Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   EGR sprawdzenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29483)

zylus 29-08-2007 08:37

EGR sprawdzenie
 
Witam.
Jak sprawdzić zawór EGR. tz falują mi obroty na biegu jałowym i zostało mi się tylko dobrać do EGR-a.
Czy muszę go od razu zaślepiać czy można w jakiś inny sposób sprawdzić czy falowanie obrotów jest spowodowane przez ten zawór ???.

Z góry dzięki

destroyerr 29-08-2007 09:09

A krokowca czyściłeś?

SsMyQ 29-08-2007 09:13

jak czyscisz krokowca nie zapomnij o przepływce ...

jak robic to oba gadzety :)

tylko delikatnie z przepływka, droga jest :)

zylus 29-08-2007 10:32

Czyściłem wszystko: tz: silnik krokowy, przepływomierz, sprawdzałem magiczny trójnik
został i tylko EGR ( chyba ).

Problem w tym że jeżeli samochód jest na P ( automat ) to na obrotomierzu nie widać falowania ale słychać nierówną pracę silnika, natomiast jeżeli zwiększę obroty, czy to np włączając klime czy skrzynie w położenie D - silnik zaczyna pracować równo.
I jeszcze zauważyłem jeden objaw małe zamulenie przy ruszaniu, tak jak by sie na chwile silnik zawiesił. Po czym wskakuje na obroty i wszystko jest ok.

duch07 29-08-2007 12:15

EGR nie ma wpływu na prace silnika na biegu jałowym.On działa pod ściśle określonym obciążeniem silnika i przy jakis obrotach.Z regóły otwiera sie i wpuszcza część spalin z powrotem do powtórnego napełnienia silnika przy obciążeniu :fcp4

zylus 29-08-2007 13:13

w takim razie co można jeszcze sprawdzić aby usunąć falowanie obrotów ???

-waldi- 29-08-2007 15:09

sonda lambda, jakość paliwa, lewe powietrze, wtryski, za niskie cisnienie paliwa.... itd..

micgor 24-11-2007 19:49

Panowie,

EGR działa własnie na niskich obrotach. Ten wynalazek wprowadzono do samochodów by podnieść ich parametry związane z ekologią.
EGR wpuszcza do silnika część spalin właśnie na niskich obrotach - fee, pełno syfu, aż żal silniczka.
W efekcie dochodzi do ponownego przepalenia spalin i jakiś zwiazkow chemicznych. Dzięki temu silnik jest bardziej ekologiczny. Przy awarii EGR może dojść do wariacji na wolnych obrotach.
Można wykonać prosty test, należy zaślepić zawór EGR. Zaślepienia dokonujemy wycinając blaszkę i wkładając ja pomiędzy wlot zaworu EGR a rurę prowadzącą do układu wydechowego.
Jeżeli zadziała to spokojnie można tak jeździć. Dla samego silnika nawet to lepsze bo syf ze spalin nie wpada do garów.

--
Pozdrawiam
M

subratri 24-11-2007 19:52

Cytat:

Napisał duch07
EGR nie ma wpływu na prace silnika na biegu jałowym.

oj tu naklamales :))
spaliny sa wpuszczane wlasnie na wolnych obrotach i prz jezdzie ze "stalym" obciazeniem. zawor ma sie zamykac podczas przyspieszania (zwiekszania obrotow)

duch07 24-11-2007 20:34

Cytat:

Napisał subratri
oj tu naklamales :))

Moja odpowiedz tyczyła falowania obrotów na biegu jałowym - jak w temacie postu :fcp4
EGR nie ma wpływu na falowanie obrotów.

subratri 24-11-2007 21:31

ok :)
zle zrozumialem :)

przemo8859 25-11-2007 23:12

bład P1000 ???
 
mondeo 97r 1.8 16v Co oznacza ten błąd P1000 "test systemu nie zakończony???

thered 11-08-2008 20:56

Re: EGR sprawdzenie
 
The EGR system is controlled directly by the PCM. EGR is not engaged when:

The engine is cold.

At very low ambient temperatures, sensed though the ECT and/or the IAT. Water vapour in the exhaust can freeze on the throttle plate if the EGR valve opens in these conditions.

The engine is at idle.

The engine is at WOT

gruniu 11-08-2008 21:40

Re:
 
Cytat:

Napisał zylus
Czyściłem wszystko: tz: silnik krokowy, przepływomierz, sprawdzałem magiczny trójnik
został i tylko EGR ( chyba ).

mi tez faluja obroty, jak jade to po wyrzuceniu na luz raz zatrzymuja sie przy 1500 po czym jak stane zchodza na 900
a czasem odrazu 900 ale teraz mam odlaczony czujnik cisnienia pompy wspomagania, jak go podlacze to nie moge jechac obroty spadaja prawie do 0, a czasem gasnie
ja wnioskuje ze to ze mam pompe uszkodzona, poniewaz gdy krece kierownica w rozne strony (np. parkowanie) to obroty skacza od 0 do 1500
serwis forda tak sprawdzil pompe: przyjechalem zglosilem usterke, dostalem pismo co jest nie tak, kazali wyjsc z warsztatu i siedzialem sobie w biurze, ale slysze jak ktos odpala moje auto, kreci kierownica, pojawia sie gosc i mowi pompa sprawna - diagnoza trwala niecala 1 min :567: :567: :567:

co to jest magiczny trojnik?

thered 11-08-2008 21:55

Re: EGR sprawdzenie
 
magiczny trójnik, to gumowy element odpowietrzenie skrzyni korbowej obok zaworu EGR

gruniu 11-08-2008 22:02

Re: EGR sprawdzenie
 
masz moze jakies zdjecie?

thered 11-08-2008 22:17

Re: EGR sprawdzenie
 
łatwo go znaleźć pod cewką zapłonową

gruniu 11-08-2008 22:23

Re: EGR sprawdzenie
 
znajde, a demontaz? tez latwo?

gruniu 13-08-2008 20:16

Re: EGR sprawdzenie
 
musze zdemontowac cewke zeby sie do niego dostac?

thered 13-08-2008 21:26

Re: EGR sprawdzenie
 
ja demontowałem cewkę, demontaż taki sobie jak masz silne palce dasz radę.
tylko uważaj bo to "tylko" guma :) , i tylko na zimnym silniku

gruniu 23-08-2008 20:38

Re: EGR sprawdzenie
 
Cytat:

Napisał zylus
Witam.
Jak sprawdzić zawór EGR. tz falują mi obroty na biegu jałowym i zostało mi się tylko dobrać do EGR-a.
Czy muszę go od razu zaślepiać czy można w jakiś inny sposób sprawdzić czy falowanie obrotów jest spowodowane przez ten zawór ?.

Z góry dzięki

w koncu oddalem auto na warsztat
wymienili mi sonde i jestem zadowolony, tylko ze wsadzili jakas sonde boscha uniwersalna i obroty po wyrzuceniju na luz odrazy zchodza do 1000, a powinny 1500 a pozniej 1000, silnik pracuje rowniutko, wczesniej mial czasami lekkie drgania
ale za to gaz zfiksowal: wyrzuce na luz i jak jest za zimny silniki (taka moje spostrzezenie) to obroty spadaja prawie do 0 i nawet gasie, bylem u gaziarzy podniesli mi temp. do 30C przejscia na gaz ale dalej spadaja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.