Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] FORSCAN //Wątek zbiorczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332677)

bartolini9 01-01-2023 21:30

FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Witajcie,

Nie znalazłem podobnego wątku, więc proponuję aby tutaj wstawiać co i jak zmienić aby uzyskać dostęp do ukrytych funkcji naszych taczek. U mnie Ranger Limited 2022, w innych rocznikach opcje mogą być inne.

Auto mam parę miesięcy, więc jeszcze nie do końca udało mi się wszystko znaleźć, bardziej z braku czasu ale poniżej lista rzeczy, które można zaprogramować sobie FORSCANem w GUI settings (wystarczy zmienić wartość danej opcji)

Hyperblink (szybkie miganie jak przy spalonej żarówce) przy zmianie żarówek na LED (warto to zrobić we wszystkich opcjach gdzie jest napisane OUTAGE):
Front Bulb Turn Outage w BdyCM (BCM)
Rear Bulb/LED Turn Outage w BdyCM (BCM)


Chwilowa wartość zużycia paliwa (widoczne w menu):
Instant Fuel Economy Display w IPC

Tryb terenowy w menu:
Off Road Gauge w IPC
Off Road Screen w IPC


Włączają się halogeny przy włączeniu kierunkowskazów:
Corner Light Mode for Fog Lights w BdyCM (BCM)

Pokazuje rozdział mocy w trakcie jazdy, na które koła przekazywany jest moment;
Intelligent 4WD Gauge w IPC
Intelligent 4WD Gauge Mode Feature w IPC

https://i.ibb.co/rwR2Gst/IMG-0201.jpg

Automatyczne ryglowanie drzwi po rozpoczęciu jazdy po 20 km/h, należy w IPC i BCM zmienić kilka bitów zgodnie z poniższym schematem:
IPC 720-01-01 XXX*---XXXX --- XXXX
* = F

BdyCM 726-15-01 X*X*---X*X* ---X*XX

* = 1 = default on
* = 0 = default off



Generalnie jest sporo tych opcji (dźwięk niezapiętych pasów, wyłączenie Start&Stop itp), więc proponuję zaopatrzyć się w kabel i do dzieła :) Osobiście używam tego sprzętu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jest też możliwość ustawienia wielkości zbiornika na podstawie której liczone jest DTE (Distance Till Empty), czyli kiedy tak naprawdę kiedy zaczyna świecić się rezerwa. Jeszcze nie testowałem tego, ale z uwagi na to, że przy niby pustym zbiorniku, wchodzi tam ledwie 68-70 litrów zamiast obiecanych 80, można byłoby się tym pobawić. Na razie pozmieniałem kilka opcji w IPC i zobaczymy.


Zapraszam do wstawiania sprawdzonych modyfikacji znalezionych w FORSCAN :)

SAR37 04-01-2023 08:11

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Warto zauważyć, że wyłączenie S&S w systemie może spowodować przedwczesne zużycie akumulatora bo wyłącza też tzw. inteligentne zarządzanie energią (ochrona przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem). Dotyczy aut z fabrycznym S&S.
Ps. Wspominają o tym na zagranicznych forach.

bartolini9 04-01-2023 08:54

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Słuszna uwaga. Dobrze, że można było zamówić jeszcze auto bez tego ustrojstwa.

Nie wiem, jak wy, ale już wiele razy miałem sytuację, jak auto postało ledwie 2-3 dni bez odpalania, że auto blokowało zdalne otwieranie/zamykanie oraz start silnika (powiadomienie w aplikacji FordPass). Tak samo, jak dłużej postało 7-10 dni, to miałem wrażenie, że bardzo ciężko odpala auto i wibruje przez kilkanaście sekund, tak jakby za niskie napięcie na AKU się robiło. Zrobiłem mały research i okazuje się, że można zmienić procentowy stan naładowania akumulatora.

