Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Duży pobór prądu - rozładowywanie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234099)

hindus 17-01-2018 07:47

Odp: słaby akumulator
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zależy od tego czy klema grzeje się przez brak styku między nią a biegunem akumulatora, czy między nią a przewodem plusowym. Skoro była często ściągana to jednak obstawiałbym ten drugi wariant.

charzo 30-01-2018 18:35

Re: słaby akumulator
 
czy wiecie może jak naprawić połączenie klemy z przewodem chodzi mi o ten przewód który jest zgrzany, zatopiony czy jakoś tak z klemą który idzie do skrzynki bezpieczników, to on powoduje że grzeje się klema, czy jest to do naprawienia ?

hindus 31-01-2018 06:10

Odp: słaby akumulator
 
Najlepiej byłoby to rozgiąć, wyczyścić powierzchnię styku papierem ściernym i zacisnąć na nowo. Podejrzewam jednak, że to niewykonalne / nieopłacalne, więc skoro ten kabel i tak jest do wymiany, to może warto spróbować podgrzać punkty styku palnikiem i wcisnąć do środka tyle cyny ile damy radę. Połączenie powinno być lepsze i może problem zniknie, ale jeśli nie, to IMO zostaje tylko wymiana.

pablos79 22-12-2023 15:04

duży pobór prądu na akumulatorze w czasie uśpienia
 
Witam,

Walczę z dużym poborem prądu na akumulatorze w czasie spoczynku.
Podłączam amperomierz, odczekuję 25 minut i sprawdzam.

Problem polega na tym że pobór skacze mi z 50mA do 75 (statycznie ma 50mA ale ma takie szpilki na 75mA raz na 3 sekundy - są one regularne).

Moje pytanie polega na tym czy ja poprawnie podłączam amperomierz do akumulatora. Podłączam pod klemę dodatnią.

Pytam dlatego że kiedyś mechanik w warsztacie mówił mi że powinno się takie rzeczy robić pod ujemną, ponieważ cała dystrybucja prądu w samochodzie skupiona jest na biegunie ujemnym a nie dodatnim jak większość osób myśli.

Powinienem badać akumulator podłączając amperomierz pod biegun dodatni czy ujemny ?

Dodatkowo wydaje mi się że zużycie prądu na poziomie 50mA jest zdecydowanie zbyt wysokie.

tomao 22-12-2023 18:19

Odp: duży pobór prądu na akumulatorze w czasie uśpienia
 
Cytat:

Napisał pablos79 (Post 3479412)
cała dystrybucja prądu w samochodzie skupiona jest na biegunie ujemnym a nie dodatnim jak większość osób myśli.

Chciałbym również się zapoznać z tą teorią na papierze, jest na to jakaś książka?
Nie może być różnych pomiarów prądu w tym samym obwodzie. Jedynie trzeba być pewnym, że przed wpięciem nie ma jakiegoś rozwidlenia.

hindus 22-12-2023 19:03

Odp: Duży pobór prądu - rozładowywanie akumulatora
 
Czyli prawo Kirchoffa :)

langolier 22-12-2023 19:18

Odp: Duży pobór prądu - rozładowywanie akumulatora
 
Odłączaj po kolei obwody (najlepiej bezpieczniki) i obserwuj zmiany mierzonego prądu.

krzysztofSJZ 22-12-2023 20:14

Odp: Duży pobór prądu - rozładowywanie akumulatora
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Andrzej_K 23-12-2023 09:26

Odp: duży pobór prądu na akumulatorze w czasie uśpienia
 
Cytat:

Napisał pablos79 (Post 3479412)
(...) odczekuję 25 minut i sprawdzam. (...)

Pełne uśpienie jest po 75 minutach. Wtedy rób pomiary.

konieczko5 23-12-2023 12:37

Odp: Duży pobór prądu - rozładowywanie akumulatora
 
Ten pomiar po 25 min jest ok. Jaki alarm? Może sprawdza kabinę podczas tych "szpilek większego poboru".
Najłatwiej wyjmuj rzędami bezpieczniki i patrz na pobór. Jak będzie mniejszy to będziesz wiedział, która kolumna i wtedy z niej wyjmuj pojedynczo (bo jak będziesz wyjmował od razu po 1 bezpieczniku, to będzie lato, zanim znajdziesz...).
Możesz też odłączyć radio, bo to najczęstszy złodziej energii (u mnie ostatnio nie chciał się włączyć mimo wyświetlania daty i godziny, a następnego dnia chodził dobrze).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.