Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112910)

jendrekmak 12-08-2011 22:51

Odp: regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?
 
Cytat:

Napisał radson73 (Post 1695130)
kazdy taki mundek juz po 100 tys musi miec kalibracje wtryskow i nie zyja dluzej jak do 200 tys przy dobrych wiatrach to jest straszna wada tych diesli i tego ukladu paliwowego

jak się dba o auto to można dobić do 300 tys. km.
moje były robione przy 280 tys. km więc nie przesadzaj. nawet przy średnich przebiegach 50 tys. km rocznie to zrobienie wtryskiwaczy raz na 5 lat nie jest takim wielkim wydatkiem ale jak ktoś kupuje 10-latka z układem CR i wątpliwym przebiegiem ok. 200 tys. km to musi się liczyć z wydatkami z tego powodu bo nic nie jest wieczne.

SrebnaStrzała 12-08-2011 23:15

Odp: regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1695306)
moje były robione przy 280 tys. km

To na prawdę niezły wynik, gratuluję ;)

ethernal 12-08-2011 23:32

Odp: regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1695127)
no to ja regenerowałem za 450zł 2 lata temu i zrobiłem ponad 120.000km to jeśli taki jest motomaximus to zdecydowanie wolę go nad delphi!

First: 2 lata temu były inne ceny!
Second: jeśli po regeneracji w motomaximusie masz przejechane 120tys km to gratuluje! Szczęściarz z Ciebie.
Third: od pewnego czasu oryginalne części delphi do regeneracji wtrysków są znacznie lepszej jakości niż oryginał z przed lat. Znam osobiście człowieka, który od nowości posiadał Mondeo TDCi (2004 rok prod.) i po niespełna 130 tys km miał padnięte wtryski. Po regeneracji przejechał prawie 300tys km bez jakichkolwiek problemów z wtryskami. Stul jazdy od nowosci ten sam, te same stacje paliwowe itd itp. Przy ok. 425 tys. km sprzedał auto i z tego co wiem drugi właściciel dalej jeździ bezproblemowo.

wrzoch 16-08-2011 21:57

Odp: regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?
 
Mam podobny problem u siebie.

Po wymianie podkładki pod wtryskiem samochód dosłownie jeden dzień chodził cudnie. Zupełnie inne autko - nic nie klekotało przy przyśpieszaniu, przy obrotach w zakresie 2200 - 2600 jak sobie tak leciał, to praktycznie nie było go słychać, kopa miał. Kolejnego dnia już przy mocniejszym przyśpieszaniu coś tam podklekotywało, ale przyczaiłem go, że powyżej 3200obr/min momentalnie przestaje. Teraz po przejechaniu około 1000km od uszczelnienia wtrysku jest coraz gorzej. Coraz głośniej klepie i to prawdopodobnie ten wtrysk, który był uszczelniany albo jakieś inne cudo się odzywa.
Nawet jak się podniesie maskę i sobie chodzi na biegu jałowym, to najwięcej "hałasu" jest od strony tamtego wtrysku.
Zastanawiałem się nad wrzuceniem wszystkich na stół i sprawdzeniem do czego się jeszcze nadają, ale nie wiem za bardzo gdzie jechać. U Gładyska koszt sprawdzenia wtryskiwaczy to +- 1000PLN.
Do tego co mi wymieniał podkładkę, to nie wiem czy jechać jeszcze - tracę wiarę w gościa, tymbardziej, że jak byłem u niego z tymi stukami, to mi powiedział, że te silniki to głośne są.
Chciałbym znaleźć miejsce, gdzie zapłacę za trafną diagnozę, a nie chybioną diagnostykę bez końca - gdybać to sobie sam mogę.
Zna ktoś jakiegoś fachurę z małopolski - to nie musi być Kraków, ewentualnie Śląsk.

ethernal 17-08-2011 09:27

Odp: regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1697050)
Zna ktoś jakiegoś fachurę z małopolski - to nie musi być Kraków, ewentualnie Śląsk.

Piekary Śl. - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

silko 13-05-2015 06:29

Odp: regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?
 
Ja wymieniałem właśnie 2, ale po jakimś czasie okazało się, że kolejny też jest do wymiany więc nigdy nie wiadomo. No ale nie ma prikazu, aby od razu wymieniać komplet, gdy niektóre wtryski są sprawne. Ja regenerowałem wtryski z mojego auta w Turbo Centrum i przejeździłem już na nich około 100 000km. Wszytsko gra jak trzeba.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.