Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czujnik uderzeniowy airbag - przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104391)

tomek263 05-07-2010 08:31

Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Na początek dzień dobry. To mój pierwszy post na forum.
W moin focusie padł czujnik uderzeniowy odpowiedzialny za aktywację przednich modułów kierowcy i pasażera. Kontrolka airbag nadaje taki własnie kod błędu, WDS również potwierdził to samo. Ostatecznie kupiłem w aso taki czujnik 2M5T-14B006-AC, kierując sie numerem VIN. Po zdemontowaniu czujnika w aucie okazało się, że stary czujnik to 2M5T-14B006-AE a więc różnia się w symbolu jadną literką. Czy ma ktoś jakieś wiarygodne informacje czym te czujniki mogą się różnić i czy jeden może być zamiennikiem drugiego bez ryzyka, że system airbag nie będzie działał nieprawłowo?
W aso jeszcze z nikim nie rozmawialem na ten temat ale liczę, że tutaj również trafi się wypowiedź doradcy/diagnosty/mechanika mającego na codzień stycznośc z takimi tematami.
Z góry dzięki za pomoc.

hehehe 05-07-2010 10:04

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Mam takie pytanko w którym kupiłeś ten czujnik i ile za niego dałeś? Bo sam mam podobny problem

tomek263 05-07-2010 10:15

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Czujnik w każdym ASO kosztuje ~350PLN.

OXEED 06-07-2010 21:36

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
u mnie również pojawił się kod błędu centralnego czujnika poduszek, kod błyskowy bodajże 4-2, pomógł demontaż i przeczyszczenie zaśniedziałych styków i tak jest w 99% przypadków.

tomek263 08-07-2010 09:22

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
U mnie czyszczenie nic nie dało. W serwisie konkretnych informacji nie dostałem jaka może być różnica między tym AC a AE w symbolu czujnika. Podejrzewam, że może to być kolejny indeks spowodowany jakąś błahą zmianą np. zmiana dostawcy któregoś z komponentów składowych czujnika lub zmiana jakiejś powłoki, obróbki itp.
Czujnik zamontuje dzisiaj i dam znać czy kontrolka przestanie nadawać kod błędu.

adelek 30-07-2010 01:17

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej w Focusie MK2 z roku 2005? Jaka to może być przyczyna, auto jest w 100% nie bite. Czy istnieje możliwość że komputer się sypie?

mkaminski100 30-07-2010 14:25

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej w Focusie MK2 z roku 2005?

Bo jest uszkodzenie w ukladzie poduszek i komputer dla bezpieczenstwa Twojego i pasazerow je wylacza.

Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
Jaka to może być przyczyna,

Szklana kula w serwisie, ale stawiam na...uklad poduszek ;) Mozesz zaufac mniej okultystycznej metodzie i oddac komus ktos ma tester diagnostyczny, zeby odczytal bledy i bys mial informacje gdzie jest uszkodzenie. Mozesz jednak zawsze poczekac jak komus kula wroci z serwisu albo ci z fusow wrozbe walnie ;)

Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
auto jest w 100% nie bite.

Jak wszystkie auta w Polsce ;)

Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
Czy istnieje możliwość że komputer się sypie?

Oczywiscie, jak i sto innych rzeczy, wiec albo wymieniaj w ciemno, albo sprawdz bledy i szukaj przyczyny.

jendrekmak 14-08-2010 13:25

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Cytat:

Napisał OXEED (Post 1470024)
pomógł demontaż i przeczyszczenie zaśniedziałych styków

a gdzie centralny czujnik poduszek się znajduje? bo też mam kod 4-2

OXEED 14-08-2010 16:31

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
najprościej to pod zamkiem pokrywy silnika, jak zdemontujesz osłonę to po obu stronach zamka zobaczysz śruby, które go trzymają. Dostęp nie jest idealny !!! koniecznie rozłącz aku do jaśki mogą wystrzelić jak tego nie zrobisz.

qbic 20-08-2010 10:52

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Witam,
ostatnio pojawił mi się ten sam błąd. Dioda migała 4-2. Pojechałem wczoraj do zaprzyjaźnionego warsztatu, tam podpięto kompa i pojawiły się błędy B2855 (Front crash sensor short circuit to battery or ground.) i B2227 (Front crash sensor communications fault). Po skasowaniu obu i ponownym odpaleniu silnika pojawił się już tylko B2855.
Mechanik wyciągnął czujnik parę razy rozpiął i spiął, niestety bez efektu.
Spróbuję sam go jeszcze raz wyjąć i wyczyścić. Jak się nie uda to pozostanie wymiana.

kunte 09-09-2010 06:45

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Witam
Podepnę się pod temat, bo mam pytanie. Czytałem kiedyś na forum, że w Focusach MK1 przed FL nie ma czujnika uderzeniowego w przednim pasie. Tak się składa, że u mnie świeci (światłem ciągłym) się kontrolka poduszki. Po podpięciu pod kompa, wyskoczył błąd czujnika. Znalazłem coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To jak to wkońcu jest, z tym czujnikiem uderzeniowym? Jest on czy go nie ma?