U mnie było 75%, na razie ustawiłem 85% - jestem w fazie testowania, ale już wygląda, że jest lepiej. Zobaczymy jak postoi na lotnisku z tydzień i co się będzie działo po mrozach :)

Battery Target State of Charge w BCM

SAR37 04-01-2023 09:53

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Ciekawe… Sprawdzę dzisiaj u siebie stopień ładowania.
EDIT: zmieniłem na 85% - zobaczymy ;)

SAR37 05-01-2023 07:45

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat z postu Kolegi Rob^ - pozwoliłem sobie na wklejenie dla potomnych.
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 3433916)
Włączyłem ForScanem:

DPF Status ON:
IPC: 720-07-02 > xBxx xxxx

Wyłączenie informacji o włączonym zapłonie klakson:
BCM:
726-41-02 > xxx0 xxxx xxxx

Ps. Obie modyfikacje działają.

bartolini9 05-01-2023 08:57

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Obie funkcje można również zmienić normalnie przez GUI, nie trzeba już przez AS-BUILT modyfikując dane bity, chociaż oba sposoby są dość proste w użyciu.

Wklejam jeszcze z innego wątku co pismem, co i jak zmienić, aby inaczej rezerwa paliwa była liczona (DTE). Za kilka dni mam dłuższą trasę i zobaczę wtedy jeszcze ile teraz paliwa wchodzi po zaświeceniu się rezerwy:

Przed zmianami:
https://i.ibb.co/Z1gZCXn/IMG-0204.jpg

Jak na razie zmieniłem:
- DTE Calculation option in Productivity Screen (dodaje to dodatkową opcję w MENU, gdzie możemy wybrać czy DTE jest liczone normalnie czy jak auto jedzie z przyczepką - u mnie wybrana opcja z przyczepką była)
- DTE Level Configuration (zmieniłem na drugi algorytm liczenia, Fuel Level algorithm z Distance Based algorithm)
- DTE Empty value ( z 6 zmieniłem na 4 - wydaje mi się, że to chodzi o ilość galonów, które pozostają w środku gdy zapala się rezerwa i być może jest to prawda, bo 6 galonów to ok 20 litrów, a jak ostatnio zatankowałem idealnie po zapaleniu się rezerwy to do baku weszło 59-60 litrów jedynie)


Cytat:

Napisał SAR37 (Post 3438578)
Ciekawe… Sprawdzę dzisiaj u siebie stopień ładowania.
EDIT: zmieniłem na 85% - zobaczymy ;)

Na forach zmieniają nawet na 90%... ale na razie może potestujmy z 85% :)

SAR37 05-01-2023 09:35

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
No to czekam na feedback po zmianach :)
BTW: Ładowanie do 75% podyktowane było pewnie „oszczędnością” aku w okresie gwarancji (pomimo układów zabezpieczających przed przeładowaniem) - wiadomo, że wymiana byłaby kosztem ASO a tego woleliby uniknąć ;)

Update: po zmianie na 85% wydaje się, że faktycznie, auto lepiej odpala.
Zmieniłem tez DTE z 6 na 4 - potestuję i zobaczymy..

SAR37 10-04-2023 16:37

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał Tom@La (Post 3436071)
Panowie tak z czystej ciekawości parę pytań:

1) czy tylko mi wywala błąd U0438:81-07 (nieprawidłowe dane odebrane z modułu sterującego hamulcem przyczepy) po włączeniu IPC 720-07-02 ???

2) Jazda terenowa - wskaźniki - fajny bajer ale tylko bajer. Przynajmniej u mnie bo auto miałem pod dość mocnym przechyłem bocznym jak i przednim a wskaźniki ani drgną. U Was tak samo??? Może to opcja tylko dla Raptora gdzie pewno są dodatkowe czujniki.

3) opcja Power Distribution Display niby ciekawa ale w moim pokazuje tylko czy napęd na tył czy na 4. Osobiście miałem wizję że to będzie pokazywać np uślizg koła. Sprawdzał to ktoś?

4) nie wiem przy której opcji ale z deski rozdzielczej zniknął zegarek.... Po czym wieczorem na fajrant znów się pojawił ��

Sorki - post Kolegi z innego wątku:
Ad1. Dzisiaj sprawdziłem i mam ten sam błąd, ale to nie wynik włączenia podglądu DPF tylko wskaźników 4x4 i mocy z pytania 3 i 4. Oba wyłączyłem i błąd zniknął a nadal mam podglad zapełnienia DPF.
Ad2. Identyczne spostrzeżenia - stąd OFF.
Ad3. Jak wyżej.
Ad4. U mnie, po każdym podłączeniu kabla i Forscan, zegar znikał z wyświetlacza (tylko kreski oddzielone dwukropkiem). Ponownie pojawiał się po ok. tygodniu lub dwóch (BTW: np. dołożenie i włączenie navi uaktywnia się dopiero po 2 tygodniach, jak powiedział Pan z ASO - może to jest częściowym powodem?)
Jednak dzisiaj wpadłem na pomysł ponownego ustawienia godziny w systemie (poprzez OGÓLNE w wyswietlaczu oraz synchronizację z gps i… zegar wrócił :)

