Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94791)

Karol2 17-03-2010 08:43

Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Witam,
W związku z tym, że byłem ostatnio w serwisie na badaniach komputerowych i dowiedziałem się, że mam wtryskiwacze do wymiany postanowiłem przeprowadzić drobny eksperyment.
Zakupiłem środek do czyszczenia układu wtryskowego w silnikach Diesla i dolałem do baku.
Nie bardzo wiem co to za firma. Kupiłem w Norauto za 25zł(coś w stylu tego dodatku do paliwa, który zapobiega wytrącaniu się parafiny STP). Mam jeszcze około 3/4 baku, ale po następnym tankowaniu jadę znowu na badania i zobaczymy czy coś to dało. Taki eksperyment z nadzieją, że może jednak pomoże... Po eksperymencie napiszę o skutkach...
Mam skrytą nadzieję, że będzie lepiej. Jak nie - warsztat...

tlopuc 17-03-2010 09:05

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Napisz dokładniej co to za badania w tym serwisie? Próba przelewowa czy co?
Jak przelewy masz duże to środek Ci nie pomoże.

matrog19 17-03-2010 09:13

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Na bank środek za 25zł zregeneruje ci wtryski i to jeszcze w takim rozcieńczeniu. Trzeba bylo rozrobić na 10 litrów np i wtedy wlać to by miało lepsze właściwości myjące (tylko myjące nie regenerujące) skoro i tak wtryski do wymiany...

marctwain 17-03-2010 09:23

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Nie liczyłbym za bardzo na poprawę. Ewentualnie (sprawdziłem) wyjęty wtryskiwacz poprawił sie trochę po czyszczeniu ultradźwiękami. Ale nie na długo.:)

Dawid849 17-03-2010 09:38

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
a ja wam powiem ze mi stukał jeden wtrysk i jak dolałem stp do czyszczenia wtrysków to przestał stukać po przejechaniu jakiś 200km. Ale nie naprawiła ta zabawa wtrysków ale tylko w jakimś małym stopniu poprawiła ich prace

Karol2 17-03-2010 10:09

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
W serwisie robiłem bilans mocy czy coś w tym stylu. Nie znam się więc nie pamiętam dokładnej nazwy. Na wydrukach wychodziło, że ''wtryskiwacz nr... jest podejrzany i należy go wymienić''. Tak było przy trzech(jeden jest OK). Na rysunku widać słupki, które powinny być zbliżone pod względem wielkości natomiast tylko jeden jest w normie, a reszta znacznie ucieka. Chciałem dodać, że nie oczekuję porażających efektów moich ''badań''. Po prostu postanowiłem wydać 175zł(badanie 150zł + środek około 25zł) i zobaczyć na własnej skórze ile jest prawdy w opisach środków do czyszczenia(dokładnie tego jednego środka).

SrebnaStrzała 17-03-2010 11:26

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
...bez urazy ale według mnie to bardziej wygląda na marną prowokacje z tym "magicznym środkiem" :D albo reklame :D

matrog19 17-03-2010 12:34

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
jak kolega 175zł chce na doświadczenia wydawać to powodzenie. Tyle pewnie by kosztowało profesjonalne czyszczenie wtrysków, które napewno by wiecej poprawiło niż środki... ale to i tak odwlekanie nieuniknionego

Karol2 17-03-2010 13:56

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Chcę po prostu sprawdzić jak to faktycznie wygląda... Może i nie jest to najtańsza metoda, ale przynajmniej odczuta na własnej skórze i opiniotwórcza. Nadzieja matką głupich... Może i tak, ale cóż... Co mi szkodzi? I tak je pewnie wymienię...

zbyszek620 18-03-2010 21:04

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Goździkowa mówiła o etopirynie ale może ten środek .... kto wie... wiara czyni cuda.
Ale mówiąc szczerze to naprawdę ciekawy eksperyment który tak naprawdę może jasno określić skuteczność takich środków i co gorsza pozbawić złudzeń co do samoregeneracji materii martwej. Życzę skuteczności środków i pełnego portfela bo o ten portfel wszyscy walczą.
Pozdrawiam i z ciekawością oczekuję rzetelnej opinii

Dawid849 23-03-2010 16:14

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
i jak cos wyszło z tego testu ?

Karol2 25-03-2010 09:40

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Jutro jadę na badanie. Podejrzewam, że w poniedziałek coś na ten temat napiszę...

Karol2 30-03-2010 09:50

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
1 załącznik(i)
Witam,
Jak obiecałem(no może z jedno dniowym spóźnieniem) poniżej wyniki testu preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy.
Na zdjęciach jest wszystko. Pokasowałem daty i potasowałem zdjęcia żeby pokazać, że nie ma najmniejszej różnicy... Niestety w moim samochodzie środek za 25zł się nie sprawdził i śmiem twierdzić, że w żadnym się nie sprawdza. Oczywiście trzeba go stosować tak jak zaleca producent czyli co 5000km inaczej nie ma efektów ;).
Jako eksperyment dobre bo już więcej nie wydam kasy na pierdoły...
Już się umówiłem na wymianę wtryskiwaczy więc zobaczymy potem. Jadę do Brata Forda do Radomia. Ktoś tutaj pisał, że są OK...

