Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262503)

robert LC 19-04-2017 15:32

wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Wita ktoś posiada informacje, wiedze na temat tej skrzyni jak obsługa, eksploatacja, konserwacja, jakieś przeglądy
Z góry dzięki

CERES 19-04-2017 20:51

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
sam jestem zainteresowany.... ale nie wiem jaką mam :D
Były różne modele czy jeden naszych mondkach zza oceanu ?

Jakub 19-04-2017 21:33

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z tego co wygooglałem, do fusionów szła jedna skrzynia.

Empe 19-04-2017 21:41

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Jaka skrzynia w konkretnym egzemplarzu to chyba raczej nie problem. Powinna być informacja zakodowana na tabliczce (na słupku lub drzwiach kierowcy), można sprawdzić w specyfikacji fabrycznej ze strony forda lub ściągając "window stickers" dla konkretnego VIN.
Info dla użytkownika odnośnie przeglądów, obsługi okresowej, itp masz wszystko w Owners Manuals. A jeśli potrzebujesz manual naprawy skrzyni ściągasz sobie z sieci (oczywiście za drobną opłatą).

robert LC 19-04-2017 22:34

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z tego co ustaliłem to skrzynia hydrokinetyczna i jak dzwoniłem do ASO to poinformowali mnie ze jest bezobsługowa ?

Jakub 20-04-2017 08:09

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
W USA zaleca się wymianę oleju co 60 tyś km.

leszek 20-04-2017 09:50

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
w Europie nie ma wymiany a jest ta sama

robert LC 20-04-2017 10:35

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z książki obsługi Fusion USA Zaplanowana konserwacja:
Co 30000 mil (48000 km) Zmień płyn do przekładni automatycznych.
ale zalecają zmianę też manualna :)
Co 60000 mil (96000 km) Zmień ręcznego oleju przekładniowego.

hemes 21-04-2017 17:50

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Bezobsługowa> Miałem wcześniej Audi A6 sprowadziłem z USA podjechałem do serwisu żeby się dowiedzieć jaski olej do skrzyni i co ile wymiana. Odpowiedzieli ze skrzynia jest bezobsługowa i olejów się nie wymienia.Po 150 000 skrzynia się rozsypała naprawa 4000 zł.Gość od naprawy powiedział że mam to na własne życzenie. OLEJ W SKRZYNI WYMIENIA SIĘ CO 60 max 80 000 km.Bezobsługowa ? Olej się wymienia przerobiłem to na własnej skórze.

tomoff 21-04-2017 19:12

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał hemes (Post 2790231)
Bezobsługowa> Miałem wcześniej Audi A6 sprowadziłem z USA podjechałem do serwisu żeby się dowiedzieć jaski olej do skrzyni i co ile wymiana. Odpowiedzieli ze skrzynia jest bezobsługowa i olejów się nie wymienia.Po 150 000 skrzynia się rozsypała naprawa 4000 zł.Gość od naprawy powiedział że mam to na własne życzenie. OLEJ W SKRZYNI WYMIENIA SIĘ CO 60 max 80 000 km.Bezobsługowa ? Olej się wymienia przerobiłem to na własnej skórze.

bo tak to dokladnie jest napisane w VAG ELSA ze oleju sie nie wymienia ale nie jezdzi sie dluzej niz 150kkm :diabel2: takie czasy producentom zalezy na tym aby sie rozlecialo po gwarancji

kazdy olej ma okres lezakowania jak i pracy, wszyscy producenci olejow twierdza ze dla typu "ATF" to jest 60-80kkm a ze w sprzyjajacych warunkach przezyje 150kkm to znaczy ze byl dobry :D

leszek 21-04-2017 19:29

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
czyli my Europa musimy sami wymieniać olej bez wiedzy ASO to może jakieś podpowiedzi gdzie za ile i ile??

leszek 22-04-2017 16:25

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
czyli w ASO na gwarancji nie wymienią ?
trzeba się samemu martwić ?

robert LC 23-04-2017 07:48

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Ja zapobiegawczo zmienię tylko muszę zadzwonić do ASO czy maja wiedzę jak to zrobić �� I ile to kosztuje. Chyba ta wymiana dynamiczna wygląda na najbardziej bezpieczną jak się naczytałem tylko nie wiem co z filtrem gdzie jest i jak się go wymienia ?

lukaszant 08-05-2017 12:43

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
sam stoję przed dylematem czy wymieniać olej w skrzyni. Jeśli tak, to jaki to jest konkretnie olej do zalania i ile teoretycznie się tego oleju mieści w skrzyni...?

robert LC 10-05-2017 20:33

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2798918)
sam stoję przed dylematem czy wymieniać olej w skrzyni. Jeśli tak, to jaki to jest konkretnie olej do zalania i ile teoretycznie się tego oleju mieści w skrzyni...?