moons 09-09-2010 16:50

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Po pierwsze napisz dokładnie jaki błąd Ci pokazało. Po drugie mogę się założyć że nie jest to błąd czujnika przedniego tylko błąd modułu sterującego poduszkami. Znajduje się on pod tunelem środkowym. niestety lubi często paść, może też być błąd niskiego zasilania tego modułu, wtedy wystarczy naładować akumulator i skasować błąd. Natomiast jeśli padł moduł trzeba spisać numer kupić taki sam wymienić i po sprawie.
Czujnik w pasie przednim jest w focusach od końca 2002 roku czyli od wtedy kiedy pojawiły się poduszki dwunabojowe. Dodatkowo są jeszcze czujniki uderzenia bocznego mniej więcej pod przednimi fotelami i tu nie zależnie czy przed 2002 r. czy po 2002 r. Te czujniki są zawsze jeśli auto ma 4 poduszki powietrzne.
Pozdrawiam

kunte 10-09-2010 06:32

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Dzięki moons za odpowiedź. Co do akumulatora, to odpada. Jest dobrze naładowany i jego wykluczam. Czyli z tego co napisałeś wnioskuję, że w linku, który podałem jest błąd i nie powinno być od 98 roku. Co do numeru błędu, to podam go jak wrócę do domu. Natomiast co do modułu, to w ASO zaśpiewali mi za niego ponad 800zł!! A kupno używanego jest raczej ryzykowne.
Jestem po rozmowie z ASO (mniejsza o to z jakim) i jak zwykle pracownicy są dobre poinformowani. Pytam się czy w moim jest ten czujnik i po paru minutach dostaję odpowiedź, że w MK FL są na 100%, a w moim chyba nie ma!

moons 10-09-2010 16:33

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Ten z linku wygląda na czujnik uderzenia bocznego, czyli takiego który jest przy 4 poduszkach więc rocznik się zgadza.
Co do kupna modułu to powiem tak na pewno najlepiej kupić nowy ale cena nie jest delikatnie mówiąc mała, natomiast wyjęty z auta na części jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż kasowanie czy tam resetowanie własnego. Choć podejrzewam że przy Twoim uszkodzeniu zresetowanie modułu jest nie możliwe więc i tak musisz kupić inny.
Pozdrawiam

kunte 11-09-2010 08:45

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
moons taki błąd mi pokazało:
http://img443.imageshack.us/img443/7042/37598219.jpg
A tak przy okazji, wie ktoś co oznacza ten błąd B2477?

moons 11-09-2010 11:45

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Tak jak pisałem wcześniej moduł do wymiany, najzwyczajniej w świecie padł i tyle. Drugi błąd to brak konfiguracji modułu, wydaje mi się że bierze się on z pierwszego. Po zainstalowaniu nowego modułu oba powinny zniknąć samoczynnie tak samo kontrolka powinna zacząć zachowywać się normalnie.
Pozdrawiam

jendrekmak 01-10-2010 22:58

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1504797)
Czujnik w pasie przednim jest w focusach od końca 2002 roku czyli od wtedy kiedy pojawiły się poduszki dwunabojowe.

w końcu coś konkretnego. ja mam 11.2002 ciekawe czy się łapię na czujnik w pasie przednim (mój kod to 4-2).

kunte 08-11-2010 07:43

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Temat powraca, tylko tym razem z innym problemem. Chodzi mianowicie o moduł, który muszę wymienić. W ASO zarzyczyli sobie ponad 800zł, plus montaż i usunięcie błedów, to wyjdzie lekko ponad 1000zł. Mój problem polega na tym, że nie chce dawać zarobić ASO, a używanego też za bardzo nie chce kupować, bo tak naprawdę to nie wiem co kupie. Szukałem na stronie BOSCH'a, ale tam nic takiego nie ma. Moża ktoś z Was wie gdzie można kupić takie moduły, nowe i w miarę rozsądnej cenie, albo ma na sprzedaniu 100% spawny. Będę wdzięczny za każdą informację.

moons 08-11-2010 17:51

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Jeśli chcesz nowy nigdzie nie kupisz taniej. Nawet nie próbuj kasować swojego bo to nic nie da a po drugie tego się nie kasuje. Kup z rozbiórki i po sprawie. Tylko najlepiej podjedź swoim autem i podepnij na miejscu. Jeśli moduł będzie O.K. żadnego błędu nie trzeba będzie kasować, mruganie po prostu ustąpi i tyle.
Pozdrawiam

kunte 09-11-2010 08:36

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Dzięki moons. Tak przypuszczałem, że zostaje mi ASO. Z tym z rozbiórki, to jest jednak ryzyko, bo nie wiem czy poducha nie wystrzeliła, chyba, że wyciągną ten moduł przy mnie. Powiedz mi jeszcze tylko, chce wiedzieć czy dobrze myślę, jak będę go wymieniał to muszę obowiązkowo odłączyć akumulator tak? No i pytanie może dość dziwne, a mianowicie, jak go będę instalował, to rozumiem, że nie należy nim za bardzo trząść itp?