Karol2 30-03-2010 10:00

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
5 załącznik(i)
i więcej załączników...

matrog19 30-03-2010 10:20

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Cytat:

Napisał Karol2 (Post 1400581)
Niestety w moim samochodzie środek za 25zł się nie sprawdził i śmiem twierdzić, że w żadnym się nie sprawdza

nie lepiej było nadal mieć te 175 zł w kieszeni? :8 ;)

Karol2 30-03-2010 10:21

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
5 załącznik(i)
i jeszcze kilka...

Karol2 30-03-2010 10:24

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Pewnie lepiej... No cóż... Już teraz wiem dlaczego na naukę przeznacza się tyle kasy ;)

zbyszek620 30-03-2010 10:41

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Wydałeś kasę ale dzięki Tobie inni zaoszczędzą jeżeli poczytają
POZDRAWIAM

Szturmik 31-03-2010 21:28

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Bardzo dobrze Karol 2 aby tak dalej i więcej eksperymentuj to też będziemy dużo mądrzejsi praktycznie a nie teoretycznie ;)

Karol2 01-04-2010 09:03

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Cieszę się, że niektórzy podchodzą do tego eksperymentu pozytywnie :).
Wczoraj byłem w Bracie Fordzie. Wymieniłem wtryskiwacze, przewody paliwowe, wymyli zbiornik itd. w cenie 3500zł. Dodatkowo po jeździe próbnej odpowietrzyli sprzęgło, sprawdzili płyny i w ten sposób wstawiając samochód o 8.00 odjechałem z Radomia o 11.00.
Szybko, sprawnie i fachowo. Polecam ich w 100%.

Fordziak 01-04-2010 15:47

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Karol2 czy wtryskiwacze regenerowałeś czy wstawili nowe??

Pepik1 01-04-2010 16:22

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Właśnie. Mnie też interesuje jak oni to dokładnie robia . Napisz coś więcej

SrebnaStrzała 01-04-2010 16:30

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Cytat:

Napisał Pepik1 (Post 1402873)
Właśnie. Mnie też interesuje jak oni to dokładnie robia . Napisz coś więcej

Za tą cenę to muszą być nowe :) Regeneracja to 2000zł a nie 3500 !!

Karol2 02-04-2010 08:53

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Cześć,
Otóż cała operacja wyglądała tak:
1. Podłączyli rurki do próby przelewowej(na szczelność) i wyszło OK
2. Podłączyli kompa i okazało się, że jest schrzanione dawkowanie(wtryski do wymiany) i ciśnienie bliskie minimum 111 MPa(powinno być pomiędzy 105-punkt krytyczny, a 165-perfect)
3. Po diagnozie podeszło do mojego samochodu dwóch panów i zajęli się pracą(jeden odkręcał wtryski i przewody oraz wyjął filtr paliwa, a drugi zdemontował zbiornik paliwa).
4. Umyli mi zbiornik i wyczyścili komorę pływakową oraz przedmuchali przewody paliwowe pod samochodem i włożyli nowa te przy listwie.
5. Włożyli NOWE wtryskiwacze, zaprogramowali, zalali paliwo.
6. Zaprogramowali wtryskiwacze i pojechaliśmy na jazdę próbną.
7. Po jeździe próbnej jeszcze raz podłączyli kompa i okazało się, że jest OK(ciśnienie nieznacznie ale skoczyło do 125MPa).
8. W czasie jazdy mechanik ''czepnął się'' do sprzęgła, że coś nie tak.
9. Po powrocie do warsztatu odpowietrzyli je, dolali płynów eksploatacyjnych i życzyli mi szerokiej drogi.
Ogólne wrażenia bardzo dobre. Polecam.

Boblo 02-04-2010 16:46

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Cytat:

Napisał Karol2 (Post 1403452)
2. Podłączyli kompa i okazało się, że jest schrzanione dawkowanie(wtryski do wymiany) i ciśnienie bliskie minimum 111 MPa(powinno być pomiędzy 105-punkt krytyczny, a 165-perfect)
.

Nie bardzo kumam o jakie ciśnienie chodzi? Ale Ty pewnie też nie wiesz... :)
To jakiś dziwny parametr. Skoro na nowych skoczyło niewiele do góry, a daleko mu jeszcze do "perfect" to jak osiągnąć "perfect"?
Tak sobie mysle, że tu chodzi chyba o badanie ciśnienia paliwa ale co do tego mają wtryski ( przy badaniu )? Żeby zweryfikować pompę ciśnienie powinno się sprawdzać bezpośrednio na pompie z odłączonymi wtryskami. Wtedy wiadaomo jak działa zespół pompa/zawor. Następnie należy osobno sprawdzić wtryski. A mi tu wygląda, że oni poprostu badają wszystko "do kupy",.. pompa/zawór/wtryski. Co lekarz to inna metoda badania, diagnozy i leczenia :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.