Kolejna ciekawa obserwacja dotyczy możliwości zmiany rozmiaru opon (bo wkurzało mnie trochę, że prędkościomierz zawyża wskazania - dobre przed policją, ale wolałbym mieć dokładnie odwzorowaną prędkość: wszedłem w BCM i tam jest Tire Circumference,mm - u mnie było 2364 dla 17” a wg producenta moich opon winno być 2360. Zmieniłem i - niestety - pojawił się symbol żółtego klucza „błąd napędu”. W DTC tez coś wyskoczyło, ale nie zapisałem. Powrót do poprzedniej wartości naprawił wszystko.
Ciekawe, czy do zmiany rozmiaru trzeba coś jeszcze zakodować? Poszperam na forum Forscan i dam znać.

dominiq 12-04-2023 07:31

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Hej, czy można za pomocą Forscana ustawić działanie świateł tak, aby w trybie Auto, po przekręceniu zapłonu nie zaświecały się światła, tylko żeby włączały się po uruchomieniu silnika?

SAR37 13-04-2023 06:56

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Pewnie można - ustawień w Forscan jest „pierdyliard” ;) Nie słyszałem jednak aby to ktoś zmieniał, stąd nie wiem gdzie szukać.

dominiq 13-04-2023 07:33

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Chodzi mi o oszczędzanie akulumatora. Już raz go rozładowałem przez to :oops: Teraz pamiętam żeby wyłączyć światła, ale to chyba nie po to jest tryb auto :)

tomao 13-04-2023 07:41

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Ja nie znalazłem sposobu, a też uważam, że to skrajnie głupie. Już nawet najtańsze chińskie moduły DRL czy innych potrafią włączać dopiero po uruchomieniu silnika. Ford ma na celu zwiększenie światowej produkcji akumulatorów, taką mam teorię :619:

bartolini9 13-04-2023 08:28

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał dominiq (Post 3452428)
Chodzi mi o oszczędzanie akulumatora. Już raz go rozładowałem przez to :oops: Teraz pamiętam żeby wyłączyć światła, ale to chyba nie po to jest tryb auto :)

Zwiększ w FORSCAN stan naładowania akumulatora i twój problem zniknie :)

dominiq 13-04-2023 12:13

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał bartolini9 (Post 3452435)
Zwiększ w FORSCAN stan naładowania akumulatora i twój problem zniknie :)

W chodzi o moment, w którym auto przejedzie w tryb oszczędzania energii, że się tak wyrażę? Gdzie tego szukać, co poustawiać? :)

bartolini9 13-04-2023 12:53

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał dominiq (Post 3452480)
W chodzi o moment, w którym auto przejedzie w tryb oszczędzania energii, że się tak wyrażę? Gdzie tego szukać, co poustawiać? :)

Mniej więcej o to. Standardowo akumulator ładuje się maksymalnie o 75% wartości jedynie. Zwiększ do 85-90%. I skończą się problemy ciężkiego rozruchu jak postoi dłużej i rozładowania.

Battery Target State of Charge w BCM

dominiq 15-04-2023 10:13

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Dzięki! :)

Tom@La 26-04-2023 22:07

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
i już wiem co będę robić w weekend :P laptek, kabel i zmiany :)

dominiq 25-05-2023 10:20

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Doradźcie mi proszę, który interfejs będzie lepszy od użytku z Forscanem na win oraz na Forscanem na iOS (chciałbym mieć taką możliwość np. w trasie).

Vgate vLinker FD+ BT4.0 czy Vgate vLinker FD Wifi?

Który działa szybciej, stabilniej i bezproblemowo?

SAR37 25-05-2023 19:38

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Jak z WIN to polecam vGate vLinker FS USB - działa bez zarzutu i jest dosyć solidny.

bartolini9 25-05-2023 19:41

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Nie wiem czy jest sens używania tego przez telefon. Moim zdaniem na WIN bezpieczniej, poza tym użyjesz tego kilka razy ledwie ale twoja decyzja.

