Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118355)

wojtekjanus 11-01-2011 07:31

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
To ja bym sprawdził ciśnienie w cylindrach. Prawdopodobnie jest za małe - diesel nie odpali, jeżeli sprężane powietrze nie osiągnie temperatury zapłonu paliwa (co najmniej 300 st C, a po nagrzaniu silnika osiąga nawet 500 st C).
Bez pomiaru ciśnienia nie ma sensu wykonywać żadnych innych ruchów - trzeba mieć pewność, że silnik jest sprawny.

pawti81 12-01-2011 22:12

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Dzięki kolego za cenne porady,pozdrawiam.

bksfuo 02-02-2011 10:52

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
wcześniej już o tym pisałem ale nie jeździłem dawno swoim transitem 2.4 tdci 140km 2005 r jumbo

-ostatnio jak pisałem wchodził w tryb awaryjny na 6 przy prędkości po wyżej 140km/h

-po 2 miesiącach nawet na 2 wchodzi w ten tryb tylko, że teraz dodatkowo gaśnie

-auto można rozpędzić podkreślam z górki delikatnie dodając gazu do chyba każdej prędkości .. nie sprawdziłem bo nie ma takich górek zaś wjeżdżając pod górkę utrzymując stałą prędkość zapala się błąd i po chwili gaśnie.

co zrobiłem komputery u ala mech nie pokazywały nic u jednego pokazało już teraz nie pamiętam jaki więc pojechałem do aso 2 wtryski leją

Pytam się dobra a jak zmienię i dalej będzie tryb awaryjny ?
-to Egr
-a jak nie Egr?
-to sterownik Egr

Wcześniej nie chodziła turbina też do nich pojechałem powiedzieli, że turbina do regeneracji

zmieniłem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] coś podobnego i wszystko było ok..

Powiedźcie mi od czego zacząć czytałem fora mondeo i focusa tam jest też tyle namazane, że można albo pomyśleć o zeszrotowaniu auta chodź są i takie posty, że była to głupota a więc POMOCY!! :)

wojtekjanus 02-02-2011 12:28

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Cytat:

Napisał bksfuo (Post 1590490)
wtryski leją

Raczej przelewają - to jest co innego niż "lanie" wtrysków
Szkoda, że nie pamietasz kodu błedów i wartości przelewania. Jeżeli jednak w warsztacie uznali, że dwa przelewają (przelewaja wszystkie - pytanie jak), to trzeba je zregenerować, najlepiej wszystkie. Koszt od 2000 zł - zależy gdzie...
To jest bardzo częsta przyczyna wchodzenia silnika w tryb awaryjny, zwłaszcza w zakresie ok. 2000 obrotów. Wyskakują wtedy najczęściej dwa błędy-bliźniaki P0251 i P1211.
Wtryski nie mogą przelewać ponad normę - skoro już wiesz że przelewają, to trzeba to zlikwidować...
Ewentualnie - jeżeli nie jesteś pewny wyniku - pojedź z autem do innego pompiarza i zrób próbę przelewową jeszcze raz - to nie kosztuje dużo...

kuczis 02-02-2011 16:53

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Cytat:

Napisał pawti81 (Post 1574532)
Problem z paleniem mam tylko rano,ale tylko w mrozy,odpala za którymś tam razem i odrazu wchodzi na równe obroty,nieszarpie go,niekopci,pracuje silnik normalniei.Ajak go już uruchomie to przez cały dzień pracuje ok,nawet jak postoi 2,3 godz.


Niestety sklaniam sie ku podejrzeniom Wojtka , mozliwe ze masz juz niska kompresje , miałem podobne przygody. Dam ci rade , rano jak jest zimno to otwórz maske i odepnij czujnik temp , komp wywali bład , dzieki temu wejdzie w awaryjne ustawienia... efekt , przy słabej kompresji auto łatwiej odpala.
Ta metoda to tzw ostatni śpiew łabędzia, mozna tak przez jakis czas jezdzic , ja tak prześmigałem pare miesięcy w miedzyczasie znajdując inny silnik , taki jaki chciałem czyli nowy ,ale tak naprawdewiele powie ci pomiar ciśnienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.