Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6 TDCI zgasł podczas jazdy i nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240364)

hindus 05-04-2020 18:20

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Ale przy niesprawnym/zaciętym egr powinno być kilka błędów, a podobno były tylko od świec...

djKraszinio28 06-04-2020 11:17

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Tak, błędów żadnych oprócz świec nie było ale dzisiaj i tak będę go wymintowywał żeby go przeczyscic

djKraszinio28 12-04-2020 17:50

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Wyczyściłem EGR tak że grzybek bardzo luźno chodził nic nie blokowało, czujnik ciśnienia też przeczyscilem ale auto dalej nie odpala, odkręciłem jezcze korek wlewu paliwa to wydał taki dźwięk jak by wypuszczał powietrze więc nie wiem już sam czy dać znowu auto na odpowietrzanie i problem może być z korkiem wlewu czy coś innego, mi pomysły się już chyba skończyły :/

djKraszinio28 10-05-2020 14:31

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Aktualizacja tematu, auto dlaej nie jeździ tzn jeździło po odebraniu w piątek ale po kolei, została wymieniona listwa, paliwowa, wszystkie rurki wierzyli itd dosłownie cały układ paliwowy, jest nowy czujnik ciśnienia paliwa, auto jeździło przez cały piątek aż pojechałem do pracy, po wsiadłem w auto, odpaliłem , wyjechałem z miejsca parkingowego , zgasło, po 20 minutach stania odpaliło i jeździło do piątku po czym znowu wyjechałem z parkingu i zgasło, podmienilem zawór regulujący ciśnienie ale auto dalej nie odpaliło , gdy potem żeby nie wyrąbać akumulatora odpalałem z kabli raz zagadało , normalnie reagowało na pedał , wkręcalo się na obroty oo czym znów zgasło i nie zatrybilo, czy to faktycznie już pompa siedzi albo jakaś elektronika w niej , po wymianie układu paliwowego jak auto odpaliło , zmierzyli ciśnienie paliwa i było ok, mam już dość ładowania kasy w to auto a raczej nie wydaje mi się żeby to coś było z pompą ale mogę się mylić bo w sumie to tylko ona została chyba że któryś z Was drodzy forumowicze ma jezcze jakiś pomysł co dolega Foce

krzys1968 10-05-2020 21:32

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Jezdzilo caly tydzien?

djKraszinio28 10-05-2020 22:31

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Miałem napisać do soboty, mój błąd, teraz to już tylko 1 dzień

krzys1968 11-05-2020 15:39

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Jaki stan paliwa masz w baku?

djKraszinio28 11-05-2020 18:52

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Jest ponad pół baku

damiasek 14-05-2020 11:00

Odp: 1,6TDCI Odpala na Plaku, gaśnie na niskich obrotach
 
Potrzebny odczyt danych (ciśnienie na listwie) i ewentualnych błędów kiedy nie odpala. Może to być np. zacinający się zawór regulujący ciśnienie w CR. Jak działa to jest ok, a jak się zawiesi/zablokuje to ciśnienie jest za niskie. Może też być jakaś nieszczelność i zapowietrza się czasami, albo któryś czujnik lub wiązka nie domaga.

Bez odczytu na "gorąco" to może być ciężko zdiagnozować

Predi 28-09-2023 15:39

1.6 diesel odpala tylko na plaka
 
Witam. Mam problem z moim focusem 1.6 diesel. Ostatnio gdy jechałem auto delikatnie szarpało i zgasło a po tym przestało odpalać. Było u mechanika i został wymieniony czujnik lub regulator na listwie (nie pamiętam bo już stoi 2msc) i to nic nie dało. Auto odpala tylko na plaka. Ktoś ma jakieś rady? Błędów nie ma


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.