Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Kiedy włącza się wentylator chłodnicy w 1.8 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310286)

kamil2250 21-06-2020 09:32

Kiedy włącza się wentylator chłodnicy w 1.8 TDCI
 
Witam. Panowie mam taką zagwozdkę, pacjent to Focus 1.8 cdti 2005r. A mianowicie kiedy powinien włączyć się wentylator chłodnicy, temperatura na zegarach w pionie, a w serwisowym ponad 110 do 125 stopni. Gdy włączę klimę wiatrak rusza. Ale przy normalnej jeździe nie zauważyłem żeby się załączał. Jak to wygląda w tych fokusach. Dodam że wiatrak jest tylko jeden. Mam wrażenie że jest wysokie ciśnienie w układzie, weze wydają się być twarde. Raz mi nawet pękł Wąż ten przy termostacie.

Termostat nowy,
Korek w zbiorniku nowy

technik08 21-06-2020 09:49

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy w 1.8 TDCI
 
Temat już był wiele razy . Tryb serwisowy określa położenie wskazówki na skali w jednostkach od 0 do 255 , a nie w stopniach C . Wynik 126 to wskazówka po środku skali , czyli pionowo , wskazuje wtedy 90C , więc nie ma potrzeby włączenia wiatraka . 0 jednostek to 60C 125 to 90C 255 to 120C .

Jaryska 21-06-2020 10:05

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy w 1.8 TDCI
 
Tryb serwisowy, jak nazwa wskazuje, jest dla serwisanta.
Kierowca nie ma tam nic do szukania.Ma przed sobą wskażniki, i powinno mu to wystarczyć.
Gdyby wskazówka wskaznika temperatury, poruszała by się w rytm nagrzewania i schładzania płynu chłodzacego, to kierowca w czasie jazdy dostał by oczoplując wskażnik, dlatego konstruktor tak to obmyslił, że jak jest niska temperatura płynu, wskazówka wychylona w lewo, prawidłowa, stoi w pionie, za wysoka, wychyla sie w prawo, i tyle.

A wentylator wie kiedy sie włączyc i wyłączyć, kierowca nie powinien go słyszeć w czasie jazdy, ani tym bardziej widziec.

Pojedż teraz przy tych temperaturach w korku, noga za nogą, to na pewno usłyszysz wentylator.

kamil2250 21-06-2020 10:45

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy w 1.8 TDCI
 
Bardzo dziękuję za rzeczowe i konkretne odpowiedzi.
A co gdy wskazówka faluje na zegarach podczas gdy przyspieszam. Temat był poruszany ale odpowiedzi nje znalazłem. Wskazówka temperatury idzie w lewo gdy przyspieszam potem wraca do swojej pozycji, gdy znowu przyspieszam opada w lewo i tak cały czas. Jest na to rozwiązanie. Ogrzewanie się nie zmienia podczas tych wychyleń bo sprawdzałem, z nawiewu gorące leci. Jest na to rada?

Fulara 21-06-2020 10:53

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy w 1.8 TDCI
 
prawdopodobnie czujnik temperatury


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.