Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262503)

leszek 11-10-2017 20:55

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
kolego 4,2 nie kupisz więc 5 l trzeba :)
więc 2 lit zostało starego oleju :)

Strat69 13-10-2017 15:14

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Ja wczoraj wymieniłem po 80kkm
Powiem krótko, wyleciała smoła !
Weszło 5 butli 0945ml

maximus1986 13-10-2017 23:04

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Tak też myślałem że chodzi o to że ten 5L to na dolewkę tych 0,2. A forach z za wielkiej kałuży doczytałem że 4,1-4,2 każdemu schodzi. A czemu tobie kolego 5L aż zleciało to dziwne? Może jakoś auto z górki stało czy coś? :)

Strat69 14-10-2017 11:56

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2871247)
Tak też myślałem że chodzi o to że ten 5L to na dolewkę tych 0,2. A forach z za wielkiej kałuży doczytałem że 4,1-4,2 każdemu schodzi. A czemu tobie kolego 5L aż zleciało to dziwne? Może jakoś auto z górki stało czy coś? :)

to może uściślę
warsztat oddał mi jedną z 6 butli ;)

maximus1986 14-10-2017 18:40

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
A jak tak to rozumiem :)

MILITH 11-03-2018 15:04

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Witam,

Czy ktoś może miał z tą skrzynią problem że delikatnie szarpie przy przełączaniu między biegami 2-3. Czytałem na amerykańskim forum że sporo modeli Fusiona z 2013 roku ma tą przypadłość i że do tej pory nie ma jasnego rozwiązania.
Mam możliwość zakupu tego modelu w wersji 2.0 240km ale zastanawia mnie ta "przypadłość" i nie wiem czy decydować się na to auto.
Pozostałe biegi przełączają się bardzo płynnie, łopatki działają idealnie, kick down też działa dobrze.
Podejrzewam że olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, i teraz następne pytanie czy w razie zakupu wymieniać go od razu (117k km), i w jaki sposób, dynamicznie czy statycznie wystarczy?
Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.

duders 27-03-2018 12:20

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cześć.
Ja tak mam w S-max-ie Lekkie szarpnięcia mam przy zmianie z 2 na 3 i tylko przy tych dwóch biegach. Reszta działa prawidłowo. Przebieg to 39000 tyś więc wydaje mi się trochę mało. To jest mój nasty automat już i w żadnym tak nie miałem. Wymieniam olej zawsze po 60 tys (niezależnie co producent wymyśli - że bezobsługowa czy też nie)

Pzdr
tomek

biner 04-04-2018 21:49

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał duders (Post 2955894)
Cześć.
Ja tak mam w S-max-ie Lekkie szarpnięcia mam przy zmianie z 2 na 3 i tylko przy tych dwóch biegach. Reszta działa prawidłowo. Przebieg to 39000 tyś więc wydaje mi się trochę mało. To jest mój nasty automat już i w żadnym tak nie miałem. Wymieniam zawsze po 60 tys (niezależnie co producent wymyśle że bezobsługowa czy też nie)

Pzdr
tomek

Byłeś z tym w serwisie? ja mam to samo z 2 na 3 delikatnie jakby przyciągał.Zauwazylem że jak jechalem ostatnio dłuższą trasę to po powrocie bylo przez jakiś czas super. Nie wiem co to jest. Byłem u takiego od skrzyń to mówił że wszystko jest ok.

Bump:
Cytat:

Napisał MILITH (Post 2947328)
Witam,

Czy ktoś może miał z tą skrzynią problem że delikatnie szarpie przy przełączaniu między biegami 2-3. Czytałem na amerykańskim forum że sporo modeli Fusiona z 2013 roku ma tą przypadłość i że do tej pory nie ma jasnego rozwiązania.
Mam możliwość zakupu tego modelu w wersji 2.0 240km ale zastanawia mnie ta "przypadłość" i nie wiem czy decydować się na to auto.
Pozostałe biegi przełączają się bardzo płynnie, łopatki działają idealnie, kick down też działa dobrze.
Podejrzewam że olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, i teraz następne pytanie czy w razie zakupu wymieniać go od razu (117k km), i w jaki sposób, dynamicznie czy statycznie wystarczy?
Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.

Daj linka do tego forum

duders 05-04-2018 05:25

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
[biner]Byłeś z tym w serwisie? ja mam to samo z 2 na 3 delikatnie jakby przyciągał.Zauwazylem że jak jechalem ostatnio dłuższą trasę to po powrocie bylo przez jakiś czas super. Nie wiem co to jest. Byłem u takiego od skrzyń to mówił że wszystko jest ok.

Tak byłem nie raz ale AutoBoss w Chorzowie nie ma pomysłu - więc stwierdzili że tak ma być i tyle. Zastanawiam się na wymianą wcześniejszą oleju w skrzyni ale jak rozmawiam z fachowcami od skrzyń to przestrzegają aby nie wymieniać całości oleju (dynamicznie) tylko 1/2 np.
Co fachowiec to opinia :(

pzdr
tomek

MILITH 05-04-2018 05:32

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Wpisz w google - 6f35 hard shift
Tu masz pierwszy temat z brzegu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.