Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] świeci sie kontrolka otwartych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254258)

Amoreux 06-07-2008 22:59

świeci sie kontrolka otwartych drzwi
 
Witam,
od paru miesięcy zaczął mnie nękać problem związany z kontrolka otwartych drzwi. Wieczorami lub gdy popada deszcz na desce rozdzielczej zapala się kontrolka informująca o otwartych drzwiach oczywiście pomimo tego, że wszystkie drzwi są zamknięte. Rozkręciłem drzwi i skręciłem kabel od czujnika z tym od masy i kontrolka zgasła. Wieczorem wróciłem i zastałem paląca się kontrolkę. Sama kontrolka mnie nie przeraża, jednak kiedy komputer myśli, że mam otwarte drzwi to nie mogę zamknąć zamków ani pilotem ani kluczem. Wygląda na to, że nie jest to żadna usterka mechaniczna, tylko coś poważniejszego w elektronice. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem?

bidżej 07-07-2008 18:08

Re: MK6: kontrolka otwartych drzwi
 
Amoreux, a masz tam wyłączniki krańcowe przy drzwiach? Wyczyść porządnie i wypsikaj WD40...

Raro1989 22-11-2016 08:37

Swieci sie kontrolka otwartych drzwi
 
Witam, mam nastepujacy problem: co jakis czas zaswieca mi sie kontrolka informujaca o tym ze drzwi lub klapa bagaznika nie sa zamkniete i nie gasnie po odpaleniu silnika i trzasnieciu wszystkimi wrotami. Problem zaczyna sie kiedy chce zamknac samochod, centralny automatycznie otwiera auta tak jakby ktores drzwi byly niedomkniete:/ czy ktos moze mial podobna sytuacje lub wie gdzie w tej fiescinie znajduja sie czujniki zamkniecia drzwi? Popryskalem wd40 w zamki ale dalo tylko chwilowy efekt.

D_Mrozu 22-11-2016 10:23

Odp: Swieci sie kontrolka otwartych drzwi
 
Witam.
Sprawdź wyłączniki krańcowe, a nie używaj wszystkoszybkosamonaprawiacza typu WD40 do instalacji elektrycznych, bo może on narobić w elektryce więcej szkód.
Do instalacji eklektycznych stosuję KONTAKT U - preparat czyszcząco - rozpuszczający i KONTAKT S - preparat do oczyszczania styków, a pod żadnym pozorem WD40.
Pozdrawiam.

Raro1989 22-11-2016 17:32

Odp: Swieci sie kontrolka otwartych drzwi
 
Dzieki bardzo, tak tez zrobie. A mozesz podpowiedziec gdzie szukac tych wylacznikow?

bartus08@interia.pl 12-04-2017 20:13

Odp: MK6: kontrolka otwartych drzwi
 
Temat stary, ale opisze ktoś co dokładnie rozebrać i jak naprawić tą krańcówkę? I jeszcze jak zlokalizować które drzwi dawają błędny sygnał?

Mateuszblich 29-04-2019 08:02

Odp: Swieci sie kontrolka otwartych drzwi
 
Cześć, czy ktoś może powiedzieć gdzie szukać krańcowek? Można to jakoś na sztywno naprawić w drzwiach bez wymiany zamka?

slawomirro 29-04-2019 16:18

Odp: Swieci sie kontrolka otwartych drzwi
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Mateuszblich (Post 3124449)
Cześć, czy ktoś może powiedzieć gdzie szukać krańcowek? Można to jakoś na sztywno naprawić w drzwiach bez wymiany zamka?

Raczej to nie jest nienaprawialne. Wygląda to tak jak na obrazku
(tu akurat zamek rozmontowany, ale strzałki wskazują na czujniki)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

matikson 20-06-2020 12:08

kontrolka otwartych drzwi
 
W moim aucie istnieje problem z na przemian działającą kontrolką otwartych drzwi, mimo , że drzwi oraz bagażnik są cały czas zamknięte. Jeżeli owa kontrolka świeci to wtedy podczas wyjścia z samochodu nie jestem w stanie zamknąć drzwi ani manualnie, ani automatycznie poprzez pilot/klucz. Z drugiej strony gdy kontrolka nie świeci, wtedy jestem w stanie wszystkie drzwi zamknąć.
Może to być problem zamka centralnego czy czegoś innego?
Auto: Ford Fiesta 2006 (trzydrzwiowy)

Juzek 20-06-2020 12:37

Odp: Problem z kontrolką otwartych drzwi
 
Mam to samo. Najlepiej podłączyć Forscana by zobaczyć które to drzwi.

U mnie przednie prawe świrowały (5D). Na próbę psiknalem w zamek od strony rygla - pomogło. Więc to krańcówka w zamku.

Słyszałem jeszcze, że zamek klapy bagażnika też tak potrafi świrować.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.