Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] niedziałający spryskiwacz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86823)

kulka_1979 15-09-2013 23:00

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Witam,
spryskiwacz już dawno naprawiony - przyczyną niedziałania był zatkany wężyk. Wystarczyło wyczyścić:).

pozdrawiam
kulka_1979

yaarofox 16-09-2013 04:14

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
aby sie dostać do pompki należy zdjąć prawe przednie plastikowe nadkole

munio777 06-11-2013 09:28

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
U mnie podczas naciśnięcia tylnego spryskiwacza było słychać "wodę" ale nie "widać " na tylnej szybie. Po ściągnięciu gumowego łącznika na klapie okazało się ,że jest pęknięty przewód doprowadzający a woda skutecznie zasilała podsufitkę. Taaaaka sytuacjaaa.

gucio67 09-11-2013 14:06

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
U mnie, na przedniej szybie od strony pasażera podaje na 25%, na tylnej, w ogóle nie działa.
Sprawny jest tylko jeden, najważniejszy, od kierowcy :(

jjxccxx 22-10-2015 20:32

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Witam, mam problem w FF MK1, mianowicie nie działa w ogóle pompka do spryskiwaczy, nie słychać żadnych dźwięków i jak sprawdzałem woltomierzem, to niestety nie dochodzi do niej żadne napięcie (ani w przypadku włączenia spryskiwacza z przodu ani z tyłu). Nie działa mi również tylna wycieraczka, przednia natomiast działa bez zarzutu. Czy może to być wina przekaźnika w skrzynce pod kierownicą? Czy wycieraczki i spryskiwacz są na jednym obwodzie? Sprawdzałem bezpieczniki i są OK, więc sam już nie wiem o co chodzi.

Z góry dzięki za pomoc!

woznica67 06-01-2016 10:51

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
2 załącznik(i)
Pozwolę się podłączyć, pękł mi przewód od tylnego spryskiwacza, niby pierdoła, a jednak ma działać, zrobiłem dwie fotki, w sumie jak ktoś nie wie to najgorzej założyć gumę pod klapa, pierwszy raz tez się namęczyłem jak robiłem z wiązką, a tu wystarczy delikatnie podważyć zatrzaski , i mamy problem z głowy, nakładamy gumę, pstryk i już :-), dałem sobie wężyk zbrojony, to może dłużej wytrzyma :-)

vxz80 29-09-2016 14:15

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Cytat:

Napisał oisom (Post 1316808)
Otwórz drzwi kierowcy i tam w szczelinę na kilkanaście minut przyłóż jakąś farelkę czy suszarkę i wszystko wróci do normy . Jeśli nie trzymałeś przesadnie zbyt długo przycisku spryskiwacza to bezpiecznik na pewno masz dobry. Jak już rozmarznie to należy zwróć jeszcze uwagę na to czy nie będzie ciekło z tył na podsufitkę ( wystarczy odgiąć podsufitkę z pod uszczelki ) gdyż często jak zamarznie w rurce to po otworzeniu klapy tylnej lubi tam pęknąć i trzeba wymieniać kawałek do spryskiwacza .

hej ja mam taki problem spryskiwacz na przednia szybe nie chodzi .... wycieraczki chodza .Z tyłu cieknie własnie jak by pękło czy to wina tylko tyłu ? czy pompka siadła ?

vxz80 01-10-2016 12:26

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Dziś sprawdzałem i znalazłem pęknięty przewód z tyłu ....ale czy jak jest z tyłu pęknięty to z przodu tez nie chce lecieć woda ? bo u mnie z tyłu leci z pękniętego węża a z przodu woda nie leci !

pacp 22-04-2017 20:08

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Witam wszystkich.

Wymieniłem dzisiaj przełącznik zespolony wycieraczek na taki z regulacją interwałów. Podłączyłem brakujący przewód i interwały działają dobrze. Problemem jest ten boczny przycisk od spryskiwaczy przednich. Tylny spryskiwacz działa. Przedni też działa jeśli przełożę manetkę na starą (bez interwałów) więc problemem jest przycisk. Nową manetką rozebrałem i wyczyściłem na wszystkich stykach. Abstra***ąc już od tego przycisku który trzy razy mi przeleciał wycieraczkami i po kilku sekundach jeszcze czwarty raz. Nie do końca mi to odpowiadało.

Nasuwa się moje pytanie, które z pinów połączyć ze sobą, aby przesunięcie dźwigni w dół (pojedyńczy ruch wycieraczek) uruchomił równocześnie przednie spryskiwacze?

EDIT:
Pin_3 (GND) + Pin_2 odpowiada za przycisk spryskiwacza przedniego.
Pin_3 (GND) + Pin_4 odpowiada za przycisk spryskiwacza tylnego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.