Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Gaśnie podczas ruszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162572)

musso87 28-07-2012 12:46

Gaśnie podczas ruszania
 
Witajcie!

Jestem tygodniowym posiadaczem Fokusika z 2008 (1.8 TDci Duratorq, lynx).
Jako, że przesiadłem się z Corsy B z benzyny mając tam obcykaną każda zadyszkę silniczka, to tak tutaj wszystkim steruje komputer i kierowca, to czasami dziwi mnie zachowanie gasnącego silnika podczas ruszania.
Auto ma przejechane 135 tyś km. Serwisowane było do końca w autoryzowanym. Z dokumentów nie wynika, ze było coś poważnego robione przy silniku.

Sprawa wygląda tak: podczas wrzucania jedynki, popuszczenia sprzęgła odpowiedni sterownik sam dobiera taką ilość paliwa i obroty aby samochód nie zgasł. Jeden raz nie ruszyłem z pod świateł. Drugi raz (dwa razy pod rząd z niewielkiego wzniesienia, tez na światłach) Zatrzymanie było dość nieprzyjemne, tak jakby jakiś pasek pękł, czy tłoki, nie wiem... Oczywiście kluczyk do zera i jeszcze jedna próba. I odjeżdżam.

Pytanie brzmi, czy to moja jeszcze nie umiejętność w prowadzeniu diesla? Czy coś zaczyna być nie tak ? Oczywiście mogę dodawać sam wcześniej więcej gazu, ale z doświadczenia oszczędzam sprzęgło, zeby nie scierać go niepotrzebnie.

Jak to jest u was? Na co zwrócić uwagę ?

Matych 28-07-2012 13:41

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Tak to raczej brak umiejetności jazdy samochodem -pedału gazu się używa przy ruszaniu

sosu22 28-07-2012 13:44

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
dodaj wiecej gazu i problem zniknie

musso87 28-07-2012 19:21

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1857737)
Tak to raczej brak umiejetności jazdy samochodem -pedału gazu się używa przy ruszaniu

Chciałeś chyba napisać coś innego. Bo akurat samochodem potrafię jeździć.
Być może pedał gazu jest u mnie niepoprawnie skalibrowany. Czasami zdarza się, że jak nie depnę, to tej natychmiastowej reakcji nie widać od razu.
Jeżdżę dość delikatnie. Muszę się przyzwyczaić.
Dzięki!

maureliusz 29-07-2012 06:05

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Spróbuj dodać gazu:-) powinno się poprawić :-)))

A jak nie, to może EGR się przycina.

pit76 29-07-2012 08:39

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 1857811)
Czasami zdarza się, że jak nie depnę, to tej natychmiastowej reakcji nie widać od razu.

patrz na obrotomierz,jak masz1200 i np 4 bieg
i depniesz to napewno nie pojedzie od razu

przy ruszaniu więcej gazu

pawello99 29-07-2012 08:45

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Dodaj gazuuuuuuuuu!

Uziu 29-07-2012 10:35

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
130 tys jest to moze juz EGR nie wyrabia jak ktos pial. 1,8 to mocny motor powinien bez gazu ruszyc bez wiekszego problemu

Jakoob 29-07-2012 12:21

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Masz taki silniczek krokowy, które w zasadzie nie podnosi obrotów przy samym puszczaniu sprzęgła. Zacznij dodawać ciut gazu przy ruszaniu i problem zniknie.

rufik 29-07-2012 19:58

Ten motor (mam taki sam) na właśnie takie zachowanie. Ktoś na forum tłumaczył dlaczego tak się dzieje, winna jest bodajże stara konstrukcja silnika (nowszy 1.6 109km już tego nie ma). Jednym zdaniem: ten typ tak ma i po prostu dodaj gazu nieco więcej.


Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

musso87 29-07-2012 20:33

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał pit76 (Post 1857902)
patrz na obrotomierz,jak masz1200 i np 4 bieg
i depniesz to napewno nie pojedzie od razu

przy ruszaniu więcej gazu

Nie katuję tak samochodu :) Poza tym, to temat odnośnie ruszania autem.
Cytat:

Napisał rufik (Post 1858103)
Ten motor (mam taki sam) na właśnie takie zachowanie. Ktoś na forum tłumaczył dlaczego tak się dzieje, winna jest bodajże stara konstrukcja silnika (nowszy 1.6 109km już tego nie ma). Jednym zdaniem: ten typ tak ma i po prostu dodaj gazu nieco więcej.

Nie wiem jak u Ciebie, ale dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną rzecz, od czasu do czasu przy dodając gaz przy ruszaniu obroty są jakby zawyżone. Odrobinka gazu a tutaj 2700 rpm? I jazda.

Nie urządzam wyścigów spod świateł. Z kolei innym razem, te same zachowanie, delikatnie pedał gazu i jedzie spod 1300 rpm. I to rozumiem.

Na postoju obroty oczywiście w idealnej normie 800-850, niezależnie od tego ile pierdółek połączanych (klima (poziom 2), ładowarka tel, radio, światła i inne wymagane) Ładowanie wydaje się być ok.