Jester 09-11-2010 10:02

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Jeśli poducha wystrzeliła to moduł zgłosi błąd - kontrolka airbagu nie zgaśnie. Do wymiany wystarczy wyłączyć zapłon. Moduł nie jest wtedy zasilany.
Jeśli trafisz na dobry moduł po włączeniu zapłonu zgaśnie kontrolka, ale błąd pozostanie zapisany w pamięci. Pamiętaj o usunięciu go przy najbliższej okazji.
Ostrożność przy przenoszeniu jest wskazana. Teoretycznie akcelerometr powinien być zabezpieczony konstrukcyjnie przed uszkodzeniem, ale kto wie jak głębokie są cięcia kosztów.

moons 09-11-2010 21:22

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Bez jaj na pewno nie uszkodzi się modułu przez przenoszenie. Do mnie moduł był wysłany pocztą polską i nic mu się nie stało.
Pozdrawiam

kunte 10-11-2010 11:18

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Dzięki za pomoc. Zatem zabieram się za poszukiwanie modułu. Mam nadzieję, że trafię na dobry.

nostress_pz 29-01-2011 15:08

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Mam prośbe - czy ma ktoś może zdjęcie jak wygląda czujnik uderzeniowy - ten z przodu?
Może i brzmi śmiesznie, ale pytam poważnie. Bo ostatnio po małym "dzwonku" byłem zmuszony do wymiany zderzaka i wzmocnienia czołowego w mojej foce. Ładnie wszystko zrobili ale ... zapomnieli chyba o tym czujniku - wisi kabelek z wtyczka a czujnika nie ma, a chciałbym do niego jechać i wiedzieć czego szukać ;)

msu 14-02-2011 18:51

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Mam takie pytanie czy do wymiany tego czujnika należy zdemontować ten pas przedni co są mocowane do niego lampy? Dziś próbowałem się dostać to tego czujnika i nie dało rady. Nie ma możliwości nawet wyciągnięcia wtyczki z przewodami. Wymieniał ktoś to może i zechciał by udzielić paru wskazówek.

Jester 14-02-2011 20:25

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Nie trzeba demontować wzmocnienia górnego. Wystarczy opuścić chłodnicę o ok 5 cm. Zdejmij osłonę dolna silnika i przypatrz się jak jest mocowana. Na pewno uda ci się.

nostress_pz 14-02-2011 21:46

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Nie trzeba nic demontować. Ja do swojego czujnika dostałem się zdejmując tylko osłonę pod chłodnicą. jest tak szczelina ok 7-10 cm więc zdjąć i założyć nie powinno być problemu.
Jeśli chodzi o wskazówki, to dobrze to zrobić albo z kanału, albo wjechać przodem na najazdy, bo ciężko głowę włożyć pod zderzak :)

pwanic 18-02-2012 05:47

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Wię
Więc gdzie właściwie jest ten czujnik (jak wygląda), na jakiej wysokości i jak tam się najprościej dostać? Ostatnio kotrolka zaczeła mi wymrugiwać kod 42 czyli błąd czujnika przedniego uderzenia...

Ishyn 18-02-2012 07:44

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Jak zdejmiesz intercooler to na górnym wzmocnieniu za zamkiem zobaczysz dwie śruby nad chłodnicą - one mocują ten czujnik. Demontaż, tak jak koledzy pisali - opuść nieco chłodnicę i sobie rękę już wsadzisz. Jak chcesz tylko zobaczyć to zachęcam do użycia lusterka od strony silnika. powinieneś go zobaczyć. pozdrawiam.

michald22 28-05-2012 10:23

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
witam, podepne sie pod temat, u mnie tez pokazuje blad 42, czyszczenie stykow nie pomoglo, znalazloem na ebay uk czujnik ktory jak podaje sprzedawca pasuje do mojej foki. Mam pytanie czy mozna zamontowac czujnik o innym numerze? moj to 2MT5-14B06-AC a ten z Ebay to 91ag 10374 ba

jendrekmak 28-05-2012 10:43

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
musi być napis na czujniku FRONT AIRBAG SATTELITE SENSOR. te które mają napis SIDE... zamiast FRONT... nie pasują. generalnie na allegro nie znalazłem zdjęcia czujnika czołowego tylko same boczne nawet jeśli koleś w aukcji napisał, że ma czołowy.


Cytat:

Napisał michald22 (Post 1833152)
moj to 2MT5-14B06-AC

twój to 2MT5-14B006-AC

ewentualnie można spróbować naprawić za 120 pln [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cena używanych sensorów czołowych to 170-200 pln

michald22 03-06-2012 10:06

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
dzięki, wiek koś może w jakiego koloru moduł powinien być wyposażony focus z 2004? 4 poduszki, ja mam niebieską nalepkę a czytając inne posty coś mi tu nie pasuje.

I jeszcze jedno pytanie bo może niepotrzebnie grzebie przy czujniku, 4 a chwile później 2 mignięcia kontrolki srs to oznacza błąd czujnika przedniego lub komunikacji z nim czy tez powinienem szukać w kostkach pod fotelami?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.