Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wszystkie zegary i wskaźniki "padły" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78794)

sprite777 16-09-2009 14:35

Wszystkie zegary i wskaźniki "padły"
 
Witam,

problem dotyczy Focusa Kombi 1.8 TDCi z 2002 roku, mianowicie:

1. po przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystkie zegary "wstają", licznik się włącza i wydaje się być ok.
2. po ok. 2 sekundach od odpalenia silnika wskazówki obrotomierza i prędkościomierza bezwładnie opadają a z licznik kilometrów jest równiutko wykreskowany. Zapala się żółta lampka ostrzegawcza silnika i to ogólne ostrzeżenie czyli żółty wykrzyknik i chyba też akumulator. Wskaźnik temperatury leży. Jedynie wskaźnik paliwa działa.

W czasie jazdy zdarzało się, że zegary na chwilkę wstały ale po kilkunastu sekundach znowu padły. Ostatnio już nie wstają... :(
Kilometry się nie nabijają (średnie pocieszenie...)
Oprócz tego autko jeździ bez zarzutu.

Jakieś pomysły? Byłbym wdzięczny za pomoc bo warsztaty nie potrafią sobie z tym dać rady.

Pozdrawiam,

Sprite777

wojtekjanus 16-09-2009 16:00

Odp: Wszystkie zegary i wskaźniki "padły"
 
U mnie pomogło przemycie z tyłu płytki drukowanej zegarów spirytusem (denaturatem) i czystą ligniną. Trzeba wyjąć tablicę zegarów. Na ścieżkach drukowanych płytki które nie są zabezpieczone niczym, pojawiają się wykwity-pajączki tworzące dodatkowe połączenia, układ jest cyfrowy, pracuje na bardzo małych prądach i to wystarczy, aby padł...
Także dokładnie oczyść łącze wtyku wielopinowego.

sprite777 25-09-2009 22:10

Odp: Wszystkie zegary i wskaźniki "padły"
 
Dzięki za radę. Mam nadzieję, że w ten weekend uda mi się z tym powalczyć. Jak już to rozmontuję i poskładam z powrotem (o ile mi się uda ;)) to poinformuję o wynikach...

Dekar 26-09-2009 15:33

Odp: Wszystkie zegary i wskaźniki "padły"
 
sprite777 na mojego nosa to czujnik vss mialem tak samo jak ty nagle wszystko zdechlo po jakim czasie wracolo do normy ,tez nie nabijalo km ! Wiec ja bym na to stawial!

sprite777 09-10-2009 11:32

Odp: Wszystkie zegary i wskaźniki "padły"
 
żeby zamknąć ten wątek...

Próbowałem z czyszczeniem i przemywaniem z tyłu ale niestety to nic nie dało.
Kombinowanie z czujnikami to już dla mnie zbyt skomplikowana sprawa ;)
Poddałem się i wróciłem do warsztatu.

Wymieniono moduł licznika (cokolwiek to oznacza), naprawiono jakiś sterownik pod kierownicą (?) i... działa.
W budżecie domowym 450zł mniej :(

Dziękuję za próby pomocy i pozdrawiam.

Sprite777


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.