Ja znalazłem coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2798918)
sam stoję przed dylematem czy wymieniać olej w skrzyni. Jeśli tak, to jaki to jest konkretnie olej do zalania i ile teoretycznie się tego oleju mieści w skrzyni...?

Ja znalazłem coś takiego
http://applications.castrol.com/oilselector/pl_pl/c/products?data=4be1965bbb9b018e0be74c97e1d51113

Mondomaniak 07-09-2017 18:31

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Tu jest temat o skrzyni 6F35 bez bagnetu do pomiaru poziomu oleju. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Szukanie trochę zajęło ale teraz już wszystko wiadomo.

maximus1986 09-10-2017 20:26

Jaka skrzynia biegów i jaki olej?
 
Przyszedł czas na zmianę oleju w skrzyni biegów w moim Fusionie 2,0 ecoboost z 2015. Czytam i czytam ale do końca nie jestem pewny czy
1. skrzynia automatyczna w fusionie 2,0 to skrzynia 6f35 może ktoś wiena 100%
2. czy oleju do wymiany trzeba 5L?
3 czy olej to Mercon LV?
4. Wymienia się tylko olej czy jakiś filtry lub inne akcesoria jak w innych skrzyniach?
5. I na koniec czy tylko olej się spuszcza i ile zleciało to tyle wlewamy czy jakoś się sprawdza poziom na rozgrzanej skrzyni?

Na 99% wyczytałem że tak jak piszę powyżej jest ale wolę się upewnić :)

leszek 10-10-2017 21:15

Odp: Jaka skrzynia biegów i jaki olej?
 
Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2869176)
Przyszedł czas na zmianę oleju w skrzyni biegów w moim Fusionie 2,0 ecoboost z 2015. Czytam i czytam ale do końca nie jestem pewny czy
1. skrzynia automatyczna w fusionie 2,0 to skrzynia 6f35 może ktoś wiena 100%
2. czy oleju do wymiany trzeba 5L?
3 czy olej to Mercon LV?
4. Wymienia się tylko olej czy jakiś filtry lub inne akcesoria jak w innych skrzyniach?
5. I na koniec czy tylko olej się spuszcza i ile zleciało to tyle wlewamy czy jakoś się sprawdza poziom na rozgrzanej skrzyni?

Na 99% wyczytałem że tak jak piszę powyżej jest ale wolę się upewnić :)

ad 2 tak ale jak wymieniasz dynamicznie to trzeba 8l
ad 3 tak
ad 4 podobno problem jest wymienić filtr
ad 5 patrz ad 2

maximus1986 10-10-2017 21:46

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z tego co wyczytałem to wystarczy normalnie zlać nie ma aż takiej potrzeby dynamicznie. Chyba że mus dynamicznie? I czy korek spustowy uszczelnia się czymś bo widziałem wiele szkół teflonem, loktitem podkladke miedzianą itp. patenty?

maximus1986 11-10-2017 18:27

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Operacja wykonana. Wszystko poszło gładko jak po maśle. Tylko według opisów jest że schodzi 5L i tyle samo trzeba wlać, a mi zeszło 4,2L i też tyle wlałem wycieków żadnych nie widać. Więc z mojej dedukcji wychodzi że całe 5L nie wchodzi tylko tyle potrzeba żeby dolać te 0,2L :) Chyba że się mylę może ktoś mnie poprawi. :)

leszek 11-10-2017 20:55

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
kolego 4,2 nie kupisz więc 5 l trzeba :)
więc 2 lit zostało starego oleju :)

Strat69 13-10-2017 15:14

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Ja wczoraj wymieniłem po 80kkm
Powiem krótko, wyleciała smoła !
Weszło 5 butli 0945ml

maximus1986 13-10-2017 23:04

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Tak też myślałem że chodzi o to że ten 5L to na dolewkę tych 0,2. A forach z za wielkiej kałuży doczytałem że 4,1-4,2 każdemu schodzi. A czemu tobie kolego 5L aż zleciało to dziwne? Może jakoś auto z górki stało czy coś? :)

Strat69 14-10-2017 11:56

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2871247)
Tak też myślałem że chodzi o to że ten 5L to na dolewkę tych 0,2. A forach z za wielkiej kałuży doczytałem że 4,1-4,2 każdemu schodzi. A czemu tobie kolego 5L aż zleciało to dziwne? Może jakoś auto z górki stało czy coś? :)

to może uściślę
warsztat oddał mi jedną z 6 butli ;)

maximus1986 14-10-2017 18:40

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
A jak tak to rozumiem :)

