Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki w tylnym zawieszeniu! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75974)

Arkag16 21-11-2008 20:19

Stuki z tylu :(
 
Mam pytanie... Czy u was w mondkach mk3 2002r hatchback tez stuka wam cos z tylu na kazdej nawet na najmniejszej dziurze? Bo nie moge dojsc do przyczyny stukania a jest to wkurzajace! Macie jakies pomysly?

makten 21-11-2008 21:33

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
witam, mk3 2003 dobijało mnie to stukanie, podkleiłem pułke od klapy kufra i wymieniłem 4 poduszki tylnej belki ok 70 zł sztuka w serwisie, już nie stuka ;) pozdrawiam

przemek.ku80 22-11-2008 09:24

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
O.k to ze ci stuka to juz wiemy tylko pytanie z którego miejsca wydobywa się ten stukot. Czy to jest jakiś element w środku czy raczej z zewnątrz auta. Bo po tym co napisałeś może być setki przyczyn.

Luk@s 22-11-2008 19:21

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
U mnie stukały najpierw linki ręcznego, puźniej linka od wlewu paliwa o wewnętrzną stronę błotnika, a na końcu stabilizator (wyrobiły się tuleje gumowe) :fcp1 Ewentualnie poczytaj temat o tulejach belki tylnej. No i zaprzyjaźnij się z szukajką :fcp12

adamus22_85 23-11-2008 17:33

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Witam. Mam ten sam problem, stuka strasznie na wybojach, bardziej z tylu z prawej strony. Z tego co czytalem to raczej wlasnie te tuleje na tylnej belce, koszt jak wszyscy pisza okolo 70 zl za sztuke. Ciekawe ile do tego wymiana? hehe

WBG 23-11-2008 19:02

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Diagnozowanie stuków w tylnym zawieszeniu jest dość trudne,konstrukca[jak niektórzy twierdzą nowoczesna]jest dość złożona.Najlepszym,moim zdaniem,rozwiązaniem jest sprawdzenie na stanowisku tzw.trzepaku albo na stanowisku do sprawdzania amortyzatorów.Jeżeli wybite są łączniki stabilizatora to sprawa jest prosta.Ustalenie czy stuki to wybite tuleje metalowo-gumowe tylnej belki[czasami nie wielkie] nie jest łatwe nawet dlą doświadczonego diagnosty.Wymiana tulei to koszt ok.70zł sztuka,robocizna 150-200
zł.Aby samemu to zrobić to potrzebny jest kanał[podnośnik],odłączenie wydechu,wyjęcie belki,wyprasowanie[czasami zapieczonych] tulei itd.

Mk3,sedan,Ghia,2,0,tdci,2001r

makten 23-11-2008 20:20

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
witam, ja to zrobiłem bez odłanczania wydechu, wyjąłem belkę bokiem, po odłączeniu łącznika stabilizatora, ładnie poszła w prawo. pozdro.

Marix 23-11-2008 20:55

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Ja czasami tez mam problem z jakimis stukami pomimo ze mam MK1.
Stary, na początek wywal WSZYSTKO z bagażnika, zajrzyj pod mate do kola zapasowego, czy jest dokręcone i czy lewarek sie luźno niewala, jak masz chęci to najlepiej wywal wszystko wraz z kołem.

niestety czasami cos wali w bagazniku, a jesli jest to jakis pól cichy plytki stukot to niewiadomo czasami skąd dochodzi

kajty 23-11-2008 22:01

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
witam, u mnie stukały luźne linki od ręcznego (opaski zaciskowe i po sprawie), a po jakimś czasie niedokręcone koło zapasowe i lewarek, niosło na dołkach jakby całe zawieszenie było do roboty.

mondeo70235 23-11-2008 23:42

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Witam sprawdz linki ręcznego bo lubią czaskać,łączniki stabilizatora,ale na sto procent to będą wkłady tylnej belki,wejdz do kanału i niech ktoś rusza budą na boki jak zobaczysz że gumy pracują to masz przyczyne , wymiana i wkłady to okło 400zł pozdrawiam

