Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDDi] Wolne nagrzewanie się silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117071)

Rystar22 11-12-2010 12:03

Wolne nagrzewanie się silnika
 
Witam,

przyszła zima i pojawił się problem. Mianowicie bardzo długo nagrzewa się silnik w mojej foczce, a o kabinie nie wspomnę. Codziennie przejeżdzam trasę około 50 km i jakoś przy temp. poniżej (-5C) nie zdarzyło się aby wskazówka stanęła pionowo, przysłonięcie chłodnicy zdaje egzamin, ale maksymalnie jak jest do (-5 C) i tak się właśnie zastanawiam, czy to czasem nie wina termostatu. Znalazłem na forum iż te silniki tak mają jednak trasa 50 km powinna rozgrzać silnik do temp. roboczej.
Bardzo proszę o jakąś odp. Pozdro.

Dragonfly 11-12-2010 13:31

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Cytat:

Napisał Rystar22 (Post 1556620)
wina termostatu

Najlepiej po nocy- zapal zimny silnik i sprawdzaj podczas pracy silnika wąż przed i za chłodnicą (np.po przejechaniu krótkiego odcinka)
Jeżeli podczas pracy silnika temperatura węży przed i za chłodnicą jest taka sama ( bardzo wolno rośnie) termostat do wymiany.
Jeżeli jeden wąż jest gorący , a drugi znacznie chłodniejszy - termostat jest sprawny.

Rystar22 11-12-2010 15:10

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Dzięki za poradę.
Pozdro

Bux 11-12-2010 16:08

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Jest jeszcze jedna rzecz, jeśli podczas jazdy nie będziesz przekraczał 2000 obrotów raczej nie masz szans na nagrzanie silnika dopiero jak dłużej przejedzie się ok 2300-2500 łapie temperaturę. Widać ten silnik tak ma.

sjenit3 12-12-2010 06:35

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Za bardzo nie wierzę w to co niektórzy piszą odnośnie ciepłego powietrza. U nie po odpaleniu i ustawieniu pokrętła na szybę po jakieś minucie czuć ciepłe powietrze. Nawet jeżdżąc po mieście czuję że foka się nagrzewa. Widocznie jest coś nie tak skoro nie ma napływu ciepełka. A może to wina nagrzewnicy lub nie w pełni otwierania się termostatu.

andrzej916804 12-12-2010 07:53

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Pewnnie kolego to termostat, łatwo sprawdzić tak jak pisali wcześniej na wężu za termostatem który idzie do chłodnicy, jeśli po przejechaniu np. 3-5km w takiej temperaturze jak mamy teraz jest zimny to znaczy że termostat trzyma, jeśli ciepły wymiana :)

michtat 12-12-2010 09:43

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
A sprawdzałeś świece w podgrzewaczu płynu? U mnie jedna była spalona. Wymienilen i teraz po ok 3 minutach czuć cieplejsze powietrze. A teraz sprawdzałem przy temp 0 na dworze po 5km wskazówka stoi pionowo. Przed wymiana świec było dużo gorzej.

dami16 12-12-2010 09:47

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Koledzy w naszych wozach jest podgrzewanie płynu chłodzącego za pomocą 3 świec żarowych które są umieszczone na ściance grodziowej za kolektorem wydechowym . przy tem. -4 świece grzeją wodę aż do tem. 70 . radzę sprawdzić czy wszystkie grzeją . Są też modele jak mój że wraz z ogrzewaniem świecami jest też ogrzewacz płynu spalinowy który ogrzewa płyn spalinami które są najszybciej gorące . Więc w mim wozie po odpaleniu w zimny dzień po ok.2 min leci ciepłe powietrze i robi się sauna :)

michtat 12-12-2010 11:56

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Cytat:

Napisał dami16 (Post 1557168)
po odpaleniu w zimny dzień po ok.2 min leci ciepłe powietrze i robi się sauna

no z tymi 2 min to bym nie przesadzał. A w poście wyżej właśnie o tym podgrzewaczu napisałem.
A co do tego, że są 3 świece to nie reguła. u mnie są 2 świece

sjenit3 12-12-2010 12:46

Odp: Wolne nagrzewanie się silnika
 
Jak działa wszystko to po 2 minutach napewno czuje się cieplejsze powietrze. Chyba czuje się różnice nawet samą ręką. Napewno nie działa to jak suszarka do włosów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.