MILITH 11-03-2018 15:04

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Witam,

Czy ktoś może miał z tą skrzynią problem że delikatnie szarpie przy przełączaniu między biegami 2-3. Czytałem na amerykańskim forum że sporo modeli Fusiona z 2013 roku ma tą przypadłość i że do tej pory nie ma jasnego rozwiązania.
Mam możliwość zakupu tego modelu w wersji 2.0 240km ale zastanawia mnie ta "przypadłość" i nie wiem czy decydować się na to auto.
Pozostałe biegi przełączają się bardzo płynnie, łopatki działają idealnie, kick down też działa dobrze.
Podejrzewam że olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, i teraz następne pytanie czy w razie zakupu wymieniać go od razu (117k km), i w jaki sposób, dynamicznie czy statycznie wystarczy?
Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.

duders 27-03-2018 12:20

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cześć.
Ja tak mam w S-max-ie Lekkie szarpnięcia mam przy zmianie z 2 na 3 i tylko przy tych dwóch biegach. Reszta działa prawidłowo. Przebieg to 39000 tyś więc wydaje mi się trochę mało. To jest mój nasty automat już i w żadnym tak nie miałem. Wymieniam olej zawsze po 60 tys (niezależnie co producent wymyśli - że bezobsługowa czy też nie)

Pzdr
tomek

biner 04-04-2018 21:49

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał duders (Post 2955894)
Cześć.
Ja tak mam w S-max-ie Lekkie szarpnięcia mam przy zmianie z 2 na 3 i tylko przy tych dwóch biegach. Reszta działa prawidłowo. Przebieg to 39000 tyś więc wydaje mi się trochę mało. To jest mój nasty automat już i w żadnym tak nie miałem. Wymieniam zawsze po 60 tys (niezależnie co producent wymyśle że bezobsługowa czy też nie)

Pzdr
tomek

Byłeś z tym w serwisie? ja mam to samo z 2 na 3 delikatnie jakby przyciągał.Zauwazylem że jak jechalem ostatnio dłuższą trasę to po powrocie bylo przez jakiś czas super. Nie wiem co to jest. Byłem u takiego od skrzyń to mówił że wszystko jest ok.

Bump:
Cytat:

Napisał MILITH (Post 2947328)
Witam,

Czy ktoś może miał z tą skrzynią problem że delikatnie szarpie przy przełączaniu między biegami 2-3. Czytałem na amerykańskim forum że sporo modeli Fusiona z 2013 roku ma tą przypadłość i że do tej pory nie ma jasnego rozwiązania.
Mam możliwość zakupu tego modelu w wersji 2.0 240km ale zastanawia mnie ta "przypadłość" i nie wiem czy decydować się na to auto.
Pozostałe biegi przełączają się bardzo płynnie, łopatki działają idealnie, kick down też działa dobrze.
Podejrzewam że olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, i teraz następne pytanie czy w razie zakupu wymieniać go od razu (117k km), i w jaki sposób, dynamicznie czy statycznie wystarczy?
Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.

Daj linka do tego forum

duders 05-04-2018 05:25

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
[biner]Byłeś z tym w serwisie? ja mam to samo z 2 na 3 delikatnie jakby przyciągał.Zauwazylem że jak jechalem ostatnio dłuższą trasę to po powrocie bylo przez jakiś czas super. Nie wiem co to jest. Byłem u takiego od skrzyń to mówił że wszystko jest ok.

Tak byłem nie raz ale AutoBoss w Chorzowie nie ma pomysłu - więc stwierdzili że tak ma być i tyle. Zastanawiam się na wymianą wcześniejszą oleju w skrzyni ale jak rozmawiam z fachowcami od skrzyń to przestrzegają aby nie wymieniać całości oleju (dynamicznie) tylko 1/2 np.
Co fachowiec to opinia :(

pzdr
tomek

MILITH 05-04-2018 05:32

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Wpisz w google - 6f35 hard shift
Tu masz pierwszy temat z brzegu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

biner 09-05-2018 20:42

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał duders (Post 2960300)
[biner]
Tak byłem nie raz ale AutoBoss w Chorzowie nie ma pomysłu - więc stwierdzili że tak ma być i tyle. Zastanawiam się na wymianą wcześniejszą oleju w skrzyni ale jak rozmawiam z fachowcami od skrzyń to przestrzegają aby nie wymieniać całości oleju (dynamicznie) tylko 1/2 np.
Co fachowiec to opinia :(

pzdr
tomek

ostatnio na przegladzie pytalem się o wymiane oleju w skrzyni to doradca powiedział skoro prod nie zaleca to sie nie wymienia. A jeśli sie uprę to wymienią ale jak po wymianie skrzynia siądzie to nie biora odpowiedzialnosci i nie bedzie gwarancji.

adam127777 10-05-2018 07:11

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Przecież to jakiś kretynizm (doradcy) - co to znaczy producent że nie zaleca, gdzie to jest napisane g:galy ??
Co najwyżej nie pisze że wymagana wymiana, a to różnica.
Mniej więcej taka jakby wymiana oleju w silniku co 10tyś zamiast co 20tyś powodowała utratę gwarancji ......

