Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   rozrzad a pompa wodna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=45605)

luzaczek5 10-06-2008 09:44

rozrzad a pompa wodna
 
czy nalezy przy wymianie rozrzadu wymienic tez pmpe wodna? czy wystarczy sam rozrzad?

Co wchodzi w skald wymiany rozrzadu:
pasek, napinacz i cos jeszcze?

fokus mury 10-06-2008 10:02

Re: rozrzad a pompa wodna
 
Hej wystarczy pasek i rolka napinajaca i jazda

luzaczek5 10-06-2008 11:52

Re: rozrzad a pompa wodna
 
a jakie zadanie ma ta pompa wodna? bo czesto w dieslach sie ja wymienia przy wymianie rozrzadu

W fordzie 1.8 tddi 2004 napewno jest pasek rozrzadu a nie łancuszek? w jakich modelach stosuja łancuszki zamiast paskow rozrzadu

Jester 10-06-2008 13:10

Re: rozrzad a pompa wodna
 
Cytat:

Napisał luzaczek5
a jakie zadanie ma ta pompa wodna? bo czesto w dieslach sie ja wymienia przy wymianie rozrzadu

Pompuje, jak wskazuje sama nazwa, ciecz chłodzącą. Różni producenci różnie rozwiązują napęd pompy. W Focusach akurat nie trzeba jej wymieniać przy wymianie rozrządu.
Cytat:

W fordzie 1.8 tddi 2004 napewno jest pasek rozrzadu a nie łancuszek? w jakich modelach stosuja łancuszki zamiast paskow rozrzadu
Jest i pasek i łańcuch. Pasek napędza wałek rozrządu, a łańcuch wysokociśnieniową pompę paliwa.

luzaczek5 10-06-2008 13:30

Re: rozrzad a pompa wodna
 
dzieki za wyczerpujaca odpowiedz:)pozdr..

tomitomi 10-06-2008 14:55

Re: rozrzad a pompa wodna
 
Cytat:

Napisał Jester
Jest i pasek i łańcuch. Pasek napędza wałek rozrządu, a łańcuch wysokociśnieniową pompę paliwa.

potwierdzam, że tak jest. też strzeliłem karpia jak mi mechanik to powiedział. no i wymiana rozrządu za 330 zł z częściami - bajka

fokus mury 10-06-2008 15:09

Re: rozrzad a pompa wodna
 
Wymiana co 150tys

Dinar 10-06-2008 19:03

Re: rozrzad a pompa wodna
 
Ja dopiero teraz wymieniam pompe wody,przebieg 209tyś,i do tego rozrząd,pasek wielorowkowy,
rolki ,napinacz,rozrząd wymieniałem co 70tyś,dlatego teraz będzie 3-cia wymiana.

Masz młode auto jeszcze,przebieg też może nieduży,to można zostawić,nawet jak się urwie pasek
wielorowkowy co napędza pompę, to nic się nie stanie.

luzaczek5 11-06-2008 09:33

Re: rozrzad a pompa wodna
 
pasek wielorowkowy to to samo co pasek rozrzadu?przebieg 110 tys ( nibyc serwisowany focusik) ksiazka z przebiegami- ale pewnosci nigdy nie ma (bo auto sprowadzane z niemiec) podobno bylo leasingowane -czyli firmowe- 3.5 roku tam jezdzilo. narazie zrobilem 2.5 tys i wszystko chodzi bez zarzutu-pali ok. 5-5.5 l srednio na trasie nawet ponizej.

Zasatanawiam sie wlasnie czy juz powymieniac oleje, filtry,rozrzad(pasek, napinacz-rolka,)

jakie filtry najlepej wymienic? oleju napewno,powietrza chyba tez ale czy paliwa trzeba?

Jester 11-06-2008 10:01

Re: rozrzad a pompa wodna
 
Cytat:

Napisał luzaczek5
pasek wielorowkowy to to samo co pasek rozrzadu?przebieg 110 tys ( nibyc serwisowany focusik) ksiazka z przebiegami- ale pewnosci nigdy nie ma (bo auto sprowadzane z niemiec) podobno bylo leasingowane -czyli firmowe- 3.5 roku tam jezdzilo. narazie zrobilem 2.5 tys i wszystko chodzi bez zarzutu-pali ok. 5-5.5 l srednio na trasie nawet ponizej.

Zasatanawiam sie wlasnie czy juz powymieniac oleje, filtry,rozrzad(pasek, napinacz-rolka,)

jakie filtry najlepej wymienic? oleju napewno,powietrza chyba tez ale czy paliwa trzeba?

Do planowej (120 tys. km) wymiany i tak dużo ci nie zostało. Wymień wszystko - będziesz spokojny.
Pasek rozrządu i wielorowkowy to nie to samo, ale wymienia się je przy tym samym przebiegu.
Wymień wszystkie filtry (powietrza, kabinowy, paliwa, oleju przy wymianie oleju).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.