Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Dołożenie kamery cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242369)

futrzaken 03-04-2024 17:19

Odp: Dołożenie kamery cofania
 
Ja tego nie wymyśliłem, komentarze niżej :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

futrzaken 15-04-2024 17:26

Odp: Dołożenie kamery cofania
 
Czy ktoś wie, czy można dokupić nowe piny pod męską wtyczkę C494 (w miejsce w którym wpina się kamerę z wiązki klapy), ewentualnie, czy ktoś posiada zbędną taką wtyczkę z pinami na sprzedaż?

kln1920 15-04-2024 19:26

Odp: Dołożenie kamery cofania
 
Pisz do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Opo2015 21-04-2024 18:06

Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2
 
4 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Filon69 (Post 2774885)
Tak, wejście Video+ i Video- jest w złączu wyświetlacza SYNC`a i jest to klasyczne wejście różnicowe video. Przez pewien czas testowania miałem podłączoną tam zwykłą kamerkę. Też myślałem, żeby kupić jakąś chińską typu w ramce tablicy... rozwiązanie na pewno się sprawdzi, a linie skrętne to taki bajer, choć fajny :-)

Trzeba pamiętać, że zwykła kamera daje sygnał kompozytowy video (przesyłany klasycznym przewodem koncentryczny 75R) a my potrzebujemy różnicowy (skrętka 100R)
W celu zamiany jednego na drugi trzeba zastosować transformatorek video
np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Być może bez tego też zadziała, ale ja sprawdzałem "zgodnie ze sztuką" :-) i taki miałem podczas testów ze zwykłą kamerką.

Odnośnie brakujących pinów we wtyczce do wyświetlacza, to trzeba je dołożyć. Piny można wyciągnąć z jakieś innej wiązki "dawcy", ale muszą być odpowiednie (chyba tylko występują we wtyczce do wyświetlacza i radia), bo ford ma pełno różnych typów pinów, które wyglądają bardzo podobnie, a nie pasują zamiennie...

Aktywacja kamery musi być zrobiona za pomocą komputera.

Zasilanie kamery bym też podłączył od wstecznego - choć nie wiem, czy nie musi być kamera cały czas zasilana "po stacyjce"...
U mnie było tak, że jeżeli po wrzuceniu wstecznego Sync nie dostawał obrazu z kamery (np. brak zasilania kamery) to wywalał błąd, że z serwisem się muszę skontaktować i blokował nawigację - nie można było mapy włączyć... Jeżeli kamera była zasilana podczas wrzucenia wstecznego, wszystko było OK.
Chodzi mi o to, czy czasowo to się zgra - czy po wrzucenie wstecznego kamera na tyle szybko poda obraz, żeby sync nie wyświetlił błędu.

Pozdrawiam
Filip

Witam,

Podłączyłem chińską kamerę do sync 2 i przy testach na zewnętrznym monitorze przy wstecznym był obraz .Zasilanie brałem z wstecznej żarówki.
Po podłączeniu do sync 2 i aktywacji kamery w APIM kamera już nie działa na wyświetlaczu sync2 jak u kolegi powyżej w opisie komunikat do kontaktu z serwisem . Pytanie do czego podpiąć się w klapie bagażnika końcu focus polift 2015 kombi by sprawdzić czy to brak stałego zasilania jest problemem. Czujniki parkowania się wyświetlają i działają.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.