YS3F 11-05-2018 14:35

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Zdecydowałem się na wymianę oleju w Escape 2014, 82000KM, podobno pojemność skrzyni to ok 7l. Gość od wymian powiedział, że przy dynamicznej należy doliczyć + 30% na płukanie.
Ktoś z was wymieniał dynamicznie? Ile kupić? 10l?
Znalazłem taki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - polecacie?
Jeśli jest jakiś filtr to może ktoś ma nr części?

biner 13-05-2018 20:57

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał adam127777 (Post 2977103)
Przecież to jakiś kretynizm (doradcy) - co to znaczy producent że nie zaleca, gdzie to jest napisane g:galy ??
Co najwyżej nie pisze że wymagana wymiana, a to różnica.
Mniej więcej taka jakby wymiana oleju w silniku co 10tyś zamiast co 20tyś powodowała utratę gwarancji ......

Jak usłyszałem te herezje to zacząłem się bać że oni nie wiedzą jak to zrobic

Bump:
Cytat:

Napisał adam127777 (Post 2977103)
Przecież to jakiś kretynizm (doradcy) - co to znaczy producent że nie zaleca, gdzie to jest napisane g:galy ??
Co najwyżej nie pisze że wymagana wymiana, a to różnica.
Mniej więcej taka jakby wymiana oleju w silniku co 10tyś zamiast co 20tyś powodowała utratę gwarancji ......

Jak usłyszałem te herezje to zacząłem się bać że oni nie wiedzą jak to zrobic

lemon 13-05-2018 21:16

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Pod koniec maja jadę na serwis z wymianą statyczną oleju w skrzyni. ASO REWO Lubin.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

biner 15-05-2018 09:00

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał lemon (Post 2978659)
Pod koniec maja jadę na serwis z wymianą statyczną oleju w skrzyni. ASO REWO Lubin.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

A nie było gadki takiej jak u mnie?? koniecznie zdaj relację.

lemon 15-05-2018 09:05

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
No coś ty. To poważny serwis. Jeszcze się na Rewo nie zawiodłem. Zdam relację - wszystko będzie na vlogu.

bananmin 15-05-2018 11:37

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
ja zmieniłem grawitacyjnie w moim escape 2l , kupiłem 9 baniek motorcrafta 946ml , rozgrzałem skrzynie , wyjąłem obudowę filtra powietrza , zrobił się dostęp do wlewki skrzyni , odkręciłem osłonę , zlałem w miskę olej , zeszło 4 butelki , więc 4 wlałem , założyłem filtr powietrza i w drogę 20km po czym wróciłem i czynność powtórzyłem 4 zlałem 4 wlałem z 9 bańki trzeba było jeszcze dolać z setkę może dwie, robota prosta. Wszystko trwało może godzinę .

biner 18-05-2018 11:33

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał bananmin (Post 2979339)
ja zmieniłem grawitacyjnie w moim escape 2l , kupiłem 9 baniek motorcrafta 946ml , rozgrzałem skrzynie , wyjąłem obudowę filtra powietrza , zrobił się dostęp do wlewki skrzyni , odkręciłem osłonę , zlałem w miskę olej , zeszło 4 butelki , więc 4 wlałem , założyłem filtr powietrza i w drogę 20km po czym wróciłem i czynność powtórzyłem 4 zlałem 4 wlałem z 9 bańki trzeba było jeszcze dolać z setkę może dwie, robota prosta. Wszystko trwało może godzinę .

na filmikach widziałem jak koleś owijal teflonem śrubę spustową i rweizyjną, też tak robileś ?? czy jest inne jakieś smarowidlo, bo uszczelki nie widzę tam.

maximus1986 18-05-2018 23:03

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Panowie
Mam takie spostrzeżenie czy u was to też występuje a mianowicie, gdy silnik wystygnie rano odpalam auto i czekam ok 2 sekund i wrzucam wsteczny i czuć szarpnięcie przy załączaniu wstecznego ale jak poczekam np 5 sekund jak olej w skrzyni się rozejdzie tak przypuszczam to bieg wskakuje wsteczny niezauważalnie podczas jazdy nic dziwnego nie widać. Czy ten typ tak ma czy u mnie jest coś nie teges? (oleju w skrzyni jest wystarczająco niedawno zmieniany) autem przejechałem 15k ale wcześniej nie zwróciłem na to uwagi :) Apropo uszczelnienia korka spustowego ja zrobiłem to klejem do gwintów korek jest w lekki stożek i sam się uczelni więc teflon zbędny (polski hydraulik) :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.