Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat usterka silnika 2,0TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173307)

mrk26 14-01-2014 12:20

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Cytat:

rezerwa się zapala, gdy zasieg obliczony spadnie poniżej 88km
Nie koniecznie, to zależy od stylu jazdy, u mnie z reguły zapala się jak zasię jest poniżej 70km

FM18tdci 15-01-2014 10:05

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Nie ma reguły.
U mnie nigdy jeszcze nie zeszło poniżej 120-130 km (w sensie że przy tych wartościach kontrolka się zaświeca).

mrk26 15-01-2014 11:59

Odp: Komunikat usterka silnika
 
No tak jak mi si trafił napięty dzień i trochę "deptałem" to mi się kontrolka od rezerwy zaświeciła przy zasięgu 100km, ale tak jak jeżdżę to dla mnie z reguły zaświeca się jak jest 70km albo jak zejdzie poniżej 70km czytaj-69km ;)

Joanna_D 18-12-2014 19:08

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Cytat:

Napisał TOMEK MK4 (Post 1936083)
WITAM
Mam MK4 2.0 TDCI 2008r. wyświetla się komunikat USTERKA SILNIKA. Podczas przyspieszania około 3000-3500 obr/min wskakuje usterka, po zgaszeniu i uruchomienu znika i ponownie się pojawia przy przyspieszaniu. Diagnostyka wskazała błąd P010F - przepływomierz. wymieniłem na używany z innego mk4 i nic to nie pomogło.
PROSZĘ O PODPOWIEDZ CO Z TYM ZROBIĆ, MOŻE KTOŚ MIAŁ COŚ TAKIEGO???

Mam MK4 2.0 TDCi z 2007 roku
Mam coś podobnego... Kiedy zdarzyło mi się to po raz pierwszy nic nie potrafiłam powiedzieć, zwłaszcza, że po podłączeniu do komputera nie pokazało żadnego błędu.
W dniu dzisiejszym podobna sytuacja... Wyprzedzam... Na 5-ym biegu przycisnęłam i złapałam ok. 3200-3400 obr/min. Po czym pojawił się komunikat USTERKA SILNIKA i auto straciło moc, ale to chyba włączył się tryb serwisowy. Bo na 5-tym biegu max 2800 obr/min miałam, nie dało się jechać. Zatrzymałam się, zgasiłam silnik, po chwili odpaliłam, komunikatu brak, auto idzie jak trzeba.
Mam zamiar jechać jutro do mechanika, żeby podpiął pod komputer, ciekawe tylko czy tym razem coś wykryje.
Mam nadzieję, że to nic poważnego....

jaceks 18-12-2014 19:45

Odp: Komunikat usterka silnika
 
to jest usterka bardzo chwilowa. trzeba by w trakcie gdy jest widoczny podjechać na kompa i wtedy odczytać.

bodziofila 18-12-2014 21:41

Odp: Komunikat usterka silnika
 
jacek zeby to bylo jak piszesz,praktyka inna.jadac 4 dni temu z fr w niemcowni po wyjezdzie ze stacji paliw komunikat usterka silnika.doczlapalem sie do bramek kolo wrocka,zgasilem i ok jedzie....diagnoza z dzisiaj padly 2 wtryski,upalone zasilanie 4wtrysku.najlepsze ze dojechalem do celu a pozniej do hekog:~.pozniej kaplica.jutro mam wiedziec ile mnie ta dyskoteka bedzie bawic :570:.nowe wtryski w aso 1950 zl sztuka,bradford 950.czekam na cene uzywek z pewnego zrodla.

jaceks 18-12-2014 22:56

Odp: Komunikat usterka silnika
 
sam komunikat "usterka silnika" jest wieloznaczny. dopiero odczytanie go na kompie może coś zasugerować, lecz też nie do końca. chwilowe pojawianie sie i znikanie moze być od chińskich kabli w naszych instalacjach

mkk1 19-12-2014 10:24

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Tureckich a nie chińskich :)

mario12300 14-03-2015 20:04

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Witam
Czy ktoś jednoznacznie może pomoc z ta usterka (zapalona kontrolka usterka silnika i ESP) mam podobny problem z moim mondkiem raz na jakiś czas zapalaja mi się te kontrolki zauwazylem ze u mnie jest to przy niskich obrotach silnik zaczyna nierówno pracować po zgaszeniu i odpaleniu wszystko jest ok nie wiem od czego zacząć.

jaceks 14-03-2015 21:22

Niestety, tylko na kompie odczytasz błędy, a jak będą nielogiczne to wiazka elektryczna do sprawdzenia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.