Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125571)

palmak 14-03-2011 11:24

Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Witam

Chciałbym podłączyć przez wyjście AUX jakimś adapterem np Pendriva. Zastanawiam się czy da rade? sygnal analogowy w AUX i cyfrowy w USB ... Da radę to wykonać w ogóle? "Ekspert" w sklepie stwierdził że to w mondeo z wyjsciem AUX nie możliwe.
Dodam że posiadam Denso na pokładzie.

Iwo 14-03-2011 11:29

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Miał rację - tego nie da się zrobić. I nie chodzi tu o "analogowe i cyfrowe" a o fakt, że przez wejście AUX wpinasz źródło dźwięku posiadające własne zasilanie i sterowanie. Inaczej mówiąc w trybie AUX masz możliwość ustawienia wyłącznie głośności - żadnego przełączania utworów - radio wzmacnia tylko sygnał, który dostanie.

palmak 14-03-2011 11:32

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Hmm czy jest inna możliwość odtwarzania muzyki z dysków USB w moim aucie?:)

vitek1 14-03-2011 11:33

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Do AUX możesz podłączyć odtwarzacz mp3
albo komórkę z funkcją mp3

palmak 14-03-2011 12:31

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Czyli mogę użyć kabla mini USB - Jack i podłączyć Mp3 playera i zadziała ...

Czy musi to być kabelek bez gniazda USB ... bo już się pogubiłem...

wydra 14-03-2011 12:57

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
nie:P aux odczytuje sygnał z urządzenia które odtwarza muzykę :P
pendrive sam w sobie nie ma możliwosci odtwarzania, dlatego takie coś nie zadziała ;)

palmak 14-03-2011 14:51

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Hmm tak jak podłączyć playera mp3 do tego gniazda??

marcin89 14-03-2011 15:01

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
poprzez kabel jack-jack podłaczysz dowolne urzadzenie odtwarzajace muzyke, ktore ma wyjscie słuchawkowe, do wejscia AUX w swoim samochodzie. Jak juz ktos wyzej napisał, sterowanie bedzie odbywało sie z poziomu mp3 (czy jakiegokolwiek innego odtwarzacza), poprzez radio mozesz tylko zmieniac głosnosc.

wydra 14-03-2011 15:02

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
mp3 podłączysz ;D musisz mieć kabel z dwóch strony zakończony wtyczkami typu mini jack ;)
tylko dobierz sobie dobre końcówki bo niektóre mp3 mają mini jacka 2,5 mm zamiast jak wiekszość 3,5 mm ;)

zbys24 15-03-2011 00:35

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Cytat:

Napisał palmak (Post 1617529)
Hmm czy jest inna możliwość odtwarzania muzyki z dysków USB w moim aucie?:)

Tak !! wywal zmienarke analogową a kup i podłącz to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lub podobne , bo jest kila nazw. Ceny zbliżone :(

arturek 15-03-2011 06:22

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Kolego - a czy zwróciłeś uwagę, że osoba zadająca pytanie napisała, że ma nawigację DENSO? - tam jest trochę inaczej (z podpięciem) niż w starym modelu radia Ford 5000 / 6000

pozdrawiam
Arturek

palmak 15-03-2011 08:09

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
No właśnie ... z podpięciem tej zmieniarki do Denso będzie problem?

zbys24 15-03-2011 13:05

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
No tak faktycznie!!! :) to DENSO.
Ale tak sobie kombinuję, że skoro instrukcja mówi iż to radio obsługuje zewnętrzną zmieniarkę na 6CD, przez wybór sygnału CDDJ, to i musi ona być jakoś podłączona. Więc pozostaje kwestia wtyczki i być może aktualizacji programu.

zbys24 16-03-2011 08:30

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Kombinacji cdn...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
http://img20.imageshack.us/img20/512...0144948.th.jpg
http://img820.imageshack.us/img820/9...fousb02.th.jpg

amber66sa 23-04-2011 16:36

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
W nawiazaniu do tematu . Mam pytanko ja mam radio 6000CD RDS E-O-N i nie mam zmieniarki ani navigacjii moje pytanie jest takie : czy mam jakies wyjscie AUX inne niz te w schowku bo tam nic nie mam (szukałem uważnie).

foka gdz 23-04-2011 16:57

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Cytat:

Napisał amber66sa (Post 1643363)
Mam pytanko ja mam radio 6000CD RDS E-O-N i nie mam zmieniarki ani navigacjii moje pytanie jest takie : czy mam jakies wyjscie AUX inne niz te w schowku bo tam nic nie mam (szukałem uważnie).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zuzka 05-05-2011 17:11