Ja używam tego:
Vgate vLinker FS OBD2 adapter USB do przełącznika samochodowego FORS-can HS/MS-CAN [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SAR37 26-05-2023 06:33

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał bartolini9 (Post 3457723)
…Ja używam tego:
Vgate vLinker FS OBD2 adapter USB do przełącznika samochodowego FORS-can HS/MS-CAN [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To jest dokładnie ten sam, o którym wspomniałem: na alle można go kupić już za 149 zł po rabatach.:P
Ps. Warto pamiętać o aktualizacji urządzenia (bo to nie tylko sama wtyczka) na stronie vGate - ostatnia aktualizacja ze stycznia 2023.

Przemek225 27-05-2023 01:20

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Panowie mam problem z swoim 4dzikiem. Zostały zamontowane dyfry z przełożeniem 3.15 było 3.55 manual 3.2 TDCI 2019r. Problem jest w tym, że po zmianie w BCM przełożenia na 3.15 nie robi mu to żadnej różnicy. Prędkość wszystko ok pokazuje ale nie wie na którym biegu jedzie, szarpie, źle podbija obroty przy zmianach biegów. Używam elm327 i na nim widzi mi tylko 4 moduly( PCM, OBDII, PAM, BdyCM). Już zwątpiłem i zamówiłem vlinker może na nim więcej modułów do przetrzepania będzie gdzie przełożenie główne siedzi.

SAR37 27-05-2023 06:44

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Jest duże prawdopodobieństwo, że inny dyfer (w wersji z 6AT) wymaga zmiany w kilku miejscach (np. w TCM), nie tylko w BCM. Jednak to sprawa dla bardziej „siedzących w temacie” Forscana.
Ps. możesz też podjechać do ASO i zapytać o sposób i koszt adaptacji dla nowych ustawień.

Przemek225 30-05-2023 23:35

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Po podłączeniu vlinkera odczytał mi więcej modułów i przełożenie główne jest jeszcze w abs i sa to konkretne dostępne do wyboru i jest 3.15. Niby przyjął 3.15 ale jest jeszcze gorzej choinka kontrolek i brak zmian. Co jeszcze można zrobić? Być może coś w trybie as-built trzeba zrobić.

SAR37 31-05-2023 07:40

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
As-built jest cyfrowym kodem komend opisanych ON/OFF - to nie tutaj jest problem. Poszukaj lepiej na forum anglojęzycznym Ranger5g podobnego tematu lub najprościej, jedź do ASO - oni będą wiedzieli co i jak trzeba zrobić aby to zadziałało. Możliwe, że jest potrzebna jakaś większa adaptacja, której Forscan nie obejmuje.
Gdybanie na forum niczego nie rozwiąże a ceny w ASO, przy cenie Rangera i jego spalaniu, też nie są wygórowane. Nie szukaj takich „oszczędności” bo dopłacisz „jak za zboże”…

SAR37 13-08-2023 20:11

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Kolejne zmiany znalezione w Forscan, w sekcji z kluczem: „STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE” oraz „HALT TRANSMISSION ADAPTIVE LEARNING”.
Pierwsza wyłącza korzystanie przez sterownik skrzyni 10R80 z tabeli adaptacji a druga zatrzymuje „naukę” adaptacji i zapis w tabeli.
Wyczyściłem tabelę, zresetowałem TCM i wyłączyłem używanie adaptacji (stopem). Jutro sprawdzę w trasie, ale krótka przejażdżka potwierdziła domniemanie o lżejszej pracy skrzyni bez szarpania przy zmianie biegów.

bartolini9 14-08-2023 16:41

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał SAR37 (Post 3466751)
Kolejne zmiany znalezione w Forscan, w sekcji z kluczem: „STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE” oraz „HALT TRANSMISSION ADAPTIVE LEARNING”.
Pierwsza wyłącza korzystanie przez sterownik skrzyni 10R80 z tabeli adaptacji a druga zatrzymuje „naukę” adaptacji i zapis w tabeli.
Wyczyściłem tabelę, zresetowałem TCM i wyłączyłem używanie adaptacji (stopem). Jutro sprawdzę w trasie, ale krótka przejażdżka potwierdziła domniemanie o lżejszej pracy skrzyni bez szarpania przy zmianie biegów.