Arkag16 24-11-2008 14:48

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
wielki dzieki za wszystkie porady:) pozdro:)

lessza 24-11-2008 18:09

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Polecam tez zlozyc tylne siedzenia i sie przejechac... U mnie w kombi one tlukly sie o metalowy trzpien po wytarciu plastikowych oslon na tym elemencie ktory obejmuje trzpien.

ocznik 24-11-2008 19:11

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
a mi ostatnio stukała rura wydechowa o belkę. Zaczęło się w bułgarii po postoju długim na słońcu. wymienione gumy które rozciągnęły się chyba od temperatury. Koszt 40 zł plus 20 minut na kanale. tez byłem pewny ze coś w zawieszeniu, i każdy kto jechał tak mówił.

Markbroda1 24-11-2008 21:28

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Witam!Może stwierdzicie że BUŁA ale odwaliłem kiedyś w moim pierwszym samochodzie tzn MALUCHU taki numer że po całodniowym stukaniu w tyle maluch na tyle byłem pewien że to skrzynia, że mając drugą w zapasie wróciłem , z pracy i z kumplem zmieniliśmy skrzynie w 2 godziny.Zjechałem z kanału i :fcp9 :fcp9 :fcp7 :fcp7 okazało się że dalej puka.Złapałem za klucz do kół, ale nie przecież to niemożliwe żeby koło się odkręciło(dla maluchowców dodam że to był stary typ bębnów i odkręcanie sie kół nie było niemożliwe)ale niestety!! ,dokręciłem 4 śruby i stuki ustały.Uwierzcie że zanim teraz zacznę w jakimś samochodzie szukać źródła stuków zawsze sprawdzam koła, taka fobia .Ciężka nauka ale nie poszła w las.czegoś się nauczyłem.

polaff 24-11-2008 21:59

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Stary się śmiejesz!!!
Ja kiedyś jeździłem oplem i po wymianie opon na zimówki pojechałem do szczecina (służbowo) i jak wracałem do domu (jestem z włocławka 430km od szczecina) to coś zaczęło mi pukać. Byłem pewien ze przeguby bo bardziej na skręconych waliło. dojechałem do domu no i oczywiście następnego dnia kupiłem dwa przeguby (240zł szt.) no bo jak jeden się uwalił to zaraz drugi też pewnie będzie do dupy. Po wjechaniu na kanał okazało się, że koła przednie trzymały się ledwo na śrubach cudem nie spowodowałem wypadku a kasa....

Markbroda1 25-11-2008 16:52

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Widzę kolega też fachowiec od kół.U mnie wyszło trochę taniej,ale do dzisiaj mamy z tej akcji zaj..ty polew bo przeprowadziliśmy pit-line jak w formule1.Fajnie było grzebać w BONDZIE.Człowiek się na wszystkim znał.Prehistoria.

polaff 25-11-2008 19:08

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
wiesz u mnie problem polega na tym, że muszę mieć non stop auto na chodzie - taka praca... Więc wolę za w czasu kupić części by potem nie płakać z powodu np. późnej pory powrotu do domu i zamkniętego sklepu z częściami lub serwisu....

Markbroda1 25-11-2008 20:38

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Dokładnie taka sama sytuacja była u mnie .Bond musiał rano wyjechać no i wyjechał ,naprawiony :fcp1

polaff 25-11-2008 20:56

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
jaja sobie robisz:P

Zajka 27-11-2008 18:12

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Ja wymieniłem gumy nad belką, z ręcznym też zrobione i coś nadal stuka. Chociaż stukaniem tego nazwać nie można - wali tak jakby auto się miało zaraz rozpaść. Od razu mówię, że koła dokręcone, przy złożonych fotelach też jeździłem, łaczniki stabilizatora mają po 10 000km i przy nich był inny dźwięk...
Możliwe, ze jest to luz na drzwiach/klapie tylnej??