Te "anomalie" dotyczą kombinacji pedał gazu + sprzęgło. Na postoju mogę się dowolnie bawić samym gazem.

Zbadać coś?

storky 29-07-2012 20:37

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 1857719)
Zatrzymanie było dość nieprzyjemne, tak jakby jakiś pasek pękł, czy tłoki, nie wiem... Oczywiście kluczyk do zera i jeszcze jedna próba. I odjeżdżam.

Jak przesiadłem się ze 110 konnej japońskiej benzyny w małym samochodzie (który ruszał sam, bez gazu) to też tak miałem. Wrażenia dźwiękowe przy zduszeniu 1.8TDCi jakby silnik wybuchł.

2000RPM i jedziesz.


Widocznie, jeszcze nie opanowałeś techniki jazdy tym silnikiem (i samochodem) :diabelek:

pit76 31-07-2012 18:24

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 1858124)
Nie wiem jak u Ciebie, ale dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną rzecz, od czasu do czasu przy dodając gaz przy ruszaniu obroty są jakby zawyżone. Odrobinka gazu a tutaj 2700 rpm? I jazda.

a może sprzęgło się ślizga,ogólnie dieslem ciężej ruszyć niż benzyną

Matych 31-07-2012 21:46

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 1857811)
Chciałeś chyba napisać coś innego. Bo akurat samochodem potrafię jeździć.

Napisałem to co chciałem napisać-z twojego pierwszego postu wynika że nie używasz przy ruszaniu pedału gazu a umiejętność jazdy samochodem niestety tego wymaga.

luki6262 31-07-2012 22:35

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
koledzy mają racje, więcej gazu i tyle. To nie jest stary, traktorowaty diesel gdzie bez gazu jedziesz. Może przewrażliwiony jesteś, nowe auto to musisz się przyzwyczaić. To wynika z charakterystyki silnika. Diesla trzeba polubieć, nauczyć się nim jeździć.

pozdrawiam i życze udanego użytkowania.

musso87 31-07-2012 22:47

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Dzięki luki. Dokładnie jest jak mówisz. Dzięki! Daję już radę :)
Mój poprzedni benzyniak chodził zupełnie inaczej.

Pozdrawiam serdecznie.

rufik 01-08-2012 07:00

Mój poprzedni benzyniak też chodził całkiem inaczej, sam ruszał bez gazu :) Tutaj musisz już dac gazu...


Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Matych 01-08-2012 08:32

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Bez urazy:wink:

bargus 05-08-2012 23:59

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Zawsze jeździłem benzyniakami ( i pewnie dalej bym jeździł- gdybym znalazł odpowiedniego przy zakupie), ale po przejściu na tego diesla miałem to samo co ty ( gasł mi co chwilę)- jeździć raczej umiem ( 18 lat prawo jazdy, kilka lat zawodowej jazdy). Krótko mówiąc, tak jak koledzy radzą- dodaj Gazu !!!

helga 08-08-2012 21:11

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Mam taką samą Fokę (po lifcie).
Na małe wzniesienia i na prostej bez problemu ruszysz bez gazu. Powolne puszczenie sprzęgła pozwoli ruszyć pod większą górkę bez gazu.
Problemy z ruszaniem pojawiły się u mnie ok 140 000 przebiegu. Wymieniłem dwumasę, sprzęgło (było już zjechane). Zaślepiłem EGR. Teraz rusza jak należy.
Nie wiem czy to zasługa nowego sprzęgła czy zaślepki EGR - zrobiłem to razem. Na pewno problem z ruszaniem nie jest spowodowany złym operowaniem gazem.

mjprzem 09-08-2012 07:38

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 1857719)
Witajcie!
Sprawa wygląda tak: podczas wrzucania jedynki, popuszczenia sprzęgła odpowiedni sterownik sam dobiera taką ilość paliwa i obroty aby samochód nie zgasł. Jeden raz nie ruszyłem z pod świateł. Drugi raz (dwa razy pod rząd z niewielkiego wzniesienia, tez na światłach) Zatrzymanie było dość nieprzyjemne, tak jakby jakiś pasek pękł, czy tłoki, nie wiem... Oczywiście kluczyk do zera i jeszcze jedna próba. I odjeżdżam.

Pytanie brzmi, czy to moja jeszcze nie umiejętność w prowadzeniu diesla? Czy coś zaczyna być nie tak ? Oczywiście mogę dodawać sam wcześniej więcej gazu, ale z doświadczenia oszczędzam sprzęgło, zeby nie scierać go niepotrzebnie.

czytac nie umiecie?

Kolega wyzej wam napisal jak rusza.

Widzial ktos osobe kto z benzyny przesiuada sie na diesla i mu gasnie?
1,8diesel rusza jak zly bez gazu na 1i2 biegu..chyba ze jest jakis problem.

Prawdopodobnie moga zaczynac sie objawy z dwumasa -wynika to z tego stukotu ktory zauwazyles-ewentualnie zawor egr. radze go zaslepic.
Kolega helga -potwierdza mozliwe przyczyny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.