Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] zbyt niskie napięcie ładowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204981)

Adamaj3 16-05-2014 22:37

zbyt niskie napięcie ładowania
 
Witam. Jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy temat i post.
Od niedawna posiadam Forda Fiestę MK7 1.6TDCI 95KM z 2010 r. Od początku w tym autku byl problem z akumulatorem ( akumulator z grudnia 2013 r) tz. jest ciągle niedoładowany i czasami jest kłopot z odpaleniem. Myślałem , że to coś z akumulatorem i planowałem go reklamować. Przed tem jednak zmierzyłem napięcie ładowania i okazało się , że jest tylko 13,2V niezależnie od obrotów i obciążenia. Napięcie takie występuje zarowno gdy mierzy się na akumulatorze jak i bezpośrednio na alternatorze. Kupiłem więc nowy alternator , namęczyłem się żeby go zamontować i .... po odpaleniu zdziwko bo napięcie ładowania nadal 13,2V. Obecnie już nie mam siły ani pomysłu co to może być i gdzie tkwi problem. Może ktoś z Was miał podobną sytuację i wie co to za usterka i jak ją usunąć. Bardzo proszę o porady i pomoc.

TSRules 17-05-2014 09:49

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
bo tam w poprzednim temacie miałeś zmienić akumulator, a w ogóle po zmianie alternatora jest jakaś poprawa ? nadal sie rozładowuje ? może to sam zażyty aku powoduje problemy, być może kwestia paska lub regulatora napięcia, może lepiej oddaj do elektryka bo po co masz sprawne części wymieniać

Adamaj3 17-05-2014 13:50

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
u elektryka byłem dziasiaj. Sprawdził ładowanie 13,2V i na aku i na alternatorze. Sprawdzil zmieniony altrnator i stwierdził , że "raczej" jest dobry. Powiedział jednak, że to jest taki typ alternatora, którym steruje komuter silnika i aby sprawdzić go na 100% to trzeba poszukać porządnego autoryzowanego warsztatu, bo nie w kazdym mają takie możliwości. Akumulator jest na razie dobry bo po naładowaniu trzyma napięcie i bradzo dobrze odpala. Poza tym wkładalem prawie nowy akumulator z mojego drugiego smochodu ( też diesel tylko trochę większy) i ładowanie dalej jest na poziomie 13,2V. Nadmieniam, że kontrolka ładowania się nie świeci. Pasek jest prawidłowo napięty i się nie śłizga. NIe ma praktycznie żadnych skoków napięcia zarówno na wolnych obrotach, jak ina wysokich, bez obicążenia czy przy pelnym obicążeniu. Zawsze oscyluje wokół 13,2V + - 0,05V.Regulator napięcia jest razem z alternatorem , a alternator jest wymieniony. Mój alternator to Valeo 14V 150A typ AV6N10300-gc , TG15C183. Wtyczka ma tylko jeden pin.

lukaszs 17-05-2014 14:01

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
a ilo amperowy alternetor masz wsadzony teraz? Oryginaly maja 120 amp, sa tez w sprzedazy 150 ale nie wydaje mi sie zeby to moglo robic roznice ze np trzeba cos przestawic w komputerze pojazdu

boncio 17-05-2014 20:44

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
Ech...
Cytat:

Napisał lukaszs (Post 2212725)
a ilo amperowy alternetor masz wsadzony teraz?

Cytat:

Napisał Adamaj3 (Post 2212722)
Valeo 14V 150A


Adamaj3 17-05-2014 21:01

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
teraz mam 150A, a poprzedni miał 120 , ale to nie ma znaczenia bo na jednym i na drugim jest tylko 13,2V. Po niedzieli muszę jechać gdzieś na komputer . Może w sterowniku są jakieś błędy i ECU z jakiegoś powodu ogranicza napięcie do tych 13,2V.

stasiek49 17-05-2014 21:44

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
dobrze myślisz sterownik ma informacje ,że akumulator jest naładowany i ogranicza ładowanie

SRS 17-05-2014 22:14

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
Testy alternatora w pojeździe - Test bez obciążenia

1.Wyłącz wszystkie odbiorniki prądu i zapłon.
2.Włącz funkcję pomiaru napięcia w mierniku wielofunkcyjnym.
3.Podłącz przewody miernika wielofunkcyjnego do końcówek akumulatora.
4.Odczytaj napięcie (napięcie bazowe).
5.Uruchom silnik.
6.Pozwól silnikowi pracować z prędkością 1500 obr/min, bez obciążenia instalacji elektrycznej.
7.Odczytaj napięcie. Napięcie powinno mieścić się w zakresie pomiędzy 14,1 V a 15,1 V. Jeżeli wzrost napięcia jest mniejszy niż 2,5 V ponad wartość napięcia bazowego, PRZEPROWADŹ Test pod obciążeniem. Jeżeli wzrost napięcia jest większy niż 2,5 V,

Testy alternatora w pojeździe - Test pod obciążeniem

1.Przy pracującym silniku włącz układ klimatyzacji (jeśli jest w wyposażeniu), ustaw dmuchawę na największą prędkość i włącz światła drogowe.
2.Zwiększ prędkość silnika do 2000 obr/min. Napięcie powinno wzrosnąć co najmniej 0,5 V ponad wartość napięcia bazowego.

mick1973 18-05-2014 07:45

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
Cytat:

Napisał Adamaj3 (Post 2212722)
Wtyczka ma tylko jeden pin.

skoro jest tak jak mówisz to komp steruje tym altkiem tylko przez wzbudzenie. Odepnij tę wtyczke i sprawdź jakie tam jest napięcie po zapłonie i po odpaleniu.

Adamaj3 18-05-2014 20:15

Odp: zbyt niskie napięcie ładowania
 
Tę wtyczkę to mam odpiąć w czasie pracy silnika czy najpierw odpiąć a później uruchomić silnik? Jak odepnę ją wcześniej to czy alternator się wogóle wzbudzi? A jak w czasie pracy odepnę to niczego przypadkiem nie uszkodzę, nic się zlego nie stanie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.