Luk@s 27-11-2008 18:32

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
A gumy na stabilizatorze sprawdziłeś :fcp9

Zajka 28-11-2008 18:22

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Jeżeli to do mnie to podejrzewam, że sprawdzili jak rozbierali... Zresztą byłem w stacji kontroli i na trzepaczce też nic nie wyszło :fcp24

Luk@s 28-11-2008 20:55

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Ja byłem na 3 różnych trzepaczkach i podobno było wszystko w porządku :fcp5

Zajka 30-11-2008 21:20

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Zobaczymy jutro - zamierzam wymienić siłowniki od tylnej klapy, bo to prawdopodobnie stąd dochodzą "stuki".

polaff 01-12-2008 06:10

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Cytat:

Ja byłem na 3 różnych trzepaczkach i podobno było wszystko w porządku :fcp5
Ja zawsze diagnozę stuków zaczynam od trzepaczki i jeszcze nie zdażyło się by jakiemus diagnoście udało się znaleźć miejsce skąd stuki dochodzą.

14-12-2008 22:18

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Witam!
Jestem posiadaczem mk3 z 2005 w sedanie. Też mam podobne objawy które mnie w****iają!!!!
Generalnie jak samochód był jeszcze na gwaracji jeżdziłem z tymi stukami do dealerów Forda i słyszałem niestworzone historyjki..... :fcp6 . W OMC stwierdzili że przyczyną są poduszki omortyzatorów tylnych które mi wymienili...i.....nic się nie zmieniło!!!!! :fcp6 Pojechałem więć do innego dealera (Lipski) tam zdjagnozowali że należy wymienić tylne amortyzatory (z poduszkami) - wymienili....i....pomogło ale.....na jakieś 5 tyś km!!! :fcp5 Ponownie pojechałem do nich złożyć reklamacje (po okresie gwarancji samochodu) ale powiedzieli że mi tego nie wymienią ponieważ mineła gwarancja. Zaproponowali diagnoze płatną ale zrezygnowałem z tego względu że za bardzo mogli mnie naciągnąć na koszty.....Najlepiej dla nich jak wymieniłbym pół samochodu....;/
A jeśli chodzi o moje objawy to...dochodzą one z tylnej części samochodu (bardziej chyba prawa strona) i przy obciążonym tyle. Jak przejade się po dużych dołach to jest mniej dokuczliwy niż po takich mniejszych......Staram się je omijać ;) Jeździłem takim samym mondkiem tylko że w haczbeku i tam nic nie słychać (a wiem że zawieszenie dostaje mocno po dupie).
Ostatnio jechałem z tyłu i powiem Wam że jest to nie do zniesienia!!!!! Jak robiłem przgląd po 20 tyś mój mechanior nic nie stwierdził w tylnym zawieszeniu...., nawet jak u innego robiłem geometrie.....
Mam pewne typy np. wydaje mi się że tylny zderzak jest źle założony....
A jescze jedno....zrobiłem sobie taki mały test...otworzyłem tylną klapę żeby pobujać tyłem i nie słyszałem żadnych niepokojących dzwięków...... :fcp5
Czy macie jakąś rade......wydaje mi się że może to być błachostka....

Pozdro

polaff 14-12-2008 23:32

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
A może masz coś nie tak z zamkiem pokrywy bagażnika, albo z zawiasami...
Moze masz obluzowana osłonę termiczną wydechu, albo sam wydech puka o podłogę (spróbuj pobujać układem wydechowym i zobacz czy nie uderza o coś)
Czasem liki ręcznego też potrafią pukać...

15-12-2008 23:19

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Z linkami hamulca ręcznego przerabiałem - przy przeglądzie mój mechanior je lepiej spioł ale bez rezultatu. Odnośnie zamka to też raczej nie bo ostatnio do niego zagądałem i było wszystko ok....
Odośnie wydechu to sprawdze w najbliższych dniach....

W fordzie w OMC motors na uczniowskiej gadałem z takim mechaniorem i "podobno" w tych monkach(ostatni lifting) nie ma jakiejś osłony wygłuszjącej przy tylnym zderzakiem która była przed ostatni liftem...... :fcp6 A czy to jest prawda to nie wiem... :fcp6 Oni mi właśnie naprawili/wymienili zderzak po drobnym otarciu ale nie wiem czy te stuki były przed naprawą bo wcześniej głownie jeździła inna osoba.....