Dzięki za info. O tym właśnie ostatnio myślałem, bo coś skrzynia zaczęła szarpać, 20 tyś km przejechane.

Chciałem najpierw zabrać się za tabelę adaptacji (podeślesz które to opcje dokładnie?) oraz jak zresetować TCM (i czy trzeba rzeczywiście to robić?). Może szarpanie ustało przez reset adaptacji po prostu, a nie przez zatrzymanie adaptacji ?

SAR37 14-08-2023 17:11

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Wcześniej robiłem „Clear Transmission Adaptive Tables” a potem „Reset modułu” - oba w sekcji z kluczem. Rzeczywiście pomogło, ale po kilkunastu tysiącach km poszarpywanie wróciło. Znowu zrobiłem reset (w czerwcu) i było OK. Jednak teraz, wraz z upgradem Forscan pojawiły się nowe opcje - stąd pomysł na spróbowanie (tym bardziej, że na angielskich forach polecali te funkcje jako ostateczne rozwiazanie szarpania).
Wszystkie opcje są pod ikonką klucza - wchodzisz w pierwsza zakładkę „Procedury serwisowe” - ważne aby mieć aktualny Forscan - wersja z końcówką 5.
BTW: dzisiaj zrobiłem ponad 300 km i jest OK - skrzynia lepiej pracuje i nie szarpie niespodziewanie.
BTW2: przy 30 kkm wymieniałem częściowo olej przez bagnet - uwierz mi, był czarny zamiast czerwony (więcej w wątku o wymianie oleju w skrzyni).

bartolini9 14-08-2023 18:58

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Dzięki jeszcze raz, przeprowadzę to samo u siebie.

Przy serwisie olejowym na 20 tys km w serwisie, wspomniałem o szarpaniu skrzyni. Powiedzieli, że w razie problemów ... bezproblemowo wymienią na gwarancji, jak to robili już w paru Rangerach, bo wiedzą o problemie. Dziwne podejście. Wg nich oleju się nie wymienia, a może warto byłoby o tym pomyśleć najpierw ?

A co do wymiany oleju w skrzyni, bo chyba to oczywiste, chce wymienić po 30 tys km. Zastanawiałem się również na wymianie miski olejowej na wersję z radiatorem, lecz nie jestem pewien jak wtedy sprawa gwarancji się ma.

BTW: w appce Ford Pass pojawiła mi się akcja serwisowa "P375 stage 6.2 Bit Panther Diesel Engine Cut Out" - ciekawe o co chodzi...

SAR37 15-08-2023 08:39

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Możliwe, że ta akcja dotyczy aut z rocznika 2022 - mój (z 2021) nie ma żadnej akcji serwisowej.
BTW: czasami ASO zadziwia ;) U mnie stwierdzono, że skrzynia 10R80 …… nie ma filtra oleju!:oops:

bartolini9 10-09-2023 21:03

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał SAR37 (Post 3466751)
Kolejne zmiany znalezione w Forscan, w sekcji z kluczem: „STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE” oraz „HALT TRANSMISSION ADAPTIVE LEARNING”.

I jak oceniasz pracę skrzyni biegów po wykonaniu STOPU adaptacji skrzyni, po takim czasie użytkowania auta ?

U mnie powiedzieć, ze zmiana na plus to jakby nic nie powiedzieć. Po prostu rewelacja.

P.S. Zamierzam również przetestowanie zmiany mapy na tą z Ford Edge, 236 koni. Bardzo łatwo to zmienić z poziomu FORSCAN wygląda na to. Podobno różnica jest całkiem spora, jak silnik chodzi, jak auto jeździ oraz niby mniej pali.