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Mam pytanie odnosnie pendrive'a - niedawno stalam sie szczesliwa posiadaczka nowego focusa (mk3), w schowku mam USB i teraz tak: podlaczam odtwarzacz mp3 - dziala bez zarzutu, natomiast chcialam, ze sie tak wyraze, na stale zostawic podlaczonego pendrive, ale! podlaczalam juz 3 rozne pendrivy, a tu zonk "usb: nie wspierane"...
czy ktos sie orientuje, jaka moze byc tego przyczyna? dodam, ze oczywiscie wszystkie byly formatowane na FAT32, wielkosc pendrivow 4gb, na kazdym tylko muzyka w mp3...wiec nie mam absolutnie koncepcji, dlaczego autko nie chce ich czytac

newpolish 06-05-2011 10:48

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Sa w sprzedazy pendrivy z opcja botowania. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale system na kompie widzi tam jakby drugi botowalny dysk. Pozwala to na przyklad instalowanie tam programow a potem uruchamianie ich na komputerach z blokada administratora na instalowanie jakiekolowiek softu. Te Pendrivy maja wade, ze czesto nie wspolpracjuja z samochodowymi radiami czy inymi terminalami np do wywolywania zdjec. Sprawdz najprostrzego pendriva bez takiej opcji.

Zuzka 06-05-2011 12:12

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
co ciekawe sformatowalam 3 razy jednego z tych pendrivow i zaczal dzialac w samochodzie... nie czaje, o co chodzilo, ale wazne, ze dziala :) jeszcze jedno pytanie z serii glupich: wczesniej w zadnym samochodzie nie mialam zlacza usb i tak sie zastanawiam czy po wylaczeniu samochodu i zaryglowaniu drzwi zlacze juz nie laduje? bo np. kompy maja to do siebie, ze nawet kiedy jest wylaczony, to usb nadal jest aktywne i jakies napiecie nadal idzie, a chcialabym na stale zostawic podlaczonego pendriva w autku i nie wiem czy to dobry pomysl

newpolish 06-05-2011 12:43

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Cytat:

Napisał Zuzka (Post 1650127)
co ciekawe sformatowalam 3 razy jednego z tych pendrivow i zaczal dzialac w samochodzie...

foramtujac je odpowiednio mozna usunac te botujace partycje i wtedy masz takiego zwyklego jak opisalas.
Cytat:

Napisał Zuzka (Post 1650127)
jeszcze jedno pytanie z serii glupich

nie ma glupich pytan sa tylko glupie odpowiedzi :wink: Nie wiem jak z tym napieciem w seryjnym USB w samochodzie. Jak masz pendriva ze swiecaca dioda to jesli dioda sie nie swieci to powinno byc si. Mozna sie spodziewac, ze skoro radio jest wylaczone to i poboru pradu nie powinno byc.

Zuzka 06-05-2011 12:54

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
wlasnie mam diode, ale jako ze zlacze jest w schowku, to nie moge jej dojrzec ;)

Franiuu 17-02-2016 19:32

Sony 6cd, patent na mp3 sterowane z radia?
 
Sorry, ze podpijam stary temat, ale skoro to samo pytanie, to czemu tworzyc nowy?
Posiadam mondeo mk3 '05 z radiem Sony (6cd)

Bardzo, ale to bardzo brakuje mi odtwarzania plikow mp3 sterowanych bezposrednio z radia.

Uzywalem transimtera FM. Jednak fatalnie on wyglada wystajac z gniazda zapalniczki, mozna latwo to wypiac (zlamac) opierajac ramie o podlokietnik. Zas sterowanie tym jest bardzo niewygodne w porowaniu do sterowania z radia :(

Myslalem tez, aby zrobic uzytek ze zlacza aux w schowku. Mam i uchwyt na smartfona wiec stwierdzilem, ze zrobie z tego uzytek. Jednak okazalo sie, ze sterowanie muzyka z telefony w czasie jazdy jest kompletnie nieakceptowalne, nie tylko niewygodne ale i niebezpieczne. Suma sumarum ta opcja jednak jest gorsza niz transmiter, choc jakosc audio jednak lepsza (minimalnie) - brak w jakosci spowodowany przekazem falami FM.

Mamy rok 2016. Czy znacie jakies mozliwosci aby do radia sony 6cd podpiac pendrive lub karte sd z muzyka, tak aby dalo sie tym sterowac z poziomu radia?
Czy sa jakies prostrze sposoby niz podany na poczatku topicu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Bo wyglada to malo Ciekawie i przede wszystkim cholernie drogo....

Myslalem tez o wymienie radia na Sony 1cd, ktory odtwarza plyty z mp3. Posiadanie >100 utworow na jednym nosniku raczej by mnie zadowolilo. Jednak cd to ciagle nie pamiec usb, a koszt takiego radia to 300zl....wiec nadal opcja malo interesujaca.

Znacie moze jakies rozsadniejsze rozwiazania tego problemu?

