Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Tdci a paliwko... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29204)

Forder 28-08-2007 13:34

Przeczytałem bardzo dużo tematów na tym forum i w kilku tematach wyczytałem o wrażliwości silników TDCI na paliwko a czy jest sposób aby zapobiec "padnięciu wtrysków"? Czy można zapobiegawczo dać je np. do wyczyszczenia czy regeneracji? Sorry za może durne pytanie ale jestem laikiem :fcp2

Madaw 28-08-2007 13:49

można stosować co jakiś czas preparat do czyszczenia wtrysków, który się dodaje przy laniu paliwa do baku, najlepiej tankować na stacjach Orlen i BP ponieważ mają najlepsze paliwo i nie uszkodzą wtrysków. Paliwo na prywatnych i mniejszych stacjach może byc złej jakości i zanieczyszczone, jak takie zatankujesz do tdci to wtryski mogą paść.

Forder 28-08-2007 14:00

Cytat:

Napisał Madaw
można stosować co jakiś czas preparat do czyszczenia wtrysków, który się dodaje przy laniu paliwa do baku, najlepiej tankować na stacjach Orlen i BP ponieważ mają najlepsze paliwo i nie uszkodzą wtrysków. Paliwo na prywatnych i mniejszych stacjach może byc złej jakości i zanieczyszczone, jak takie zatankujesz do tdci to wtryski mogą paść.

A taki preparacik to jak się nazywa? I jego rozumiem normalnie się wlewa po zatankowaniu do baku tak?

Tak apropo - jesteś z mojego rodzimego miasta :fcp4 Piękne i w miarę spokojne miasto - dużo wspomnień...

KleXon 28-08-2007 14:11

Forder, taki preparat kupisz na kazdej stacji benzynowej czy w markecie, ja uzylem ostatnio takiego firmy STP za 20 zl lejesz do pelna do baku ropki i dolewasz tego i jezdzisz (wygodna butekla z dluga "szyjka", latwo sie wlewa)

Forder 28-08-2007 14:21

Cytat:

Napisał KleXon
Forder, taki preparat kupisz na kazdej stacji benzynowej czy w markecie, ja uzylem ostatnio takiego firmy STP za 20 zl lejesz do pelna do baku ropki i dolewasz tego i jezdzisz (wygodna butekla z dluga "szyjka", latwo sie wlewa)

To jest po prostu "preparat do czyszczenia wtrysków paliwa"? Ile tego się leje ?

Madaw 28-08-2007 14:57

ja lałem całego naraz i zatankowałem do pełna,nazwy nie pamiętam dokładnie nazwy,poszukam i zobaczę bo powinienem mieć jeszcze opakowanie

P.S. Nom fajne miasto ;) Ostatnio remontują i budują główne drogi (w Kaliszu).

KleXon 28-08-2007 15:08

Cytat:

Napisał Forder
o jest po prostu "preparat do czyszczenia wtrysków paliwa"? Ile tego się leje ?

tak, to taki preparat, leje sie cala butelke na pelny zbiornik (tak zalecaja w instrukcji na opakowaniu)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.