy i to będąc na wyjeździe, więc musiałem zregenerować pompę, bo chodziła bez oleju.

ADRIANO LEITE! 31-10-2009 08:43

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
GORGIEF! Nie uważasz, że to trochę dziwne, że takie usterki zdarzają się przy tak niskich przebiegach? I to na oryginalnych fordowskich częściach. Śmiech na sali!

gorgief 31-10-2009 09:29

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
bardzo mnie to zdźiwiło, ale moim zdaniem jet to wada fabryczna (złe zaprojektowanie przewodu, osłabienie go, jak znajdę czas to dam fotkę z pęknięciem) tak samo, jak mam zdarty lakier na klapie bagażnika od zderzaków gumowych i pęcherze na lakierze których nie chcą mi uznać jako wadę fabryczną

miro. 31-10-2009 10:06

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
Cóż, Ford nigdy nie był demonem niezawodności.
Może stąd taki pociąg ludzi do niemieckich samochodów.
Fokus podobał mi się najbardziej i kupując go liczyłem się z tym,
że szybko toczy je rdza i czasem coś się zepsuje.
Na szczęście silniki diesla są w miarę nie zawodne, tyle, że ten osprzęt...

Panowie, nie ma co rozpaczać, na szczęście nie mamy fiatów... ;)

P.S.: A z servisami niewielu wygrało...

ADRIANO LEITE! 31-10-2009 10:38

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
Panowie! Ja serio jestem w szoku. Owszem nie kupowałem dawnej japońskiej marki, którą można było przejechać 10-15 lat i tylko wymieniać płynu i materiały eksploatacyjne. Natomiast z drugiej strony nie kupowałem też KII CARNIVAL - chyba ostatniej we wszystkich rankingach niezawodności...:D (żeby nie urazić użytkowników tego samochodu:shock:)jednak coś takiego przy takim przebiegu mnie zabiło i do tego stwierdzenie Panów z ASO, że ludzie się rodzą i od razu umierają...mnie dobiło! Niech się bujają.

Gorgief a z tą rdzą to nie masz gwarancji na powłokę lakierniczą? Nie można w ten sposób spróbować? A z tym pękniętym przewodem sprawdzałeś czy nie była to wada fabryczna? Wiesz nie każdy teraz ogłasza takie rzeczy bo to wstyd...

gorgief 31-10-2009 13:35

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
Cytat:

Napisał ADRIANO LEITE! (Post 1276894)
Gorgief a z tą rdzą to nie masz gwarancji na powłokę lakierniczą? Nie można w ten sposób spróbować? A z tym pękniętym przewodem sprawdzałeś czy nie była to wada fabryczna? Wiesz nie każdy teraz ogłasza takie rzeczy bo to wstyd...

byłem na przeglądzie mam podbitą gwarancję, ale oni twierdzą, żę to jest przyczyna warunków zewnętrznych, a nie wada fabryczna, po dwa samochód ma już 3 lata a do 2 lat można składać takie reklamacje. Jak na razie podbijają mi gwarancję na powłokę lakierniczą, ale jak się to powiększy to mi nie podbiją dopuki nie zrobię tego na mój koszt w sersie ASO.

skylla1 31-10-2009 17:40

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
Cytat:

Napisał ADRIANO LEITE! (Post 1276894)
do tego stwierdzenie Panów z ASO, że ludzie się rodzą i od razu umierają...mnie dobiło! Niech się bujają.

Tak z ciekawości, który to serwis? Jaki masz silnik - 100 czy 115KM? Poza wszystkim, podobne pojedyncze awarie trafiają się wszystkim markom z Toyotą czy Mazdą na czele. Wystarczy oglądać Raport Turbo. To już nie ta niezawodność co 20 lat temu... Piszę tak, bo nie ma na forach wielu maili o przedwczesnych problemach z pompą wody.

ADRIANO LEITE! 31-10-2009 20:27

Odp: Pompa wody, wspomagania a może coś innego?
 
GORGIEF! Czegośc nie rozumiem - to po co te 12 lat gwarancji na perforację powłoki lakeirniczej...??? Ja też ją podbijam co roku, ale jak widzę to nie ma sensu? Chyba, że czegoś nie kumam.

SKYLLA1 - mowa o ASO Bemo-Motors na Mogileńskiej!!! Mam silnik 100 konny. Jak już też pisałem są u mnie spaleni bo w Foce żony ostatnio wymieniałem u nich rozrząd i mimo iż miałem swój pasek i napinacz to zapłaciłem 1000 pln. !!! KREW MNIE ZALAŁA!!!!
Rozumiem, że usterki się zdarzają, ale z ich strony zero reakcji czy sugestii, że może w związku z tym, że serwisuję u nich już 2 auta to może dadzą jakiś rabat. A tutaj ZONK - koszt około 1500 pln. Jak oni tak mówią to pewnie mogło i by być z 2000 pln. Niech się bujają.
Oglądałem ostatnio TVN Turbo jak gościowi urwał się 4 zawór w Corolli, która miała 2 lata i 3 miesiące i była po gwarancji. Ale Toyota wzięła sprawy w swoje ręce i po pewnych przepychankach co prawda, ale naprawili furkę gościowi na WŁASNY KOSZT!

Pozdrawiam!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.