Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151934)

MonikaK335 26-02-2012 14:30

nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Witam wszystkich forumowiczów ,jestem tu nowa i chciałam prosić o poradę. A więc od początku ,wymieniony został silnik razem ze skrzynia, po przełożeniu auto odpaliło, było na chodzie ponad godzinę ( do puki paliwo się nie skończyło ) po wlaniu paliwa auto znów odpaliło bez problemu, po wyjeździe z warsztatu zgasło, i nie chciało odpalić, wiec zaczęło się szukanie problemu, na następny dzień grzebania przy nim, już nawet pompka przestała podawać paliwo , brak iskry, tak jak by go całkiem odcięło od wszystkiego. Czy ktoś ma pomysł ja uruchomić Ferdusia ?

1olek 26-02-2012 15:43

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
pewnie to co zawsze, sparciala izolacja na kablach w komorze silnika i zwarcie, regeneracja wiazki rozwiazuje problem

MonikaK335 26-02-2012 15:52

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
1olek kable były sprawdzane , niby są w porządku ,ale jutro sprawdzę ponownie , a gdyby nie kable, to co może być jeszcze ? Już brak mi sił , nie mam auta prawie tydzień i czuję sie jak bez ręki :(

aprox99 26-02-2012 16:21

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Po to zeby benzyniak zapalil sa potrzebne dwie rzeczy:paliwo i iskra,obie rzeczy trzeba sprawdzic.jesli jest iskra i dostaje paliwo to musi zapalic.nie mo innej mozliwosci.za iskra stoi sprawna cewka(cewki)dobre swiece i kable.za paliwem dobra pompa,jesli nie podaje to jest zepsuta,albo bezpiecznik od niej przepalony

MonikaK335 26-02-2012 16:27

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1790657)
Po to zeby benzyniak zapalil sa potrzebne dwie rzeczy:paliwo i iskra,obie rzeczy trzeba sprawdzic.jesli jest iskra i dostaje paliwo to musi zapalic.nie mo innej mozliwosci.za iskra stoi sprawna cewka(cewki)dobre swiece i kable.za paliwem dobra pompa,jesli nie podaje to jest zepsuta,albo bezpiecznik od niej przepalony

Wyobraź sobie że nie jestem blondynką i takie rzeczy wiem :) gdyby to było takie proste ,to raczej nie szukała bym pomocy tutaj , w tym jest problem że paliwo jest a iskry nie ma , a pytanie brzmi dla czego jej nie ma ?

MonikaK335 26-02-2012 16:33

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
cewka jest OK , świece też , kable w porządku , a jeśli chodzi o pompkę to jest wymieniona i też sprawna . bezpieczniki wszystkie całe .
A czy możecie ni powiedzieć coś na temat czujnika uderzeniowego ? niby maja to młodsze modele ,ale mój tez to ma , niby on też powoduje to odcięcie wszystkiego. Ale czy tak sam z siebie mógł się zepsuć ?

1olek 26-02-2012 18:21

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
czujnik uderzeniowy masz przy lewej nodze, taki otwor w plastykowej tapicerce, ale on odcina paliwo tylko.

Co do iskry to immo dziala ? jak zachowuje sie dioda przy zegarku ?

MonikaK335 26-02-2012 18:40

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
immo BRAK , diody przy zegarze też nie ma :(
A może alarm ? nie zgrywa ?

aprox99 26-02-2012 19:04

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
co z akumulatorem?

gorni 26-02-2012 19:04

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
może czujnik kąta wału? skoro była przekładka to nie wiadomo w jakim jest stanie. Rozwalony czujnik brak odczytu sygnału o położeniu wału, zatem brak iskry. takie moje spostrzeżenie. A co do przekładki to nadal skupił bym się na połączeniu przewodów, auto już nie pierwszej świeżości łatwo o usterkę przy każdej naprawie, tym bardziej przekładce.

MonikaK335 26-02-2012 19:17

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1790758)
co z akumulatorem?


A to on jest potrzebny ? :D
Jest nowiutki i sprawniutki,

MonikaK335 26-02-2012 19:19

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał gorni (Post 1790759)
może czujnik kąta wału? skoro była przekładka to nie wiadomo w jakim jest stanie. Rozwalony czujnik brak odczytu sygnału o położeniu wału, zatem brak iskry. takie moje spostrzeżenie. A co do przekładki to nadal skupił bym się na połączeniu przewodów, auto już nie pierwszej świeżości łatwo o usterkę przy każdej naprawie, tym bardziej przekładce.

Był sprawdzany czujnik położenia wału , też jest OK . Jutro holuję do innego elektromechanika może tam coś się wyjaśni, ale jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę piszcie .

wojciechowski4 27-02-2012 15:26

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał MonikaK335 (Post 1790773)
Był sprawdzany czujnik położenia wału , też jest OK . Jutro holuję do innego elektromechanika może tam coś się wyjaśni, ale jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę piszcie .

Witam.
A niby czujnik położenia wału korbowodu był sprawdzony oscyloskopem tak.??

Sprawdz
Odepnij kostkę od modułu wysokiego napięcia bedą trzy piny w środku ma być stały plus po prawej i lewej masy impulsywne pojawiają się w czasie pracy silnika,zakręć parę razy rozrusznikiem zobacz neonówką 12v czy wszystko jest jak trzeba. Jeżeli jest brak masy na kostce sprawdz główne kable plusowe(akumulator-rozrusznik-alternator) no i masy.
Polecam poczytać tydzień temu sam się borykałem z tą usterką.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
oraz
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
powodzenia
Ja już swoim śmigam aż miło

wojciechowski4 27-02-2012 15:49

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Jeszcze tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MonikaK335 27-02-2012 16:12

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał wojciechowski4 (Post 1791191)
Jeszcze tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzięki :) być może to będzie to , zaraz lecę do garażu , będziemy sprawdzać .

fafik180 15-07-2013 10:24

Nie odpala, pompa nie podaje paliwa
 
Witam

Problem zaczął się już jakiś czas temu, gdzie zdarzyła się sytuacja że nie dało się odpalić silnika, dopiero za którymś razem odpalił. Wymieniony został wówczas filtr paliwa, gdyż na niego zwaliłem w pierwszym rzędzie winę

Przez parę dni było ok palił normalnie, po tym czasie znów nie chciał zaskoczyć (sytuacja ma miejsce obecnie więc na mrozy nie ma co winy zwalać, świece żarowe też wymieniane jakiś rok dwa temu). Po wielu próbach kręcenia załapał lecz trzeba było dać mocno obroty po puszczeniu gazu zgasł i od tego momentu nie udało mi się go już odpalić. Przy kręceniu nic nie zaskakiwało jakby nie podawał paliwa

Przy pompie (pompa lucas) zauważyłem że brak jest cyknięcia na elektrozaworku paliwa. Po zmierzeniu, przy przekręceniu kluczyka nie pojawia się na przewodzie sterującym zaworem napięcie. Przy przełożeniu napięcia z aku słychać jak cyka więc chyba działa. Spiąłem zawór z aku i próbowałem odpalić lecz nic z tego. Poluzowałem dwa wtryski z początku poleciało trochę paliwa lecz później już nic nie wypływało więc pompa chyba nie podaje

Niestety moja wiedza na temat pompy jest znikoma i nie mam już pomysłu co może być. Czy ktoś ma jakieś rady co sprawdzić i dlaczego na przewodzie sterującym elektrozaworem nie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka? (bezpieczniki sprawdzałem wszystkie ok przy aku i pod kierownicą), (na zawór idzie jeden kabelek więc imobilajzera raczej nie ma). Czy to może pompa się skończyła?

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.