Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwny dzwięk podczas odpalania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79536)

conris 22-06-2011 20:08

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał Arturs1 (Post 1669563)
Już napisałem jutro też napisze do Forda w Niemczech.

Nagrałem dzisiaj odgłos jaki występuje przy odpalaniu :)

Po odpaleniu chwile grzechocze potem już cisza i nie ma żadnego problemu.

Masz jakieć nowe wiadomości w sprawie.Co na to niemiecki Ford

Arturs1 16-07-2011 18:28

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Niestety nie, odpisali to samo co w Polskim ASO proszę się umówić i przyjechać na diagnostykę.
Mam zamiar ten problem rozwiązać we wrześniu ale cos czuje ze czeka mnie wymiana rozrządu a dokładnie te koła zębate.

Gufer 16-07-2011 19:49

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Coś jak Vanos-y w BMW dają mnóstwo frajdy z jazdy a jak się wysypią to nikt nie ma funduszy na naprawę . Ja bym podjechał jeszcze do mechanika żeby obejrzał czy na początku też nie dokłada swoje 5 groszy rozrusznik .

Mysik86 16-07-2023 08:45

Grzechotanie przy odpaleniu
 
Witam.

Pacjent Focus II 1.6 benzyna, 2005 rok. Wczoraj pojechałem do sklepu, zgasiłem auto. Po krótkich zakupach odpaliłem auto i ono tak "grzechotało" - metaliczny dźwięk takiego tarcia. Przestraszyłem się i zgasiłem. Odpaliłem na nowo - to samo. Za trzecim razem odpalił normalnie. Dojechałem do domu, moc wszystko ok. Przed chwilą odpaliłem - na zimnym odpalił bez problemu, chwilę pochodził aż się zagrzał silnik. Zgasiłem, odpaliłem i znowu to grzechotanie, takie tarcie metaliczne. Po przegazowaniu ustało. Co to może być?
Płyny wszystkie w normie.

krakson83 06-08-2023 18:17

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał Arturs1 (Post 1683693)
Niestety nie, odpisali to samo co w Polskim ASO proszę się umówić i przyjechać na diagnostykę.
Mam zamiar ten problem rozwiązać we wrześniu ale cos czuje ze czeka mnie wymiana rozrządu a dokładnie te koła zębate.

Rozwiązałes problem ?

papkin44 18-04-2024 16:13

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
U mnie chyba to samo (pierwsze odpalenie na filmie, link na samym dole). Zgrzyt nie jest głośny, trwa około sekundy i występuje na tyle sporadycznie, że już kilka razy próbowałem nagrywać spod maski, ale jeszcze nie udało mi się uwiecznić tego dźwięku bo wtedy odpalał normalnie (np. tak jak za drugim razem na filmie). Chciałem się upewnić, czy to rozrusznik czy wariator.

Problem występuje po dłuższym postoju, zwłaszcza gdy silnik nie zdążył jeszcze całkiem ostygnąć, ale to nie jest zasada bo czasem z rana potrafi zaterkotać.
Komp nie podaje żadnych błędów.

Jeśli miałbym obstawiać, to raczej będzie to wariator wydechowy, który ma w sobie sprężynę ustawiającą koło do pozycji startowej (po wyłączeniu silnika).
Cytat:

W jednostce fazowania wałka rozrządu wydechowego zintegrowano sprężynę skrętną, która przesuwa wałek rozrządu w pozycję bazową, gdy jednostka VCT jest bezciśnieniowa. Sprężyna skrętna jest wystarczająco silna, aby działać przeciwko momentowi oporowemu nawet wtedy, gdy silnik jest włączony.
Film (nagranie z wnętrza): [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.