Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57118)

KAT111 30-12-2008 14:36

Re: [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp.
 
no i rano g...o :fcp27 nie zapalił po nowym roku umówiłem sie z mechaniorem jak coś naprawi to dam znac
wszystkiego najlepszego w nowym roku a zwłaczsza sprawnych fordzików

tomallus 30-12-2008 20:25

Re: [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp.
 
Tu jest katalog Beru sprawdźcie jakie świece powinniście mieć [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Marix 31-12-2008 10:33

Re: [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp.
 
Cytat:

Napisał peterpz
Marix, z tego co pamiętam, to Ty jeździsz z niesprawnym termostatem woskowym, więc nie ma szans żeby to odpalało dobrze, bo i dawka jest za mała i pewnie korektor wtedy nie działa. Po coś to Ford wymyślił, nikt tej dźwigni bezpodstawnie tam nie umieścił :P (w końcu się okazało, że bez tego jeździć się nie da :P)

Widzisz, no jeżdże z takim podejrzeniem, ze on nie działa, w każdym razie zawsze palił od strzału bez tego i właściwie bez gazu wciśnietego! Fakt, wkrótce sie wybiore do jakiegoś mechaniora. w sumie kumpel ma warsztat, po nowym roku będziemy wymieniac płyn do wspomagania, bo pompa wyje na zimno niemiłosiernie, a płyn jest czarnym syfem.
Przy okazji odkręcimy świece, zmierzymy i zobaczymy czy wszystkie działaja - to chyba nic skomplikowanego?

Cytat:

Napisał peterpz
To jest prawie od strzału? Za drugim razem? Mój przez 2 lata jak go mam ani razu nie było takiej sytuacji, żeby nie zapalił za pierwszym kręceniem... Po 7 godzinach silnik nie wystygł jeszcze do końca, więc to normalne że zapalił lepiej.

To znaczy, w porównaniu z tym co było rano to od strzału ;-)
Poza tym widzisz, wczoraj to samo, kręciłem gdzies 2x po 10-15 sek i zaskoczył.
Zostawiłem auto o 11:30, przesiadłem sie do innego i wrocilem po niego o 22:00 prawie 10 godzin! Chcesz powiedziec ze na -5 stopniach silnik do konca nie ostygł!

Bo auto zapaliło od strzału! Coprawda jak zawsze przy lodowatym rozruchu troche przerywało, ale nie zgasło i po paru sekundach ustabilizował sie na 700 obrotów bez trzymania gazu.

Poza tym okreslenia jakiego użyłem "od strzału" to uzylem go, bo auto zapaliło od strzału tylko przerywało i zgasło bez reakcji na gaz, ale wystarczylo zakrecic jeszcze raz i palił :fcp27

Cytat:

Napisał peterpz
Więc jak w końcu naprawisz termostat, a jak nie chcesz naprawiać go to przywiąż tą dźwignię na zimę w pozycji maksymalnej dawki, jak jeździsz na krótkich odcinkach to i tak by ona była cały czas podciągnięta, na wiosnę cofniesz :P Nic mu nie będzie.

Nie chce naprawiać, bo poki co auto pali mi tyle samo co w lecie :fcp18 :fcp18
Poza tym jeżdże dużo w dłuższe trasy
Cytat:

Napisał peterpz
Ostatnie. Jakie masz świece? Bo to że są dobre to jeszcze nic nie znaczy. Ostatnio się dokształciłem :) Po pierwsze MUSZĄ! mieć 21 mm dokładnie. A po drugie ostatnio na forum był jakiś koleś, który założył jakieś całkowicie inne - długiego grzania. U nas są tak na oko średniego czasu grzania. Więc pamiętajcie, że muszą być odpowiednie, bo się żarnik nie zdąży rozgrzać :P

Nie wiem jakie są, wiem ze bodaj w zeszlym roku poprzedni wlasciciel wymieniał na JAKIEŚ :fcp27


Cytat:

Napisał peterpz
Marix, z tego co pamiętam, to Ty jeździsz z niesprawnym termostatem woskowym, więc nie ma szans żeby to odpalało dobrze, bo i dawka jest za mała i pewnie korektor wtedy nie działa. Po coś to Ford wymyślił, nikt tej dźwigni bezpodstawnie tam nie umieścił :P (w końcu się okazało, że bez tego jeździć się nie da :P)

Cytat:

Napisał Marix
A potem stał z 7 godzin dalej na mrozie i zapalił prawie od strząłu..
tzn zapalił i zgasł a po chwili zapalił

To jest prawie od strzału? Za drugim razem? Mój przez 2 lata jak go mam ani razu nie było takiej sytuacji, żeby nie zapalił za pierwszym kręceniem... Po 7 godzinach silnik nie wystygł jeszcze do końca, więc to normalne że zapalił lepiej.


Więc jak w końcu naprawisz termostat, a jak nie chcesz naprawiać go to przywiąż tą dźwignię na zimę w pozycji maksymalnej dawki, jak jeździsz na krótkich odcinkach to i tak by ona była cały czas podciągnięta, na wiosnę cofniesz :P Nic mu nie będzie.
Do fiesty dolewałem z ojcem 5 litrów benzyny na bak paliwa i to było dobre, ale nie wiem jak Lucas zniesie taką ilość benzyny...

Ostatnie. Jakie masz świece? Bo to że są dobre to jeszcze nic nie znaczy. Ostatnio się dokształciłem :) Po pierwsze MUSZĄ! mieć 21 mm dokładnie. A po drugie ostatnio na forum był jakiś koleś, który założył jakieś całkowicie inne - długiego grzania. U nas są tak na oko średniego czasu grzania. Więc pamiętajcie, że muszą być odpowiednie, bo się żarnik nie zdąży rozgrzać :P

PS: Ciekawe tak w ogóle na jakiej ropie jeździcie. Ja jeszcze mam w baku letnie paliwo. Na stacjach chyba powinno być już zimowe ale nie wiem... Letnia ropa robi się w zimie dość gęsta i wytrąca się parafina, więc nici z dobrego odpalania... I tutaj pomaga niewielka ilość benzyny w baku, która rozcieńcza parafinę i paliwo :)

Aktualnie mam statoilowskie arctic diesel -32C

KAT111 02-01-2009 10:48

Re: [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp.
 
no i ... wymieniłem filtr paliwa nowe przewody ( przezroczyste nie ma powietrza) zaworek przeciwko cofaniu się paliwa pompką paliwa 2 razy naciskam rano bo więcej sie nie da
i jak nie odpalał to nie odpala w poniedziałek jade do mechanika to zobacze

KAT111 11-01-2009 20:30

Re: [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp.
 
ODEBRAŁEM AUTKO OD MECHANIKA :509:
ZAPALA OD REKI
MECH MÓWIŁ ŻE BYŁO COŚ NIE TAK Z POCZĄTKIEM WTRYSKU PALIWA
MAM NADZIEJE ŻE TO JUŻ KONIEC NAPRAW

matgolab 12-01-2009 09:39

Re: [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp.
 
racja u mnie było to samo.. ręczna pompka przepuszczała powietrze i pozwalała na cofanie paliwa do baku i nie palił, a jak palił, to na początku strasznie twardo chodził, teraz po wymianie pompki jest o niebo lepiej.. i jeszcze jedno.. jakiej firmy filtr masz założony??

KAT111 13-01-2009 15:48

Re: [Mk2] Problem z uruchomieniem silnik przy niskiej temp.
 
nie pamiętam jakiej firmy :fcp7 ]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.