Mam jeszcze taki pomysł żeby jakiś fachowiec zdioł zderzak i założył ponownie.....może to coś da........

Jak myślicie........

polaff 15-12-2008 23:24

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
generalnie to powiem Ci , że ja się przyzwyczaiłem do tego, że w niemieckim samochodzie coś czasem sobie puka. i przestało mnie to wqur... kilka aut wcześniej jeździłem nissanem z '92 i mimo 550kkm to nic nie pukało. tam też z tyłu był wielowachacz zrobiłem tym autem ponad 100kkm w rok i nic nie robiłem. W fordzie coś mi puka z przodu i żadem mechanik nic nie znalazł. Wymieniłem amory, odboje, łożyska na MC Phersonach i i tak jak na dziurach za mocno mu wcisnę to se czasem puknie. Proste "niemiecka precyzja..."

17-12-2008 21:31

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Mi to osobiście przeszkadza z tego wzglęgu że nie wiadomo co to jest.....:( To jest najgorsze!!! można wymienić połowe niepotrzebnych rzeczy ale i tak się nie usunie usterki.....

Wiem że można się do tego przyzwyczaić......ale to jest za świeży samochód (od nowości). Rozumiem gdybym był 3 właścicielem z małym przebiegiem ;) to wtedy bym nic nie mówił.
Generalnie uważam że mk3 jest fajnym samochodem ale są takie drobiazgi które psują jego pozytywne noty....?!:(

Czekam na inne odp

Arkag16 17-12-2008 23:49

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
U mnie juz wykryta usterka stukania z tyłu:D Okazał sie nia wahacz :) koszt ok 100 zl :) i stuków nie ma:)

Zajka 02-01-2009 18:48

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
U mnie to najprawdopodobniej jest od klapy - po wymianie siłowników troszeczke przycichło na chwile. Mam wrażenie, ze to jest luz na zawiasie klapy(mam hatchback). Ma ktoś pomysł jak te luzy zlikwidować??

franczesko 02-01-2009 20:16

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
to ja tez podłacze sie do tematu.. mozecie mi nie wierzyc ale moj mondi ma 90 tys km i jeszcze nie było robione nic a nic w zawieszeniu, jednak niestety przy przebiegu 88tys km w tylnym zaiweszeniu cos puka na najmniejszych nierownosciach, dzwiek tego moge porownac do powiedzmy 20 kubkow do herbary w kwadrat obok siebie i tak jak by ktos delikatnie ruszął stołem(heheh nie ma to jak obrazowe porownanie) co to moze byc?

Zajka 02-01-2009 23:15

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Pewnie to samo co u mnie przy ponad 180tys km :P

franczesko 03-01-2009 13:17

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
hmmm raczej to nie pułka i tylna klapa... sprawdzilem juz to ;)

Arkag16 03-01-2009 15:18

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Sprawdz wahacze;)

Luk@s 03-01-2009 16:42

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Ja uciszyłem wczoraj oparcie tylnej kanapy :fcp1

03-01-2009 17:00

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Witam A ja wam powiem lepszy numer też mi stukało w moim mondziu stukało coś w lewym tyle i też sprawdzałe zawieszenie , klape , pułkę i nic dalej stuka i co okazało zis że wypieła sie wiązka kabli w lewych dzwiach i stukała sobie w dzwi :fcp6 a że dzwi są dość dobrze wytłumione to nie jest to tak dokładnie do zdiagnozowania bo kto by sie spodziewał .

Zajka 23-01-2009 19:09

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
U mnie stuka dokładnie to co wyżej napisałem czyli siłownik od klapy na tej kulce co się go do klapy montuje(hatchbacka mam). Ma ktoś pomysł w jaki sposób to wyciszyć?? Silikon czy jakieś inne ustrojstwo?? Mechanik powiedział dzisiaj, ze "to nie możliwe" grrrr

Krzyk 23-01-2009 20:19

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Zajka a u Ciebie te plastiki co idą po bokach klapy bagażnika też są takie luźne jak u mnie, bo mi się wydaje, że u mnie to one stukają na nierównościach i tak wylookałem, że one w ogóle nie są przykręcane nigdzie a jak się je złapie to latają...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.