SAR37 11-09-2023 06:50

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Po zatrzymaniu „adaptacji” przejechałem już ponad 3 kkm. Skrzynia lepiej „się zbiera”, pracuje bardziej płynnie i nie przeciąga przełożeń. Zniknęły zupełnie owe „twarde”, bardzo nieprzyjemne szarpnięcia. W trybie „S” można wyraźnie zauważyć podbicie obrotów i lepsza dynamikę.
Z minusów: po mocnym rozgrzaniu auta na trasie (przy temperaturach zewnętrznych ponad 25* C) a potem jeździe w ruchu miejskim, da się zauważyć zamulanie przełożeń - bardziej przeciąga biegi i czasem delikatnie szarpnie lub nieoczekiwanie zmieni bieg po delikatnym naciśnięciu pedału przyspieszenia.
Podejrzewam jednak, że to nie wina sterownika a samej konstrukcji skrzyni - póki jest chłodzona pędem powietrza jest OK. Jak pokręcimy się po mieście i olej w skrzyni mocno się nagrzeje to zachowuje się jak woda. Może słabiej pracuje odpieniacz oleju? Może olej za szybko się przegrzewa? Nie mam pojęcia - zobaczę co będzie w środku przy wymianie filtra i oleju przy 60 kkm.
Ps: ciekawie brzmi zmiana mapy… ;)

bartolini9 11-09-2023 07:11

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Masz racje co do skrzyni. Mam podobne odczucia. Myśle że ze wyłączoną adaptacją ta skrzynia pożyje długo. Ja dopiero mam 20k km ale przy 60 tys olej na pewno do wymiany.

Co do mapy. Generalnie jest to bardzo proste. Być może dziś uda mi się za to wziąć.

SAR37 11-09-2023 07:17

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Wiesz, ja wymieniałem częściowo olej, ale i tak dużo „starego” zostało w skrzyni. Ciekawi mnie też jak wygląda filtr - w przyszłym roku zobaczę. Może też zdecyduje się na zmianę miski/pokrywy na tą z radiatorami i korkiem spustowym.
A propos mapy: no to czekam na feedback :p
Dzięki za info!

SAR37 17-09-2023 18:29

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał bartolini9 (Post 3469880)
Trik polega na zmianie kodu silnika na 195 Panther Diesel D, tak w skrócie...

Zmieniłem kilka dni temu - obecnie przejechane ponad 300 km i rzeczywiście, spalanie mniejsze prawie o 1 litr. Auto płynniej jedzie, lepiej się „zbiera” na D a na S to szaleństwo :619:
Zauważyłem też, że wolniej zapycha się DPF - póki co, same plusy. Poczekam i poobserwuje aby ocenić te minusy :P
Pozdro!

Byond 17-09-2023 19:53

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cześć

Możesz opisać jak zmienia się mapę silnika za pomocą forscana ,z chęcią bym potestował.

bartolini9 17-09-2023 22:56

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał SAR37 (Post 3470572)
Zmieniłem kilka dni temu - obecnie przejechane ponad 300 km i rzeczywiście, spalanie mniejsze prawie o 1 litr. Auto płynniej jedzie, lepiej się „zbiera” na D a na S to szaleństwo :619:
Zauważyłem też, że wolniej zapycha się DPF - póki co, same plusy. Poczekam i poobserwuje aby ocenić te minusy :P
Pozdro!

Super, mam dokładnie te same odczuciam, mogę powiedzieć, że jest nawet małe wow :) Ahhh te europejskie "ekologiczne" wymagania... w końcu auto jedzie jak powinno od początku.

Powiedz mi tylko, czy nadal STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE masz na ACTIVE czy wracałeś do poprzednich ustawień (na korzystanie z tabel adaptacji skrzyni) przed zmianą mapy?

SAR37 18-09-2023 06:43

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Nie. Nic nie zmieniałem po zatrzymaniu i zaprzestaniu używania tabeli adaptacji skrzyni. Ustawienia adaptacji mam wyłączone.
BTW: gdyby firmy motoryzacyjne poważnie podeszły do tematu ekologii, to nie próbowałyby „na siłę” dostosowywać „stare” konstrukcyjnie silniki do nowych norm. Tylko, że liczy się kasa i łatwiej jest coś spartolić (sztucznie zaniżając emisję) niż skonstruować coś nowego, może z alternatywnymi rozwiązaniami.

bartolini9 18-09-2023 10:09

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Dzięki za info. Czy miałeś jakieś błędy na komputerze pokładowym zaraz po zmianie mapy? U mnie nic akurat nie było, aczkolwiek czytałem kilka opinii, że może takie coś się wydarzyć, jednak po parunastu minutach znikają.

To takie info dla potomnych jedynie, aby się nie bali "grzebać" :) (oczywiście wszystko na własne ryzyko robicie!)

SAR37 18-09-2023 10:46

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Zaraz po zmianie sprawdziłem i wszystko było OK. Zero błędów. Potem nie sprawdzalem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.