Pozdrawiam

fulingmajek 17-02-2016 20:19

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
O ile się nie mylę poniżej 300 zł kupisz sobie zmieniarkę mp3. Taki rodzaj emulatora podpinany pod kostkę zmieniarki CD, w którą możesz wpiąć pendrive. Na 100% było to już na forum musisz poszukać

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

fulingmajek 17-02-2016 21:10

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tutaj masz przykładowy sprzęt. Niestety nigdy nie widziałem tego w akcji.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Antej 17-02-2016 22:03

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Której to nie wepnie do sony6CD, która to również ma ograniczenia co do ilości utworów w katalogach oraz co do ilości katalogów.

Za sony c214 z mp3 do Mondka nie trzeba płacić aż 300zl, za 130zl juz są.

Franiuu 17-02-2016 23:36

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Mozesz kolego powiedziec gdzie? Za 130zl kupie od reki.

Antej 18-02-2016 08:03

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Allegro
Fakt że ramka trochę dostała ale można podmienić z wersji 6CD sam przód.
Za 130 obecnie widzę tylko 6CD, za 150 jest IMO mp3.

Swoje kupiłem za 80zł.

Franiuu 23-02-2016 15:38

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Jednak sa dzis fajniejsze rozwiazania takich problemow. Mam na mysli adeptery Bluetooth, do sluchagnia muzy ze smarfona (android i iphone), sterowanego za pomoca wygodnego pilota umieszczanego na desce rozdzielczej. Sluza ona rowniez jako glosnomowiacy zestaw BT do auta. Powinno nawet dzialac "google now" do wybierania numerow glosem. W iphonach chyba to jeszcze nie dziala w polsce.

Wersja podlaczana pod Aux :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wersja uzywajaca Transmitera FM:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Inne urzadzenia tego typu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

O dziwo w Polsce sa to kompletnie bardzo slabo znane urzadzenia...
Uzywal ktos tych zabawek? Podobno dziala bez problemu z kazdym androidem i iphonem. Nie trzeba uzywac zadnej specjalnej aplikacji do odtwarzania muzyki, zeby pilot urzadzenia dzialal do kierowania smarfonem.

Antej 23-02-2016 17:54

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Od prawie roku mam zabudowany transmiter w desce rozdzielczej na dodatkowym wlaczniku. Bierze peny oraz aux in i out oraz BT, sterowany pilotem.
Android pozwala na sterowanie muzyką z pilota.
Mało jest tqk rozbudowanych modeli.
Do tego pokazuje mi napiecie aku.
Kilka razy wrzucalem fotki ale nikt jakoś nie podjął tematu (są w moich postach).
Koszt na dziś okolo 70zl (jak dolar byl slaby wyszlo mnie cos kolo 40zl).

Franiuu 23-02-2016 18:48

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I jeszcze chinska wersja Belkin CarAudio Bluetooth FM. Wyglada niezle, tylko klawisze jakby zle rozplanowane.

Ogolnie to wiem ze lepsza jakosc daje podlaczenie AUX niz transmisja przez FM, ale inzynierow mk3 powinni wieszac za jaja, za umiejescowienie gniazda aux w schowku od pasazera. Nie chce takie plataniny kabli, wiercic tez raczej nie chce.

Chyba, ze moze znacie jakis malo inwazyjny sposob, aby przeciagnac AUX gdzies pod kierownice?

weuek 23-02-2016 18:57

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
A ja myślę, że celowo tak to umieścili. Bo to pasażer może grzebać w telefonie podczas jazdy, a nie kierowca. :-)

Franiuu 23-02-2016 21:55

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Jednak passuje. Zainwestuje tylko w uchwyt ktory utrzyma mi smartfona w na desce rozdzielczej nad schowkiem pasazera. Ten z elastyczno-zelowa przyssawka, bo obecny trzyma sie tylko na szybie. Znalazlem juz apki muzyczne na androida, ktore latwo sie obsluguje w czasie jazdy bo przyciski "play/pause", "next", "prev" zajmuja 4/5 ekranu. W polaczeniu z dobrym pokatalogowaniem muzyki i uzywaniem opcji "shuffle" wystarczy mi to az nadto.
Jednak musze jakos przedumac sprawe kabelka AUX, tak zeby byl zawsze dostepny, bez koniecznosc grzebania za nim w schowku za kazdym razem jak chce podlaczyc smarfon - pomysli sie co z tym zrobic.

Bawilem sie transmiterem FM kolegi i jestem rozczarowany jakosc dzwieku tego urzadzenia. Porownanie dzwieku przez AUX do dzwieku konwerter FM to niebo a ziema. Jednak szkoda zachodu ;)

weuek 23-02-2016 22:02

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Można gniazdo AUX wyjąć z mocowanie, dać za schowek, wpiąć weń przewód zakończony dwoma jackami 3,5 mm i wypuścić drugą końcówkę gdzie tam sobie zażyczysz.

Franiuu 23-02-2016 22:06

Odp: Wyjście AUX -chce podłączyć np Pendriva
 
Nie mogli kurna dac aux bezposrednio w panelu radia? Toz tam jest tyle tego tandetnego, blyszczacego plastiku :P
(mowa o sony)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.