Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118355)

pawti81 08-01-2011 21:04

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
wyczysciłem zawór egr dokładnie,a nawet go zaślepiłem,i niestety kontrolka nadal sie zapala,a nowy niemało kosztuje ok 700 zł i niewiem czy wymieniac.

wojtekjanus 08-01-2011 22:00

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Kiedy walczysz z silnikiem, nie zaślepiaj EGR-a - nie wiadomo czy to nie bruździ...
Ja bym spróbował podłączyć go do innego auta (wyjęty) i zobaczył czy pracuje - w ciemno wywalać 800 zł nie ma sensu.

Na jakim kompie (testerze) byłeś z autem? Powinno się podpiąć pod IDS-a, inne często przekłamują...

pawti81 09-01-2011 20:27

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Tak naprawde to niepowiem Ci do jakiego kompa był podłączany,bo niewiem,poprostu podjechałem do mechanika,którego polecili mi mobilki na cb radiu,zapłaciłem 50 zł,i on stwierdził że ta migajaca kontrolka to wina egr-a,tak podobno mu komputer wykazał.

wojtekjanus 09-01-2011 21:05

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Te "ogólnowojskowe" testery to pokazują czasem błędy tak, że lepiej by Cyganka wywróżyła...
Trzeba podjechać do warsztatu, gdzie mają oryginalnego fordowskiego IDS-a.
W ASO to ze 300 zł trzeba zapłacić, ale w warsztatach nieautoryzowanych jest taniej.

pawti81 09-01-2011 21:32

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Musze sie zastanowić co dalej bo zaczyna mnie ta kontrolka denerwować jak tak łypie co jakis czas.A powiedz mi kolego jeszcze jedno,czy komputer wykaże że np któraś ze świec żarowych jest uszkodzona?

wojtekjanus 09-01-2011 21:42

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Z tym to różnie bywa, świece wiszą na jednej wspólnej szynie zasilającej. Podobno w tdci IDS mówi ile świec działa, ile nie, ale na pewno nie powie która... Ale spalone świece nie będą przyczyną zapalania się sprężynki... Ja z czterech świec miałem zwalone trzy i sprężynka nie paliła się.

Świece można sprawdzić odłączając szynę i podłączając po kolei każdą oddzielnie - jeżeli przewód iskrzy - to znaczy że świeca jeszcze działa...

pawti81 10-01-2011 15:02

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Kolego pytam o świece ,ale to juz z innego powodu,mianowicie gdy jest mróz,nawet niewielki mój transit bardzo cięzko pali,akumulator kręci jak szalony a ford niemoże załapać,załapuje i zaraz gaśnie,i tak kilka razy aż za 6,7 razem załapie.I właśnie niewiem czy to nie jest wina świec.Na jesieni podłączałem go pod kompa i wtedy aby wyszło że ten egr coś nawalił a o świecach zapłonowych niebyło mowy i dlatego pytam czy komp może taką usterkę wykryć?

dab1978 10-01-2011 16:16

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Raczej swiece winne nie bedą...ja miałem padniete trzy i palił
normalnie, tyle że telepało silnikiem przez 15-20 sek. i kopcił również strasznie przez ten okres, na biało-niebiesko oczywiście;)

wojtekjanus 10-01-2011 17:25

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Cytat:

Napisał pawti81 (Post 1574135)
bardzo cięzko pali,akumulator kręci jak szalony a ford nie może załapać

Czy tak jest tylko rano po nocy, czy także jak postoi np godzinę?
Jeżeli tylko po nocy kiedy jest całkowicie zimny - sprawdziłbym ciśnienie w cylindrach.
Jeżeli po każdym dłuższym postoju, to może się zapowietrzać (paliwo się cofa).

pawti81 10-01-2011 22:03

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Problem z paleniem mam tylko rano,ale tylko w mrozy,odpala za którymś tam razem i odrazu wchodzi na równe obroty,nieszarpie go,niekopci,pracuje silnik normalniei.Ajak go już uruchomie to przez cały dzień pracuje ok,nawet jak postoi 2,3 godz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.